Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług 3x30

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ursusik

Ursusik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 10:49

Pług 3x30 Mam pytanie gdzie będzie lepiej zamontowac koło podporowe przy pługu 3x30,z przodu czy raczej przy koncu ramy,jak wy macie to u siebie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług 3x30 Dzisiaj, 23:06
  •  

#2 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 11:00

Pług 3x30 Dołaczam sie do tematu ja mam kułko originalne od 2 skibowego i jest ono blisko pługu i mi sie zapycha często i czy jak by je przeniesc na koniec to by cos sie zmieniło oprócz tego że trzeba wtedy trzymac pług na podnośniku ? A tak na marginesie jaka powinna byc długośc tej rury od ramy pługu do ramy koła jak ktoś ma orginalny pług 3 skibowy niech zmierzy.

#3 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 12:35

Pług 3x30 mój ojciec właśnie przerobił taki pług, koło które oryginalnie jest z przodu przeniósł na tył i o wiele lepiej sprawuje się ten pług,a mianowicie tył pługa jest oparty na kole podporowym a przód wisi na pompie no i najważniejsze nie zatyka się tak jak to było dotychczas

#4 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 09 lipiec 2007 - 21:10

Pług 3x30 ja mam w swoim kobuzie na końcu i jest super nie zmienił bym tego fakt że podnośnik odczuwa bardziej ale przy dłuzszym pługu jest extra ładnie orze lepiej wchodzi w ziemie tylk fasolka na cięgnie by sięprzydała a nie mam do tego zrobić musze...

#5 Share lukaszek750

lukaszek750

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 17:47

Pług 3x30 ja w swoim 3x35 to mam przy 3 skibie.... kiedy było przy 2 ale zapychało i gorzej było ustawić pług na polu a teraz to troche trzyma na podnośniku ale lepiej się orze i można lepiej głębokość regulować

#6 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 18:06

Pług 3x30 Ja też w 2x30 mam kółko z tyłu i według mnie to jest lepsze niż w srodku bo cięzko jest wtedy zapłchac pług. A jeśli jest na środkui to trochę słomy i stoimy.

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 18:40

Pług 3x30 No i jak jest z tyłu to łatwiej jest ustawik pług.
Bo gdy mamy koło na wysokości [tzn obok] ostatniego korpusu to głębokość pracy ostatniej skiby jest taka sama lub nieznacznie się zmienia- wtedy na śrubie rzymskiej regulujemy tylko przednią część pługa.
Bo gdy mamy koło na środku to z pługa robi nam się "wachadło" i raz albo przód albo tył idzie za głęboko/za płytko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 19:20

Pług 3x30 a ja wcale kólka nie używam bo tylko się z kółkiem zapychało, fergim i tak robie na dociążaniu to opuszczam ile uciągnie, a lambem ile pługi w ziemie wejdą ;)

#9 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 22:37

Pług 3x30 Do unijnego 3x30 lepiej zamontować kółko przy ostatnim korpusie - łatwiej się pracuje, mniej się zapycha...

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 sierpień 2008 - 23:07

Pług 3x30 Tak tak, dobrze mówisz, z tyłu o wiele lepiej w tym roku trochę słomy było po wichurze, i teraz się nie zapychało, a 4 lata temu bardziej z przodu i nic nie szło, więc brat przełożył i teraz graj jak należy.

#11 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 09:02

Pług 3x30 Kiedyś przełożyliśmy kółko do tyłu, pług bym niestabilny, źle się orało i wcale łatwiej nie było go ustawić.

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 09:34

Pług 3x30 według mnie to nie ma zaznaczenia jak sie odpowiednio plug ustawi. Znajomy w tym roku pługiem 3x30 orał na 2 koła ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2008 - 10:59

Pług 3x30 Ale jak się przekłada kółko do tyłu, to trzeba mieć dobrą pompę, jak mieliśmy na starą nic nie szło, to zamieniliśmy na inną i teraz jest jak należy ;)