Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 1660 - problem z hydrostatem

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 14:09

Case 1660 - problem z hydrostatem Witam, kupiłem na te żniwa kombajn ale jeszcze nie za bardzo się na nim znam. I nie wiem dlaczego hydrostat tak słabo ciągnie tzn. ma 3 biegu max 14 km/h a na 2 biegu 5 km/h zbliżają się żniwa na kukurydzę a przy prędkości 5 km/h z 4 rzędową przystawką to tylko paliwo będę wypalał na darmo. Na pewno joystick mam rozregulowany bo żeby kombajn stał to musi być cofnięty trochę do tyłu. Waszym zdaniem sama regulacja wystarczy i czy w ogóle może się tak rozregulować sam, czy ktoś przy tym kombinował. I jeszcze małe pytanko bo trochę słabo idzie w zbożach bo przy dość mocnej pszenicy (wysokiej) idzie tylko 3 km/h a jak przyspieszę to zaczyna nieprzyjemnie buczeć jakby się męczył i czasami komputer pika że obroty rotora lub dmuchawy spadają. Może być że za wysoko noże mam podniesione od sieczkarni i się dławi czy jest jakiś inny powód?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 1660 - problem z hydrostatem Dzisiaj, 16:18
  •  

#2 Share sina2

sina2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 19:48

Case 1660 - problem z hydrostatem nie znam się za bardzo na nożach i sieczkarni, ale wiem co nie co o napędach hydraulicznych
w tym przypadku masz najprawdopodobniej układ zamknięty wysokociśnieniowy, prawdę mówiąc regulacja samej dźwigni jazdy raczej nie pomoże, układ ten jest w zasadzie samoregulujący pod warunkiem że wszystkie elementy są sprawne, jeśli piszesz że silnik zaczyna inaczej pracować istnieje prawdopodobieństwo że pod obciążeniem schodzi z obrotów a rozwiązanie z taką pompą jazdy ma to do siebie że ciśnienie występujące w układzie jak też i wydajność steruje się do obrotów silnika automatycznie w sterowniku pompy, na dzień dobry sprawdź silnik czy nie jest z nim coś nie tak , drugim krokiem będą filtry i olej w tym wypadku raczej jakiś rzadki do wysokich ciśnień, może być jeśli nie HV to coś z serii 10W, jeśli i to już sprawdzałeś i jest OK to szukaj jakiegoś majstra od hydrauliki może być jakiś dobry mechanik od maszyn budowlanych aby ci ustawił regulator mocy pompy.
w tej chwili nie jestem wstanie ci powiedzieć który to zawór, dopiero się przymierzam do kupna tego kombajnu a ten co mam na oku wymaga poważnego remontu tak że po zimie będe wiedział o nim znacznie więcej B)

#3 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 08:26

Case 1660 - problem z hydrostatem olej to ja mam HL, a co do filtrów to nawet nie wiem gdzie są B). Przy napędzie, pompie głównej (tej przy silniku) czy może na wężach?

#4 Share sina2

sina2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 09:40

Case 1660 - problem z hydrostatem he he tego nie wiem ale można mniemać że mogą być wszędzie, na przewodach raczej montowane są patrony, na zlewie do zbiornika wkłady, w nowszych pompach występuje filtr na ssaniu pompy napełniającej czyli można by go ewentualnie szukać przy głównej pompie jazdy prawdopodobnie masz 2 grube przewody od kierunków jazdy idące do silnika, jeden cienki idący od silnika do pompy przez trójnik i do zbiornika i powinien być jeszcze jeden dość gruby przewód raczej miękki w porównaniu do ciśnieniowych , który będzie ssaniem pompy napełniającej na nim czasami występuje filtr , objawem jego przytkania jest to że maszyna na zimnym oleju ma problem z ruszanie przez jakiś czas, na goracym będzie wrażenie że rusza normalnie tylko muli,

#5 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 14:05

Case 1660 - problem z hydrostatem No właśnie takie mam objawy i jeszcze jak jest duża góra to na 3 jak jadę to nagle zaczyna piszczeć jak nie daje rady i staje. A co do filtrów to był u mnie gościu co ma serwis case dzisiaj i powiedział że nie ma tam filtrów tylko jeden jest ale to przy wlewie to on się nie liczy. Kazał tylko podciągnąć linkę przy głównej pompie. Zrobię to i zobaczę czy coś podziała B)

#6 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 03 wrzesień 2010 - 16:50

Case 1660 - problem z hydrostatem Podciąganie linki przy pompie to pierwsza rzecz którą powinieneś zrobić. A to że na 3 nie ma siły wyjechać to chyba normalne, tak jak w ciągniku jak przyczepę ciągniesz. Wkońcu to prawie 10t B)
D-358 DT-239 DT-436 IH

#7 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 17:37

Case 1660 - problem z hydrostatem no ja nigdy kombajnem nie jeździłem i nie m mi też kto pokazać wiec nie dziw się że nie wiem o co chodzi. A właśnie barthez96 bo miałem się ciebie zapytać jak u ciebie chodził twój Case tzn ile hektarów na godzinę i ile ci pali?

#8 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 19:57

Case 1660 - problem z hydrostatem 1,5ha z pasem potrójnym na wykończeniu z rozwalonym sprzęgłem w hederze i praktycznie bez noży w sieczkarni w konsekwencji pękł wałek, udręka która rwała mi pasy od rotora. Poprzedni właściciel go zaspawał, dzwoniłem do dealera cena z kosmosu, dałem ludziom którzy robią wałki i inne do Sipmy i mi to zrobią. Spala 20-25 l.
D-358 DT-239 DT-436 IH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 14:06

Case 1660 - problem z hydrostatem ja też miałem problemy ze sprzęgłem w hederze ale miałem w komplecie jakieś nie oryginalne tarcze (trochę za cienkie) skręciłem dwie na chama i chodzi jak marzenie wszystko wciągnie:). A co do pasu na młocarni (ten potrójny) to miałem problem bo koło od napinacza miałem krzywe i zrzucało pasy, (dorobiłem już nowe) i nie kupuj oryginalnego bo to kosztuje 1500zł a Stomil sankok robi takie za 570 z serii harvest belts czyli wzmacniane mocniejsze od tych z serii C (żółtych)

#10 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 16:40

Case 1660 - problem z hydrostatem Oryginał nawet mi po głowie nie chodzi, zresztą pas już kupiłem i jestem w trakcie poszukiwań tego drugiego do napędu rotora lecz nieznam jego wymiarów a musi tam pasować jak oryginał. U mnie wciąga ok. tylko ma ślimak straszne bicie bo sprzęgło na stałe jest zaspawane.
D-358 DT-239 DT-436 IH

#11 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 17:49

Case 1660 - problem z hydrostatem Od rotora to nie kupisz niestety (tak słyszałem) a oryginał 4tys. tak więc życzę powodzenia B) jak masz katalog to tam powinno pisać ile ma cali i później przelicz na cm. Ale i tak będzie ciężko bo idealnego na pewno nie dostaniesz bo zawsze ci wyjdzie końcówka 1-9 mm mniej lub więcej a tam z tego co się orientuje nie ma napinacza

#12 Share sina2

sina2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 18:17

Case 1660 - problem z hydrostatem nie wiem jak teraz ale ale kilka lat temu w sanoku zamawiałem indywidualnie , robili kazdy pasek na wymiar jaki kto chciał

#13 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 18:48

Case 1660 - problem z hydrostatem Ja już kupowałem 2 razy pasy do rotora główne bo mi rwał ten wałek. Mam już kontakt do pewnego pana który załatwi mi taki pas jaki chcę i to w rozsądnej cenie. Chodzi tylko o rozmiar ale po niedzieli jadę na składnicę maszyn bo tam stoi taki Axial to wszystko pomierzę B)
D-358 DT-239 DT-436 IH

#14 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 11:15

Case 1660 - problem z hydrostatem a ile taki pasek kosztuje? Bo przydał by się na zapas bo później czekać 2 dni na sprowadzenie to bez sensu jak teraz można wziąć. A ty masz tam taki gruby krótki z poprzecznymi klinami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 17:09

Case 1660 - problem z hydrostatem We wszystkich modelach raczej pasy te są takiesame. Jednego to kupowałem po 700 rok temu, a w tym 800 ale teraz ten co chcę kupić to wyjdzie sporo taniej B)
D-358 DT-239 DT-436 IH