aksell

BS Z110 czy zachodni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aksell    1

Witam,

Doradźcie mi czy lepiej kupić BS'a czy jakiś zachodni z 5 metrowym hederem, np mf serii 3, może class mega 204, jakiś jelonek lub nh? Chodzi mi o to w jakim mniej więcej czasie skoszę powiedzmy pszenicę o plonie 6 ton z hektara, czy zachodnie są wydajniejsze, czy to będzie porównywalne?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

B) tak różnice są niewielkie B)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aksell    1

Koledzy, Wasze wypowiedzi raczej nic nie wnoszą do tematu, albo ja nie potrafię ich odpowiednio zinterpretować, więc proszę jaśniej:-).

Może wypowiedzą się posiadacze takich sprzętów, wiem tyle że BS kosił prawie godzinę hektar pszenicy, sucha była, ładna czysta, sypało 6 ton. Więc chcę porównać ile czasu kosiłby mf, czy klas czy jelonek czy jakiś inny. Chodzi o to żeby też miał heder 5 metrów, gdzieś na forum ktoś napisał, że BS jest porównywalny do class'a mega 204 więc chciałbym to zweryfikować, czy warto wydać kilkadziesiąt tys. więcej czy nie warto przepłacać.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Ja mam Bs a Z 110 z mniejszym hederem 4.20 ponieważ mam sporo przejazdów i jego wydajność w pszenicy 6 ton/ha wynosi średnio godzina. Jestem zadowolony z kombajnu, zachodnie kombajny wiadomo mają większy komfort i jakość wykonania jednak to samo robią co polski BS ale jeżeli masz dużo pola i masz na czym odbić maszynę to możesz inwestować w zachodnie. Dla mnie to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, jeżeli maszyna używana jest 2 tygodnie w roku a na dodatek nie zwraca się tylko powoduje utratę kapitału.


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Powiem szczerze,że to jest trudne pytanie czy wybrac BS-a,czy jakiś zachodni kombajn.Kosiłem BS-em z 5 metrowym hederem i powiem,że podobała mi sie ta maszyna.Znam JD,znam Claasa i według mnie BS-a można porównać do JD CWS 1450,i do Claasa Dominatora 98 maxi.John Deera ci nie polecam,natomiast Claas jest drogi.Właściciel kombajnu u którego kosiłem BS-em narzekał,że coraz trudniej z częściami ale ile w tym prawdy to nie wiem.To jest nieprawdą że można ten kombajn porównać do 204,oj nie,nie nie.Ważna sprawa to umiejętności kombajnisty,jak kosi jak gamoń to i może hektar kosić godzine.To jest ciężko porównać ile ktory kombajn kosi hektarów na godzine.Ja dużo jezdże na usługach i jak ktoś mnie zdenerwuje,a kosze z rozdrabniaczem to wiem jak ustawić maszyne by przyśpieszyć prędkość,straty są ,ale za rozdrabniaczem ciężko je znależć.Jeżeli ktoś kosi sobie to woli jednak wolniej i dokładniej,by wszystko zebrac.Na koniec dodam,że BS jest idealny to takich "działek" po 5 lub 10 hektarów.Nawet wjezdżałem na działki po 2 hektary.I jest zwrotny.Ja kosiłem z jakimś czeskim silnikiem (Zetora?)ale są z silnikami Jelcza(?) i nie wiem który lepszy,ale ten co nim kosiłem dawał sobie świetnie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

A może coś od IH np. 1460 Axial-Flow ?? lub większy. Kombajn jest na rotorze dzięki temu wydajność jest duża. 1,5ha przy średnim plonie 6t/ha kładzie bezproblemu. <_< Foty w mojej galerii. Jakby co pytaj chętnie odpowiem na pytania.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj