przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

polifoska 6 przedsiewnie, sól potasowa i kizeryt pogłównie (w lutym), na wiosnę oczywiście azotowe nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Ilości są zależne od zasobności gleby w składniki, zrób analizę gleby to się przekonasz ile powinieneś dać. Ja niestety nie miałem czasu zrobić analizy i trochę żałuje, ale dałem na V klasie 250kg/ha polifoski 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

i pewnie ok 150kg/ ha soli potasowej

 

u mnie wyszło 200kg/ha polifoski 6, a sól potasową w ilości 50kg/ha dam pogłównie w lutym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

pytanie do tych, którzy sieli hybrydę F2(pierwszy odsiew). udaje się?

 

tak udaje sie.

 

trzeba tylko siac zamiast 70kg jakies 110 i jest git.

Ja do niedawna stosowałem strategie, zeby kupowac tylko na powiedzy hektar świezego materiału, a reszte siałem z zeszlorocznego.

W kolejnym sezonie równiez wiekszosc zasiewów szła z plonu tego hektarowego poletka plus jakis świezy kawałek, zeby było na przyszły rok.

Inaczej mówiac, mozna siac własny siew, ale tylko raz. Drugi raz juz jest wyraźny spadek plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

jakie nawozy siejecie pod zyto hybrydowe ?

Ja u mnie jak pole jest drugi rok po oborniku daję korn kali 200kg/ha. Jeśli bez obornika to 200-250kg polifoski 8 bądż yara NPK. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Siew 12.09 zyto Stakkato ladnie zeszlo wschody juz byly po 4 dniach Rubin tez piekne wschody. Fakt u nas calkiem niezla pogoda niezle popaduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik2    12

Ja ustawiam poznaniaka na siew hybrydy na ok.75kg tak. Dźwignię skrzyni przekładni ustawiam na 6, dźwignię den na ząbek od góry na 1, a zastawki na wglebienie od dołu na 2. Dla kontroli przeprowadzam próbę kręconą i koryguje ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Siew 12.09 zyto Stakkato ladnie zeszlo wschody juz byly po 4 dniach Rubin tez piekne wschody. Fakt u nas calkiem niezla pogoda niezle popaduje

 

u mnie siane (skaltio) 14.09 również na wierzchu, fakt po suchym lipcu i sierpniu pada teraz dość obficie. wczoraj siałem pszenicę i nie pamiętam roku aby ziemia była tak wilgotna podczas siewu - przeważnie kurzy się za ciągnikiem, a w tym roku mokro jak na wiosnę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Glean 75WG-10 g, Stakato 500SC (Legato 500SC) -0,2 l, Lintur 500SC (Opal 500SC) - 1,25 L . Wyjdzie trochę taniej, spektrum działania poszerzone, no i osobiście sprawdzone. Koszt ok. 72,50 netto / ha. przy moich cenach zakupów śor.

post-27529-0-17864700-1442950665_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Ale Glean chyba nie nadaje się na lekkie gleby. A poza tym to jest coś na perz w zbożu? Czy jednak perz można zwalczyć tylko po żniwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

tylko trzeba pamietac ze glean długo siedzi w ziemi (do dwóch lat nawet), wiec po zycie o przynajmniej niektórych poplonach nie ma co marzyć (ja pryskałem pszenice mieszanką glean +legato plus zeszłej jesieni, w tym roku po żniwach zasiałem łubinu na zazielenienie, a on ledwo zdazył wzejść, pożółkł i zamarł- a dałem tylko 8 gram). Nawet na rośliny następcze trzeba uważać, bo nie wszystko urosnie

 

Z tego względu nie polecam

samo Legato plus też daje rade, a rozkłada sie w iare szybko i niczemu nastepczemu nie szkodzi.

 

 

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolego u mnie iw pszenicy i w życie czesto idzie glean i też sieje poplony inie obserwuje takich problemów jak opisujesz, myślę że problemu powinieneś szukać w innym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

zależy jakie siejesz poplony.

Gorczyce jakies moze wytrzymują, ale z łubinu, gwarantuje Ci, nic nie bedzie.

 

I tak, to zdecydowanie jest kwestia gleanu, bo po zycie, gdzie było pryskane samym legatem plus powschodził łądnie i teraz juz jest niemal po kolana, a po pszenicy, gdzie było legato plus + glean, jest tylko owies*, łubinu żadnego.

 

*miałem mieszanke na zazielenienie łubin +owies

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Glean 75WG-10 g, Stakato 500SC (Legato 500SC) -0,2 l, Lintur 500SC (Opal 500SC) - 1,25 L . Wyjdzie trochę taniej, spektrum działania poszerzone, no i osobiście sprawdzone. Koszt ok. 72,50 netto / ha. przy moich cenach zakupów śor.

Kolego mała poprawka. Zapewno chodziło Ci o Lentipur. Lintur jest herbicydem wiosennym na dwuliścienne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Prawda chodziło o lentipur 500 SC, ten sam skład co Opal 500SC. Oziminy sieję  po łubinie i zazwyczaj chodzi tez o zniszczenie samosiewów . Po oziminie gryka a następnie owies i znów strączkowe.

 

post-27529-0-43366300-1443001438_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj