Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wadliwe działanie podnośnika w proximie

83 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 00:44

Wadliwe działanie podnośnika w proximie Skoro jest na wolny spływ czyli ciśnienie nie ma. Mógłbyś założyć sprężynę tak jak to robią w wozach asenizacyjnych :) Tylko znowu,czy siłownik się wysunie jak sprężyna będzie go trzymała.
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wadliwe działanie podnośnika w proximie Dzisiaj, 10:02
  •  

#42 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:54

Wadliwe działanie podnośnika w proximie Chyba zrobię inaczej-podłącze do gniazda 1 poprzez trójnik przewód od hydropaku i jeden koniec od siłownika dwustronnego działania, a drugi od tego siłownika dwustronnego do gniazda 2. Ewentualnie wstawie gdzieś zawór kulowy.

#43 Share koper1990

koper1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 13:10

Wadliwe działanie podnośnika w proximie chcemy zakupic proxime do rozsiewacza nawozow ale z tego co tu czytam to zwatpilem w ten zakup mam u 912 i tez problem z podnosnikiem wiec zmiana chyba nic nie da :)

#44 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 17:00

Wadliwe działanie podnośnika w proximie teraz nowa proxima nie ma problemu z tuzem ;)
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#45 Share FarmerDJ

FarmerDJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 08:10

Wadliwe działanie podnośnika w proximie

A w mojej proximie 75 dzieje się cos dziwnego z podnosnikiem. Przy podnoszeniu i opuszczaniu np: agregatu. Cos strasznie skrzypi w podnosniku . To samo jest podczas orki gdy pług mam opuszczony i chce leciutko podniesc to zaczyna skrzypiec. Nie wiem czy jest to wina siłownika?

Sprawdź regulator przepływu oleju pod fotelem. Najprawdopodobniej jest skręcony na niski przepływ i niestety proxima tak ma że pod obciążeniem wydaje takie dźwięki dlatego ja mam ustawione na max i jest OK

#46 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 maj 2013 - 21:13

Wadliwe działanie podnośnika w proximie zablokowal zię zawór regulacji prędkości przepływu oleju ??? jak go odblokować ??? czy czekaC na serwis??? zablokował się po podniesieniu na maxa agregatu uprawowego i tak został ...

Edytowany przez damo, 08 maj 2013 - 21:19.

#47 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 08 maj 2013 - 21:47

Wadliwe działanie podnośnika w proximie Nie miałem do czynienia jeszcze z tymi nowymi podnośnikami MITA, ale czy wogóle on Ci nie reaguje na tą dźwignie od regulacji szybkości opuszczania? Niedawno ktoś pisał, że jak na maxa zredukujesz przepływ ta dźwignią, to właśnie nie opuści. Tylko, że nie powinien się zablokować, W razie czego zajrzyj do instrukcji, może tam coś jest napisane.

#48 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 maj 2013 - 22:17

Wadliwe działanie podnośnika w proximie dobrze ci pisal po prostu tego pokrętła zablokowało się i nie można go przekręcić ... podnośnik nie reaguje nie reaguje na nic próbowaliśmy podnieść agregat ładowarką z nadzieją że spadnie ciśnienie w ukladzie i puści .. zero efektu.. skończyło się odpięciem agregatu i przeproszeniem 7245... instrukcji jest napisane jak odblokować jednakże nie przynosi to rezultatu .. zdażało że potrafił się zablokować zawsze puszczal a teraz psikusa zrobił ...

#49 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 09 maj 2013 - 19:34

Wadliwe działanie podnośnika w proximie kiedyś też mi się tak zrobiło ze zablokowąło się to pokrętło od szybkości opuszczania to trzeba było podnieśc maszyne co na podnośniku była zpieta i wtedy puściło jak już obciążenia nie było. od tej pory to uważam zeby nie zakręcić do końca tego pokrętła :)

#50 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 maj 2013 - 15:33

Wadliwe działanie podnośnika w proximie no cóż polak zawsze mądry po szkodzie ... niestety nadal czekam na serwis ciekawe kiedy przyjedzie nowy ciągnik człowiek jeszcze nie przyzwyczajony wie normalne że musi coś się stać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:51

Wadliwe działanie podnośnika w proximie Co do skrzypienia, to miałem w swojej proximie plus to samo. Też wydawało mi się, że to wina podnośnika. Ale okazało się, że były to po prostu nie dokręcone (lub same się poluzowały) szpilki w felgach kół. Po ich dokręceniu skrzypienie zupełnie znikło ;D

#52 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 31 październik 2013 - 18:33

Wadliwe działanie podnośnika w proximie Też tak miałem we wrześniu z agregatem +siewnik , jak podniósł tak już nie opadł, dzwoniłem do serwisu nic nie umieli mi powiedzieć, mówili, że to pierwszy taki przypadek .
Ja bardziej drastycznie wykombinowałem opuszczenie maszyny, poluzowałem oba przewody olejowe od siłowników i tak kropla po kropli ciśnienie zmalało i oddał podnośnik i nadal się zastanawiam co to może być :huh:

@damo i co było przyczyną? co powiedział serwis??
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#53 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:56

Wadliwe działanie podnośnika w proximie Witam,wiem że temat stary ale po co następny?...Mam pr.plus i pług 3 skiby obracany waga 1100 kg.Problem w tym że gdy np.nakleji się ziemia na odkładnice (przybędzie pare kilo)traktor nie chce go podnieść-ma za ciężko,a gdy wpadnie w dziure z podniesionym pługiem to go "popuszcza" w dół.Co zrobić?Czy można jakoś podkręcic ciśnienie bez ściągania "plecaka".Widziałem filnik gdzie taki sam traktor orał takim samym pługiem (akpil km 4)tylko 4 skiby i podnosił bez problemu :( Proszę o porade.

#54 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 21 luty 2014 - 22:43

Wadliwe działanie podnośnika w proximie @marulekk, my agregat uprawowy podnosiłem ładowarką tak że ciągnik cały 'chodził' i nic nie dało, a przyjechał mechanik z serwisu odblokować i powiedział że "ten typ tak ma po czym wziął sie do pracy, sypiąc kawałami jak z rękawa.

Edytowany przez Marcin91, 16 kwiecień 2014 - 20:56.
ortografia

#55 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 22 luty 2014 - 13:54

Wadliwe działanie podnośnika w proximie mówisz, że wział się do pracy czyli co ustalił ten mechanik, jaka przyczyna?

#56 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 luty 2014 - 20:56

Wadliwe działanie podnośnika w proximie zawór regulacyjny ... chyba wiesz gdzie jest... trzeba siedzenie i podłogę pod nim zdemontować... a potem wystarszy kluczem ruszyć ...linkę przy zaworze ..całość zajęła mu dosłownie chwilę nie zdążyłem paszo wozu u mieszać a ten już był .. i mówi że zrobione i żebym przyszedł zobaczyć jak działa podnośnik w sumie nic nie mówił coś tam naskrobał w papierach że był i odblokował zawór i pojechał....

Edytowany przez damo, 22 luty 2014 - 21:01.

#57 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 22 luty 2014 - 21:43

Wadliwe działanie podnośnika w proximie dzieki za info :)

#58 Share Paweldv

Paweldv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 luty 2014 - 23:33

Wadliwe działanie podnośnika w proximie Witam ja też mam taki problem z proximą że nie opuszcza zestawu uprawowo siewnego a ostatnio nawet pługa. moje pytanie brzmi czy serwis wyeliminował ten problem calkowicie czy tylko na chwilę?

#59 Share Paweldv

Paweldv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 luty 2014 - 23:54

Wadliwe działanie podnośnika w proximie Witam mam problem z proxima 90 a mianowicie nie opuszcza zestawu uprawowosiewnego a ostatnio nawet pługa podnosi ładnie alę opuszcza kiedy chce ruszam wszystkim co sie da i po wewnym czasie opuści ale to jest denerwujące proszę o pomoc jesli ktos wyeliminował ten problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 luty 2014 - 09:23

Wadliwe działanie podnośnika w proximie wtedy tylko na chwilę słyszałem że pracownicy już nie raz ją odblokowywali...