Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługi doradcze

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:25

Usługi doradcze Tak jak w temacie mam pytanie czy się opłaca z nich korzystać czy nie, mam 25 ha i zamierzam składać wniosek na prow i właśnie nie wiem czy by mi się opłacało korzystać z tych usług?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usługi doradcze Dzisiaj, 23:40
  •  

#2 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 19:08

Usługi doradcze pewnie ale z prywatnym doradcą jak się z tobą podzieli 80% zwrotem B)

#3 Share posteriori11

posteriori11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:...

Napisany 01 wrzesień 2010 - 19:12

Usługi doradcze Jeśli chodzi o prow to uwierz, że wniosek to nie wszystko, cała dokumentacja z biznes planem itp jest trudna dla kogoś kto sie tym nie zajmuje ... powiem tak - przykładowy zwrot to 100 000 więć opłaca się wydać 4000 zł komuś, kto zrobi ci taki wniosek, który zostanie zaakceptowany wtedy masz 96 000 zł darmo a no i agencja daje przecie fundusze na usługi doradcze wiec w czym problem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 14:24

Usługi doradcze doradca w odr kusi mnie, abym skorzystał z usług doradczych z dopłatą ARiMR i podpisał z nim umowę. Obecnie chce składać wniosek na modernizacje, który też będzie przygotowywany w odr i czy jest możliwość wrzucenia tego wniosku w usługi doradcze? Odr twierdzi, że dopłata ARiMR przysługuje na ocenę gospodarstwa w zakresie cross-compliance, a nie na przygotowanie wniosku na mgr. Mogę liczyć jedynie na 10% upust, gdy podpiszę z nim umowę. Czyli za bardzo nie opłaca mi się skorzystać z usług doradczych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 11:02

Usługi doradcze ARiMR dofinansowuje 80% usługi doradczej. 20%+VAT płaci rolnik.
Usługi doradcze mogą wykonywać ODRy, Izby Rolnicze, akredytowane firmy prywatne,
W pierwszej kolejności należy skorzystać z oceny gospodarstwa w zakresie spełniania wymogów wzajemnej zgodności. Taka ocena polega na sprawdzeniu czy gospodarstwo rolne spełnia te wymagania i ewentualnie stworzenie planu dostosowania do tych wymogów. Podczas oceny rolnik dowiaduje się jakie wymogi go obowiązują (co ARiMR, weterynaria, Piorin mogą u Niego kontrolować jeżeli zostanie wylosowany do kontroli). Wyniki oceny są udostępniane tylko rolnikowi i nikomu więcej( podczas kontroli inspektor nie ma prawa żądać wglądu w raport z oceny!)
Skorzystanie z takiej oceny "odblokowuje" dostęp do dofinansowania 80% przez ARiMR kolejnych usług doradczych:
- przygotowania biznesplanu na
* modernizację gospodarstw
* różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
- przygotowania biznesplanu na potrzeby uzyskania kredytu rolnego
- opracowanie planu działalności rolnośrodowiskowej
- opracowanie planu nawożenia
- opracowanie planu ochrony roślin
- atestacja opryskiwaczy
- prowadzenie w gospodarstwach rolnych położonych na OSN dokumentacji określonej w programach dziaań wydanych w drodze rozporządzenia przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarski Wodnej

Edytowany przez DoradcaKT, 22 wrzesień 2011 - 11:08.