przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Boniar    8

Rubin nie hybryda jest mieszanicem 

 

I do trzech razy sztuka - Dańkowskie Rubin jest populacją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

teoretycznie hybrydę trzeba zasiać do 15 września. zborze kupione KWS Daniello  w poniedziałek spróbuje orać ale jak nie popada siew opóźni się do końca września, nie ma sensu siać w taki piach. żyta w październiku nie siałem jeszcze  nie będzie za późno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

U mnie już pod żyta od tygodnia poorane i należało by siać ale już od miesiąca niee padało. I teraz pytanie czy spróbować pośiać na jakieś 5cm, przywalowac i modlić się o deszcz czy czekać aż coś popada i dopiero wysiać? Jednak na desz się nie zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Październikowe żyto juz dobrych plonów nie da. Testowałem.

JAk jest potem zimno i mokro, to niechetnie rośnie, Krzewić sie nie chce i nawwet choroby podstawy zdzbła i korzeni włażą.

 

Chociaż na same wschody i do pierwszych kilku liści powinno być dość ciepło a o to juz w październiku nie tak łatwo

 

 

Co do głebokiego siewu- nie polecam. Ziarno wychodzi z opóźnieniem (albo nawet wcale, bo zabraknie mu siły, zeby sie przez taką warstwe gleby przebic), jest mocno osłabione i zdecydowanie wolniej sie rozwija, bo musi stworzyc aż dwa poziomy korzeni (jeden głęboko pod ziemią, a drugi tuż pod powierzchnią). Ponadto jest bardziej podatne na atak chorób.

4 cm to absolutny max.

Zyto chyba najbardziej ze wszystkich zbóż jest wrażliwe na utopienie w ziemi.

 

 

I na przyszły raz- jak jest taka sucha jesien jak obecna, to trzeba miec w poważaniu zalezenia, zeby po zaoraniu ziemia sie odstała, tylko dzis orać, a jutro uprawiac i siac. Wówczas w glebie jeszcze jest sporo wilgoci i ziarno ma z czego wykiełkować.

 

Owszem, moze i delikatnie odchoruje późniejsze osiadanie gleby, ale przynajmniej wzejdzie i bedzie rosło.

 

 

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

A jest coś wilgoci u Ciebie? padało ostatnio?

 

wilgoci jest sporo - trzy tygodnie temu spadło 30l/m2 a w niedzielę i poniedziałek kolejne 10l/m2 nie wspomnę o deszczach które padały podczas żniw

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

A mi znajomy przywiozł żyto z centrali i myslałem ze to hybryda bo sie sieje 80 kg na ha a to jednak było populacyjne. Trochę to podpadało bo 2 razy tańsze ;) na Vi klasie w dobrej kulturze to lepiej hybryde czy populacyjne?  populacyjne mozna siac na nastepny rok? Bo chybryde ponoć tylko raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy 4,5 ha dzisiaj posiane rubinem próba krecenia wychodziła 1,1kg ogolnie wysiałem 510kg 

 

co do głebokosci ziarna to około 5cm

teraz tylko deszcz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tego mocznika pod korzeń to jeden z doradców taka mieszanke proponował zrobic 100 kg polidap 100kg sól i 100 kg mocznik .  azot jesienią może na krzewienie dobre ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

co do tego mocznika pod korzeń to jeden z doradców taka mieszanke proponował zrobic 100 kg polidap 100kg sól i 100 kg mocznik .  azot jesienią może na krzewienie dobre ? 

Mocznik jesienią to wg mnie lekka przesada,wystarczyła by sól z polidap'em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

U mnie w tym roku ok 35 kg/ha N przed siewem pojdzie. Dwa lata temu tez tak zrobilem i ladnie sie pokrzewilo przy 150 szt./m2. Polowa azotu pojdzie w RSM

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek998    0

Wczoraj zasiałem Bresetto na 0,5ha. Troszkę późno wyszedł ten siew. Przed siewnie poszło 150kg polifoski 6. Teraz przydałby się deszcz J i siejemy resztę zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

 Tak samo u mnie rubin siany w sobote dzisiaj sprawdzałem to są kiełki 1cm sobotą ma padać sprawdzałem na yr.no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Visello siane 9 września dziś już w 70% na wierzchu. Sucho ale zasiane głębiej i korzysta z wilgoci w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałbym zasiać żyto hybrydowe tylko jest problem bo jedna jednostka podobna wystacza na 0,5 ha , a ja posiadam pole 0,65 ha , i tu jest pytanie do was siać tą jedną jednostkę na 0,5 ha czy dać sobie spokój ? Czy może po prostu domieszać innego żyta do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

gdybys sial 10 wrzesnia  moglbys  wysiac jednostke na 0.65 ha  teraz lepiej to wysiac a co zabraknie dosypac zwyklego zobaczysz jaka jest roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek998    0

Kolego dodaj zwykłego żyta razem wymieszaj. Ja tak zrobiłem na podobnym kawałku. Lepiej niech ci zostanie w siewnik jak ma zabraknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak właśnie chyba zrobię, dodam zwykłego żyta lub hybrydy F2, wymieszam to razem i wysieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duch    1

Czy jak u nas jest kompletna susza i prognozy długoterminowe nie pokazuja deszczu tylko ochlodzenie to siać hybrydę czy czekać za deszczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0

u mnie pustynia, czekam na weekendowe "ulewy" i w poniedziałek sieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj