Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miernik wilgotności ziarna

90 odpowiedzi na ten temat

#21 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 15:51

Miernik wilgotności ziarna też dramiński mam od nich Ph metr i wilgotnościomierz

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miernik wilgotności ziarna Dzisiaj, 03:30
  •  

#22 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 08:36

Miernik wilgotności ziarna Też mam Dramińskiego, w tamtym roku zmówiłem i kurier mi przywiózł. Prosty w obsłudze i jak narazie działa bez zarzutu tylko jak się nagrzeje to czasami z temperaturą ziarna troche przegina :)

#23 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 16:56

Miernik wilgotności ziarna Zafundowałem sobie polski produkt - wilgotnościomierz firmy ASONIK model CHTM2 z mini wagą za 820+VAT. Widziałem takie w eksploatacji w Provimi Rolimpex

#24 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 08:09

Miernik wilgotności ziarna Czy ktoś z Was ma jakąś opinie na temat tego wilgotnościomierza:
http://www.cereus.co...site=oferta1_12
lub ten :
http://www.cereus.co...site=oferta1_13
Podobno bardzo dobry i co ważne daje ten sam wynik pomiaru danej próby.
Myślę też nad miernikiem Dramińskiego tylko jeszcze nie wiem czy ten zasypowy czy z młynkiem.
Czy to prawda że miernik zasypowy Dramińskiego pokazuje czasami pomiar z różnicą 1,5-2 %

#25 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 28 październik 2008 - 12:21

Miernik wilgotności ziarna A może ktos cos napisać na temat tych dwóch mierników:
http://www.oktiw.pl/?p=wilgot1_1
http://www.oktiw.pl/?p=wilgot1_2

Miał ktoś z nimi do czynienia ? Juz mam dwa wilgotnościomierze bez mielenia, min: dramińskiego którego tak chwalicie, a ja z niego od początku nie jestem zbyt zadowolony. W tej chwili przekonują mnie tylko wilgotnościomierze z mieleniem próbki. Czyli któryś z tych dwóch albo ten z grene który ktos wyżej opisał.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#26 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1395 postów

Napisany 28 październik 2008 - 21:15

Miernik wilgotności ziarna deer masz rację tylko z mieleniem zboża bo tamte tylko w odpowiednich warunkach sie sprawdzają

#27 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 październik 2008 - 08:06

Miernik wilgotności ziarna Ja zdecydowałem się jednak na ten miernik:
http://www.cereus.co...site=oferta1_13
i powiem wam że to jest to co szukałem .
Najważniejsze jest to że jest powtarzalny w zakresie 0,1-0,2 % :P
Posiada wagę w połączeniu z wskazaniami temperatury i gęstości ziarna daje takie dokładne odczyty.
Druga sprawa to że pokazuje dokładnie taki sam wynik jak w punktach skupu.
Porównałem też ten miernik z Dramińskim.
Zrobiliśmy 3 próby średnie jednym i drugim mirnikiem na tej samej partii pszenicy.
Gac mini -15,4 %
Dramiński -13,9 %
Jak dla mnie to za duża rozbieżność.

#28 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 30 październik 2008 - 09:38

Miernik wilgotności ziarna Masz racje że ten jest dokładny i powtarzalny. Też myslałem nad tym. Jednak mierniki bez rozdrobnienia róbki mają jedną zasadniczą wadę. Oszukują co do faktycznej wilgotności przy pomiarze, kiedy wystepuje cos takiego gdy wierzch ziarna jest wilgotniejszy od środka ziarna i odwrotnie np: gorące ziarno wysypane w końcówce suszenia z suszarni do silosu czy na przyczepę, powoduje że ono zaparuje po kilku godz. i bez rozdrobnienia próbki wynik będzie zawyżony co najmniej o 2 do 4 %; w czasie żniw ziarno bezpośredni z kombajnu bez rozdrobnienia jest wilgotniejsze niz po pkilku dniach od zbioru (niezawsze, zazwyczaj gdy warunki pogodowe zbioru są na styk) .

Także ogólnie reasumując, gdy ziarno jest wysezonowane po obróbce (zbiór, suszenie, manipulacja) to taki wilgotnościomierz jak powyżej jest bardzo dokładny, nie można mu absolutnie nic zarzucić.
Jeśli jest to jednak pomiar bardzo wilgotnego ziarna, pomiar w tarkcie zbioru, pomiary w trakcie suszenia, to dużo bardziej pewny jest pomiar z rozdobnieniem próbki
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#29 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 październik 2008 - 15:24

Miernik wilgotności ziarna

Masz racje że ten jest dokładny i powtarzalny. Też myslałem nad tym. Jednak mierniki bez rozdrobnienia róbki mają jedną zasadniczą wadę. Oszukują co do faktycznej wilgotności przy pomiarze, kiedy wystepuje cos takiego gdy wierzch ziarna jest wilgotniejszy od środka ziarna i odwrotnie np: gorące ziarno wysypane w końcówce suszenia z suszarni do silosu czy na przyczepę, powoduje że ono zaparuje po kilku godz. i bez rozdrobnienia próbki wynik będzie zawyżony co najmniej o 2 do 4 %; w czasie żniw ziarno bezpośredni z kombajnu bez rozdrobnienia jest wilgotniejsze niz po pkilku dniach od zbioru (niezawsze, zazwyczaj gdy warunki pogodowe zbioru są na styk) .

Także ogólnie reasumując, gdy ziarno jest wysezonowane po obróbce (zbiór, suszenie, manipulacja) to taki wilgotnościomierz jak powyżej jest bardzo dokładny, nie można mu absolutnie nic zarzucić.
Jeśli jest to jednak pomiar bardzo wilgotnego ziarna, pomiar w tarkcie zbioru, pomiary w trakcie suszenia, to dużo bardziej pewny jest pomiar z rozdobnieniem próbki

Ja wiem czy oszukują -by najmniej nie ten :P .Nie wiem i nie pisze w instrukcji co za kosmiczną technologie pomiaru hamerykańce stosują.
Podczas tej próby badaliśmy ziarno prosto z kombajnu po deszczach .Jeśli Dramiński pokazał 13,9 czyli ziarno suche dobre do przechowania a Gac mini
pokazał 15,5 % czyli ziarno wilgotne do dosuszenia .Najlepsze jest to że w ręku rzeczywiście było czuć wilgoć.
Mnie ten miernik zadowala jeszcze z innego powodu .W moich okolicznych punktach skupu (PZZ Kwidzyn,PZZ Swiecie,Michalczyk,Lim-Pol) wyniki pomiaru były takie same jak na moim Gac mini :)

#30 Share baksik

baksik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 31 październik 2008 - 18:25

Miernik wilgotności ziarna Kolego Vril czy możesz zdradzić cenę wilgotnomierza Gac mini?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 31 październik 2008 - 19:17

Miernik wilgotności ziarna Gac mini bez wagi hektolitrowej 1700 zł netto. Gac mini plus z wagą hektolitrową 2300 zł netto. F-ma cereus wena toruń

#32 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 31 październik 2008 - 19:59

Miernik wilgotności ziarna Kuzyn ma taki wilgotnościomierz jest z niego zadowolony, jest to jeden z najtańszych wilgotnościomierzy na rynku i można na nim zbadać około 100 rodzajów nasion. Najdokładniejsze pomiary podaje po zważeniu nasion.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#33 Share kalu

kalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 14:53

Miernik wilgotności ziarna Panowie przymierzam sie do kupna miernika z tej firmy i taki model: DRAMIŃSKI Grain Master - miernik wilgotności ziarna z rozdrabnianiem próbki:) co prawda nie nalezy do tanich bo wychodzi 1800zł aczkolwiek chyba nie myli sie jak te zasypowe...pozdrawiam i licze na szeczera odpowiedź;)

#34 Share zimnyLECH

zimnyLECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 06:28

Miernik wilgotności ziarna Jaki polecacie miernik do wilgotności zboża?
Czy taki będzie dobry? http://allegro.pl/mi...20.html#gallery

#35 Share keeway1911

keeway1911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 08:15

Miernik wilgotności ziarna kolego jeżeli chcesz porządny miernik który będzie pokazywał prawidłową wilgotność to musisz wydać ok 600zł.
My mamy taki (Super CHTM2) od kilku lat i sprawuje się bdb, masz do wyboru sprawdzanie wilgotności wielu roślin.
pozdrawiam.

Edytowany przez keeway1911, 17 lipiec 2011 - 08:20.

#36 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:17

Miernik wilgotności ziarna rzeczywiście ten jest tani, jakby był w miarę dokładny to kupiłbym go. Może kolego "zimny Lech" kup i sprawdź... ;)

#37 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:27

Miernik wilgotności ziarna cena niska tylko czy będzie podawał prawdziwą wilgotność?
red power

#38 Share Lipek16

Lipek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, skoki narciarskie, Formuła 1, muzyka

Napisany 17 lipiec 2011 - 14:02

Miernik wilgotności ziarna Jak chcesz kupic tani miernik to polecam miernik do drewna(około 100 zł). Miałem okazję do porównania i maksymalna różnica pomiędzy miernikiem do zboża(1000zł), a tym do drewna to był zaledwie 1%. Także zdecydowanie polecam.

Edytowany przez Lipek16, 17 lipiec 2011 - 14:02.

#39 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 15:45

Miernik wilgotności ziarna Lipek jak się nazywa ten twój miernik albo podaj link do Allegro,bo może też bym kupił?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukasz612

lukasz612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 21:54

Miernik wilgotności ziarna jak chcesz mieć dobrze sprawdzoną wilgotność zboża to w takim razie kup sobie taki miernik Unimeter Super Digital ja taki mam i nie narzekam dla mnie jest bardzo dobry.Płaciłem za niego około 1600zł.