przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

starybudnik    221

U mnie poszło dziś w zależności od pola od 180 do 240 kg/ha saletry. Żyto wygląda różnie na dołkach ma nawet 6 rozkrzewień, natomiast na górce jest nawet w fazie 3 liścia. Zobaczymy co z tego będzie. Dodam, że nigdy tak wcześnie nie śmiałem nawozów na żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Ja nawozy już rozsiałem, teraz szukam sposobu na chabra. Na jednej działce mam tego od chu-chu i jeszcze więcej, w tamtym sezonie na wiosnę był Lancet - wszystkie chwasty poszły, został perz i chaber. Po żniwach glifosat - perz wyparował, chaber został. Na jesieni chlorotoluron - chaber nawet nietknięty! Nosz kurrr, co za jakiś uparty gatunek, panowie czym to w końcu zwalczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Ja u siebie czekam za pogodą bo narazie nie da rady wjechać z azotem.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek998    0

Czy w Lubelskim pow. Bialski już ktoś próbował siać nawóz? Ja będę próbował jutro. Tylko po liczę ile jest rozkrzewien i ilość na 1m2. Bo żyto było posiane po łubinie który potraktowałem ipironem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie wiem w jakim celu podajesz informację że łubin pryskałeś ipironem ale liczenie roślin i rozkrzewień chwali się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Dziś udało się wjechać na kawałek 6ha żyta hybrydowego z azotem, po zjechaniu do domu po chwili zaczęło kropić :) Na tym kawałku żyto miało 2-3 rozkrzewienia z końcem lutego a obecnie ma 4 rozkrzewienia i najprawdopodobniej jeszcze wychodzą nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

U mnie też nie idzie wjechać. Już myślę aby ręcznie jakoś rozwiać jeśli nie osuszy się w ciągu tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Sól oraz superfosfat w dawce 100kg/ha to dobry pomysł był na rozsianie? Teraz po niedzieli planuje saletre rozsiać 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

czy jest szansa aby zyto hybrydowe rozkrzewiło sie na wiosne pózno sialem i lipa jest nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Doradca z KWS mi tłumaczył, że wiosenne rozkrzewienia dadzą jeszcze sensowny plon pod warunkiem, że wcześnie powstaną, jeśli rośliny wytworzą po 3 rozkrzewienia wcześnie wiosną. Dodawał, że jeśli żyto zacznie się krzewić dopiero w kwietniu to dalsze trzymanie plantacji nie ma już sensu.

 

U mnie zimno, mimo dania saletry rośliny w ogóle nie rosną. Jak taki stan rzeczy się nadal utrzyma to w kwietniu kultywator i siew łubinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja na swoje dopiero jutro planuje wjechać z saletrą, bo zapowiadają trochę cieplej. Wcześniej nie siałem bo cały czas zimno (w nocy na lekkim minusie, na dniu ok 5 stopni), a mam żyto ładnie pokrzewione, jedynie na glinie słabiej wygląda, tam zastosuję większą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Doradca z KWS mi tłumaczył, że wiosenne rozkrzewienia dadzą jeszcze sensowny plon pod warunkiem, że wcześnie powstaną, jeśli rośliny wytworzą po 3 rozkrzewienia wcześnie wiosną. Dodawał, że jeśli żyto zacznie się krzewić dopiero w kwietniu to dalsze trzymanie plantacji nie ma już sensu.

 

U mnie zimno, mimo dania saletry rośliny w ogóle nie rosną. Jak taki stan rzeczy się nadal utrzyma to w kwietniu kultywator i siew łubinu.

Moim zdaniem ten doradca się myli lub nie wie co mówi- wiosenne krzewienia nie dadzą Ci nawet marnego plonu a skąd dopiero zadowalający- chyba że hodujesz żyto na słomę, bo ziarna zbierzesz jedną czwartą spodziewanego plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Tłumaczył, że żyto jest wrażliwe na długość dnia i jeżeli właśnie rośliny pokrzewią się jeszcze w marcu tak aby dało obsadę 400-450 kłosów (mam obsadę wynoszącą 130-150 roślin) to będzie można mówić o plonie dającym zwrot kosztów, ale zaznaczył też, że jeśli marzec będzie chłodny i krzewienie ruszy dopiero w kwietniu to plantacja będzie nadawała się do zaorania. Mówił jak człowiek a nie jak akwizytor, który przedstawia produkt swojej firmy w samych superlatywach. Jeszcze czekam, najbliższe dwa tygodnie wszystko zweryfikują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Tolurex oprysk 

3l tolurex,450l,wody pryskam tym 2 ha

czy taka dawka nie za szkodzi,a moze zwiękrzyć do 4l :)

Która obcja jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj