przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

witam. Ponawiam moje pytanie. czy na kiszonkę zasiać lepiej hybrydę czy populacyjne. Które daje według was więcej zielonej masy???

 

Nie polecam siania hybrydy F2 na kiszonkę miałem posiane dwa razy i dla porównanie posiane obok populacyjne i populacja sporo wyższa przy tym samym nawożeniu...

Hybryda bez skracania mi prawie na 2 metry wyrosła siana 2 raz  z tych samych nasion .Na kiszonkę trzeba szybciej siać żyto .

2 metrowa hybryda F2???

a świstak siedzi i zawija w sreberka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

2 metrowa hybryda F2???

a świstak siedzi i zawija w sreberka biggrin.png

No kolego z Ciebie to chyba większy jest niedowiarek niż z Tomasza tego biblijnego .Fakt spora część żyta bez skracania poległa ,ale coś za coś .Jak jeszcze masz wątpliwości to spytaj się moich sąsiadów :-).

W tym roku przymierzam się na sianie Tura w F2 ..i pytanie moje ,czy tą daną odmianę można siać 2 raz ? na nasiona  ,bo na kiszonkę to raczej tak .

Nasiona swoje wszystkie zaprawiam tylko emami bez chemii ;)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

sianie żyta hybrydowego po raz drugi jest zabronione prawem

a tak boczkim można....

w 2 metrową hybrydę nie uwierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

a ja zrobiłem w tym roku kilka doświadczeń, posiałem na kilku polach Tura i Rubina, różnice nie odczuwalne w plonie. Jedno i drugi dawało 4 tony na słabym stanowisku 5/6 kl piach, jak i 6 ton na 4b/5 coś lepiej jak poprzednio. Rubin był wyższy ok 15 centymetrów, taka sama ochrona i skracanie.

W polony 8/10 ton jak i 2 metrowe żyto na 5/6 klasie to nawet dzieci nie chcą uwierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Mam zamówiony już materiał siewny KWS Binnto. Kiedy najlepiej zasiać, bo mam zamiar ok 15 września? Czy to co oni podają - 65/75kg na ha wystarczy? Większość pola będzie na szczerej glinie i dlatego boję się, że to może być za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
BIGAGRO kolego szukam żyta dobrego ,ale jak czytam ile kosztuje 470zł na ha tego ,co polecasz ,to szczerze zastanawiam się czy ,aby lepiej nie zasiać kukurydzę na nasiona .Tylko oprysk daję na chwasty odżywi i mam od 10 ton przy suchym roku do 15 w tym może wyda na mokro .Zakiszam na mokro nasiona i mam ful karmy .A słomę to dają u mnie za darmo .

Mimo wszystko chciał bym się zapytać o żyto Tur na 4,5 klasę w średniej kulturze nada się ? Wczoraj wapnowałem pole pod pług .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Boniar przy jakim nawożeniu uzyskales plon taki?

 

220kg polifoski 6

130 N - w tym ok. 100kg saletry końcem października - dzięk temu świetnie się krzewi ale trzeba obserwować czy nie będzie zbyt wybujałe przy wczesnym siewie.Wszystko z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
343    1

Siał ktoś z was mixa takiego 50 kg hybrydy f1 i do tego dodać 50 kg hybrydy f2??Słyszałem od ludzi ,że tak robią i ładnie wychodzi , próbował ktoś z was tak robić?I jak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

 w tym sezosnie mialem na probe helltopa na 5 klasie w dobrej kulturze i dalo w granicach 6,4t/ha a u mnie byla dosc mocna susza wiec nie najgorzej w tym roku wezme go rozniez na VI kl i zobaczymy jak sie zachowa ale jestem dobrej mysli i polecam do zyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Siał ktoś z was mixa takiego 50 kg hybrydy f1 i do tego dodać 50 kg hybrydy f2??Słyszałem od ludzi ,że tak robią i ładnie wychodzi , próbował ktoś z was tak robić?I jak wyszło.

 

Ja sięję 56 - 64 kg F1 w zależności od MTZ.Nie kumam powyższej kombinacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

BIGAGRO kolego szukam żyta dobrego ,ale jak czytam ile kosztuje 470zł na ha tego ,co polecasz ,to szczerze zastanawiam się czy ,aby lepiej nie zasiać kukurydzę na nasiona .Tylko oprysk daję na chwasty odżywi i mam od 10 ton przy suchym roku do 15 w tym może wyda na mokro .Zakiszam na mokro nasiona i mam ful karmy .A słomę to dają u mnie za darmo .

Mimo wszystko chciał bym się zapytać o żyto Tur na 4,5 klasę w średniej kulturze nada się ? Wczoraj wapnowałem pole pod pług .

 

 

też jestem tego zdania,nasiona qq to samo prawie co żyto,paranoja jskaś,u mnie słoma w tym koru niestety droga,30 za belkę i sam robisz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidko99    0

Na jakiej normie siewu (np.A1)wysiać żyto hybrydowe. Jest to Braseto na ha ok.73 kg Poznaniakiem

Edytowano przez Dawidko99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja sieję na C-4 siew zmniejszony ok 55kg/ha

 

Jak wam plonowała hybryda F2 i na jakiej glebie i przy jakim nawożeniu ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie  takie iz mialem lubin darborg a w nim cale pole owsa gluchego teraz chce posiac hybryde i nie wiem jak profilaktycznie zadbac o to zeby ta sytuacja nie powtorzyla sie w zycie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Witam mam pytanie mam zamiar zasiać żyto chybrydowe pierwszy raz tylko nie wiem jaką odmianę klasa ziemi to 4/6 oto odmiany które proponowali mi w centrali . Tur F1,Bono,Brasetto,Palazzo . Która najlepsza jest waszym zdaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Chyba nie ma jasnej odpowiedzi na twoje pytanie kolego musisz sam przetestować co u Ciebie będzie się sprawdzać bo to co u mnie da dobre wyniki ma się nijak do tego co będzie u Ciebie. Z mojej strony mogę tylko dodać że uprawialem hybrydy przez ładnych parę lat i zawiesilem to dziadostwo na kołku na rzecz innych roślin choć wyniki moim zadaniem były jak dla mnie dobre ale na czyms innym można lepiej zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj