przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pierwszy71    2

witam, potrzebuje jakiegoś srodka na skrócenie zyta hybrydowego. sytuacja wygląda tak :) jakoś w marcu byl zastosowany modus 0,25 + ccc 0,7, lecz pogoda robi swoje i wydaje mi się że to nie zadziałało, teraz jest liść flagowy i trzeba to skrócić tylko nw czym bo modus za późno, a caly kwiecień lipa na modus.. ktoś coś doradzi? jakis inny regulator? :)

 

Żyto hybrydowe niestety tak ma że trudno trafić w termin. Szybko rośnie i łatwo przegapić moment, a jak jeszcze mokro i słońca nie ma to już w ogóle. Na taką pogodę jak w tym roku nowy medax max z CCC u mnie się fajnie sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powsinoga    0

Żyto hybrydowe niestety tak ma że trudno trafić w termin. Szybko rośnie i łatwo przegapić moment, a jak jeszcze mokro i słońca nie ma to już w ogóle. Na taką pogodę jak w tym roku nowy medax max z CCC u mnie się fajnie sprawdził.

kolego a jak ci się rozpuszczała medax max bo dla mnie jest to rozpuszczanie gliny taka robi się maż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

@pierwszy71
na flage mozna stosować tak? i w jakich dawkach robiłeś? :) bo może i by bez skracania się obeszlo ale dostalo dzis nawóz jeszcze :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy71    2
Napisano (edytowany)

kolego a jak ci się rozpuszczała medax max bo dla mnie jest to rozpuszczanie gliny taka robi się maż 

 

Tak jak u Ciebie się rozpuszcza. Może to kwestia twardości wody?

 

 

@pierwszy71

na flage mozna stosować tak? i w jakich dawkach robiłeś? :) bo może i by bez skracania się obeszlo ale dostalo dzis nawóz jeszcze :3

 

Na flagę można stosować, ja dawałem 0,75 kg i 1l CCC na pierwsze kolanko

Edytowano przez Pierwszy71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

czesc ... pomoze mi ktoś z żytem populacyjnym ? Hybryda ma się dobrze ma prawie 60 cm wzrostu i może niedlugo bd kłsosy... natomiast żyto populacyjne po przymrozkach strasznie obsłabło zanosiło się na super ale zjasniało mimo że kilka dni wczesniej dostało na 2 dawke 100 kg saletry a na 1 dawke 200 kg saletrzaku... nie miałem kiedy wjechac z opryskiem bo po świetach przymrozki a gdy sie tylko ociepliło to akcja kukurydza... teraz znowu ma być zimno ... żyto ma 30 cm jest po prostu blade nie wiem dlaczego... planuję w oprysku 30 kg moczniku 5 l dolistnego Insolu zboża 20 kg siarczanu i 0.5 l tytanitu ... jak myślicie pomoze to ? juz skracane pszenżyto jest wyższe... leje, pada, zimno, woda stoi... Hybryda czarna i już ( hmmm nawet dopiero) tworzy się zawiązek kłosa... a w zwykłym jak narazie samo źdzbło... pomocy prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu1694    18

a ja mam pytanie bo spóźniłem się ze skracaniem jak pryskam teraz nie na robie szkody czy warto pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Wszystko zależy od tego w jakiej fazie masz żyto i czy nie występują u Ciebie obecnie przymrozki? A co do T2 to poprzednie 2 lata wykonywałem, gdy żyto zaczynało sie kłosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

czesc ... pomoze mi ktoś z żytem populacyjnym ? Hybryda ma się dobrze ma prawie 60 cm wzrostu i może niedlugo bd kłsosy... natomiast żyto populacyjne po przymrozkach strasznie obsłabło zanosiło się na super ale zjasniało mimo że kilka dni wczesniej dostało na 2 dawke 100 kg saletry a na 1 dawke 200 kg saletrzaku... nie miałem kiedy wjechac z opryskiem bo po świetach przymrozki a gdy sie tylko ociepliło to akcja kukurydza... teraz znowu ma być zimno ... żyto ma 30 cm jest po prostu blade nie wiem dlaczego... planuję w oprysku 30 kg moczniku 5 l dolistnego Insolu zboża 20 kg siarczanu i 0.5 l tytanitu ... jak myślicie pomoze to ? juz skracane pszenżyto jest wyższe... leje, pada, zimno, woda stoi... Hybryda czarna i już ( hmmm nawet dopiero) tworzy się zawiązek kłosa... a w zwykłym jak narazie samo źdzbło... pomocy prosze

 

Nawożenie azotowe nie jest jakieś duże i nic nie powiedziałeś o nawożeniu makro (P, K, Mg, S). Nie podałeś odmiany tej populacji. Poza tym chyba nie od dziś wiadomo, że hybryda lepiej się nadaje na słabsze stanowiska, u mnie też widać znaczne różnice pomiędzy hybrydą a populacją.

Do tego oprysku dodaj jeszcze miedź i mangan. I poza tym nie za dużo ładujesz tego w ten oprysk? Taka ilość mocznika może poparzyć rośliny, ale zależy jaką ilość wody stosujesz. Insolu też chyba stanowczo za dużo, przynajmniej według zaleceń producenta powinno się stosować 1l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens stosować t 2 jeśli niema objawów chorób ? a i jeśli skracać  drugi raz to dawać modus czy cerone czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

U mnie poszło cerone na drugi zabieg, bo żyto na kilku kawałkach bardzo silne. Nie spodziewałem się, jesienią i wiosną bylo słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
Napisano (edytowany)

Nawożenie azotowe nie jest jakieś duże i nic nie powiedziałeś o nawożeniu makro (P, K, Mg, S). Nie podałeś odmiany tej populacji. Poza tym chyba nie od dziś wiadomo, że hybryda lepiej się nadaje na słabsze stanowiska, u mnie też widać znaczne różnice pomiędzy hybrydą a populacją.

Do tego oprysku dodaj jeszcze miedź i mangan. I poza tym nie za dużo ładujesz tego w ten oprysk? Taka ilość mocznika może poparzyć rośliny, ale zależy jaką ilość wody stosujesz. Insolu też chyba stanowczo za dużo, przynajmniej według zaleceń producenta powinno się stosować 1l/ha.

dostało 30 ton obornika pod korzeń azot 80 kg odmiana dankowskie diament. .. Nie mocznik nie poparzyć w takiej ilości próbowałem na owsie w tamtym roku i było ok... Insolu jak lalem to 3 litry i był efekt widoczny Edytowano przez lexiflexi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

czy jest sens stosować t 2 jeśli niema objawów chorób ? a i jeśli skracać  drugi raz to dawać modus czy cerone czy coś innego?

warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

ja mam pytanie zdążyłem skrócić przed kłoszeniem modusem 0.20plus 1L ccc. mam pytanie bo kłosy juz widać więc czym mogę opryskać na chwasty a chodzi mi tutaj o chabra najbardziej . nie chce szkód narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

A czy ten chaber nie został już zasłonięty przez żyto? Moim zdaniem w tej fazie żyto będzie już za duże, aby środek dotarł do chwastów, trochę się z tym spóźniłeś podobnie jak spóźniłeś się z CCC, bo je sie podaje na 1 kolanko a nie na flagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

mój Tur po 0,3 moddusa+1,5lccc trafione jak mi się wydaje w punkt ma w tej chwili wysokość 60-70cm, w przejeździe kontrolnym bez skracania to jest wyższe o ok 25-30cm, żyto w tej chwili 60% kłosa na wierzchu.Martwi mnie jednak kwestia jak mi się wydaje jest mały kłos -możliwe,ze to wina moddusa i ccc???

Pytam bo populacje Diamant dostało tylko 1,5l ccc tego samego dnia i co prawda jest wysokości ok 100cm ale kłos jest o ok 3cm dłuższy i jest już na wierzchu z 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A wydawało by się że powinno być odwrotnie...

U mnie 1 l ccc i 0,3 modusa na początku bbch 30 i wygląda podobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

w hybrydzie do 24, a w populacji nawet 29

A termin siewu obu odmian był podobny, czy populacje siales w optymalnym terminie dla twojego regionu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

obie siane tego samego dnia, to samo nawożenie,ochrona jedyna różnica to ziemia i jej zasobność hybryda zasiana na dość dobrej ale zaniedbanej ziemi(4a)a  populacja na VI klasie, fakt w populacji mam sporo placów na których niema nic takie pole.....Odmiany hybryd to Helltop,Tur, Brasetto, populacja to DAŃKOWSKIE DIAMANT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

A juz wszystko sie wyklosilo? U mnie zasialem su cossani i kws binnto. Cossani juz prawie cale wykloszone, binnto dopiero przymierza sie do wyjscia:). Jest ciemniejsze i nizsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

obie siane tego samego dnia, to samo nawożenie,ochrona jedyna różnica to ziemia i jej zasobność hybryda zasiana na dość dobrej ale zaniedbanej ziemi(4a)a populacja na VI klasie, fakt w populacji mam sporo placów na których niema nic takie pole.....Odmiany hybryd to Helltop,Tur, Brasetto, populacja to DAŃKOWSKIE DIAMANT

Przyznasz rację że populacje można z powodzeniem uprawiać z lepszym skutkiem niż hybrydowe? Wiem że to mało popularna teoria ale u mnie wyniki już 4 rok pokazują że populacje lepiej plonuja, pod warunkiem że uprawia się je dokładnie tak samo jak hybrydowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Skoro przynosza lepszy plon to nad czym sie zastanawiasz? I co znaczy "prowadzic tak samo"? Obydwie odmiany trzeba zasiac w terminie, odpowiednio nawiezc, ochronic, skrocic. A jesli tobie lepiej wychodzi populacja to nie ma co gdybac :) Kazda uprawa wymaga odpowiedniego podejscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj