Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kury nioski

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 15:22

Kury nioski Witam
Jak w temacie mam problem z kurami a wiec wygląda to tak mam 160szt kur z listopada ubiegłego roku w lutym aż do czerwca było ok. 90szt jaj dziennie a teraz od lipca sierpień straszny spadek jak dziennie mam 50jajek to święto a więc moze wiece co jest czy to moze być spowodowane upałami z lipca albo brak jakis witamin itd. albo co gorsza jakaś choroba
(grzebienie kur nie są tak nabrzmiale jak ostatnio troszke posiniały)
prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kury nioski Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 01 wrzesień 2010 - 17:41

Kury nioski Kolego wydaje mi się że właśnie rozpoczęło się przejść letnio zimowe, i mamy pierwsze efekty jego, zmniejszenie nieśności. Teraz w tym okresie proponuje dawać nioską liście z kapusty i kalafiorów, a także pomyśleć nad jakąś śruta z kukurydzy B)

#3 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 09:17

Kury nioski Hmm chyba nie problem leży po stronie żywienia ponieważ kury dostaja różnego rodzaju tzn. "zielenizne" typu sałata itd.
jak i również śrut ale w miejszy stopniu kukurydze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 03 wrzesień 2010 - 07:15

Kury nioski Kury mają takie okresy, kiedy przestają wydajniej nieść jaja. Nic się nie przejmuj, czekaj cierpliwie. B)

#5 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 16:44

Kury nioski A jak długo trwają takie "okresy"

#6 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 16:40

Kury nioski Różnie w szczególności od stada ale nawet do 2-3 miesięcy, trzeba próbować temu zaradzić, dodatkowe oświetlenie min stosować w kurnikach B)

#7 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 17:04

Kury nioski No tak ale czym pomóc dojść do formy nioską:
Może jakieś witaminy
Może jakaś szczepionka
Nie mam pojęcia B)

#8 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 05 wrzesień 2010 - 22:29

Kury nioski Uważam że po prostu trzeba przeczekać. Wcześniejsze świecenie światła to obowiązek. Kury przyzwyczajone do temperatury 30-32 stopnie pewnie też dostają jako takiego stresu gdy nagle temperatura spada o kilkanaście kresek B)

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#9 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 16 październik 2011 - 12:06

Kury nioski Posiadam przydomową hodowlę niosek tak na własne potrzeby, co roku dokupuje 10-15 sztuk młodych kokoszek 8-10 tygodniowych. W tym roku kupiłem takie co już zaczynały się nieść. Po kilku dniach od zakupu przestały się całkowicie nieść wszystkie i już z miesiąc niema żadnego jajka z całej hodowli. Przed zakupem było dziennie kilka jajek a teraz nic. Kury mają wybieg dostęp do trawy piasku. Co do paszy to dostają pszenżyto ziarno, gotowane ziemniaki. Nie wiem jaka może być tego przyczyna może te nowe są jakieś chore? Jak ktoś potrafi pomóc niech pisze.

#10 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 12:20

Kury nioski Troche późno ale zawsze..
Minerały wapń i białko kurki dostały?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share waldek6530

waldek6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:43

Kury nioski Witam - jestem nowy na tym forum, podobnie jak nowy hodowca drobiu.
Na początku chcę się trochę przedstawić : jestem małym rolnikiem ( 2 ha) i dodatkowo pracuje zawodowo. Aby trochę dorobić do pensji postanowiłem rozpocząć nie dużą hodowle kur niosek na produkcje tzw. "wiejskich" jaj. W kwietniu 2011 r. zakupiłem 160 szt. kurek rasy "rosa" 7-dmio trzytygodniowych. Zaczęły nieść mi się w połowie lipca. W miesiącu sierpniu dokupiłem 40 szt. takich, że za tydzień zaczęły nieść mi jaka. W sumie miałem ich już 200 szt. W miesiącu wrześniu miałem ok. 160 jaj dziennie (uważam, że niezły wynik ). Na klientów nie narzekałem, więc pokusiłem sie aby dokupić jeszcze 20. Gdy zaczął się robić krótszy dzień to zacząłem palić im światło ( od zmierzchu do 21.00 a następnie rano od 5.00 do widnego dnia ) i tak pale do tej pory. Nie wiem dlaczego ale na przełomie listopada i grudnia nieśność spadła do 100 jaj a teraz są dni, że znoszą mi tylko 80 jaj. Co jest tego przyczyną. Paszę dostają cały czas taką samą tj : ok. 50% paszy pelnoporcjowej, następne 50 % to w jednakowej proporcji pszenica, kukurydza i owies z tym, że pszenica w ziarnkach. Do tego dodaje kredę pastewna na skorupkę. Do ok. 10 grudnia dostawały dodatkowo zielonkę ( koniczyna i facelia). Biegaja na wolnym powietrzu wybieg maja 25 arów (2500 m2)Dlaczego tak spadała nieśność. Proszę o porady co zrobić aby poprawić tą sytuacje.

#12 Share kamila1

kamila1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 maj 2012 - 10:04

Kury nioski

Witam
Jak w temacie mam problem z kurami a wiec wygląda to tak mam 160szt kur z listopada ubiegłego roku w lutym aż do czerwca było ok. 90szt jaj dziennie a teraz od lipca sierpień straszny spadek jak dziennie mam 50jajek to święto a więc moze wiece co jest czy to moze być spowodowane upałami z lipca albo brak jakis witamin itd. albo co gorsza jakaś choroba
(grzebienie kur nie są tak nabrzmiale jak ostatnio troszke posiniały)
prosze o pomoc

witam mam do pana pytanie niewiem czy dobze trafilam ale moze potrafi pan mi pomuc bo niewiem co mam robic mam 100 szt niosek dokupiłam teraz 50 szt po 3 tygodniach co niektore kury zaczeły dziwnie wygladac chodza takie podkulone oczy maja prawie cały czas zamkniete sa takie osowiałe ospane i niewiem czy maja jakies chorubstwo czy co daje im witaminy do picia prosze o odpowiedz co moge jeszcze zrobic

#13 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 16:53

Kury nioski Pytanie do tych co w temacie .

Czy dla kur niosek możnazmielić rzepak do paszy, jesli tak to w jakich ilosciach. Dodam że jajka na własne potrzeby. Słyszałem że może byc cos czuć tym rzepakiem w jajkach.

#14 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 20:26

Kury nioski Jak najbardziej. Jeśli jajka biale to do 3%, jeśli ciemne to bodajże 8%.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#15 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 21:46

Kury nioski Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie mieszanki pasz stosować dla kur niosek bo chyba w tym tkwi mój problem niskiej nieśności. Moje stado liczy około 70 kur. Latem miałem 40-45 jajek. Na chwilę obecną mam jedynie 30 jaj dziennie. Kury mają duży teren do manewrów. W miarę możliwości dostają coś zielonego. Dostają kupną paszę dla niosek, i zwykłą pszenno-jęczmienną. W hodowli drobiu specjalistą nie jestem bo zawsze trzymałem kury dla siebie, ale w tym roku powiększyłem stado, widzę że jest popyt na jajka więc na wiosnę planuję kolejne powiększenie stada. W powyższych postach czytałem, że zapalacie kurą światło, ktoś może sie wypowiedzieć na ten temat ? No i kwestia pasz i witamin bo w tym jestem zupełnie zielony, a pewnie dzięki temu można znacząco zwiększyć nieśność kur. Prosiłbym o jakieś szczegółowe porady :rolleyes:

#16 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 12:40

Kury nioski Przedłużam kurą dzień sztucznym światłem i teraz mam po 40 jajek, choć to nadal nie wiele bo przy 70 nioskach wg innych wypowiedzi powinno być co najmniej 50 jaj dziennie.
Ktoś ma pomysły na polepszenie nieśności mojego stada ?

#17 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 17:46

Kury nioski Zacznijmy kolego od tego ile teraz godz u Ciebie w kurniku jest oświetlenie, jaka temperatura tam panuje, pasza to już bardziej skomplikwoana sprawa, właściwe mieszanie i proporcje, witaminy do mieszania z wodą.

#18 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 10:30

Kury nioski Oświetlenie jest do godziny około 19. Dodam, że od świtu do zmierzchu chodzą po dworze. Temperatury w kurniku nie mierzyłem. W zależności od temperatury na dworze zmienia się temperatura w kurniku. Jeżeli noce są około zera to mysle, że jest tam około 10 stopni, ostatnio notowałem temperatury po -7 to z pewnością w kurniku było nie co powyżej zera. Ocieplać kurnika nie zamierzam, ale przed zimą wszelkie szczeliny zostaną zlikwidowane. Nie pamiętam źródła, ale wyczytałem gdzieś, że temperatura w kurniku musi wynosić conajmniej 15 stopni jeżeli chce się uzyskać zadowalającą nieśność kur.

#19 Share Bartek96

Bartek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:40

Kury nioski

Oświetlenie jest do godziny około 19. Dodam, że od świtu do zmierzchu chodzą po dworze. Temperatury w kurniku nie mierzyłem. W zależności od temperatury na dworze zmienia się temperatura w kurniku. Jeżeli noce są około zera to mysle, że jest tam około 10 stopni, ostatnio notowałem temperatury po -7 to z pewnością w kurniku było nie co powyżej zera. Ocieplać kurnika nie zamierzam, ale przed zimą wszelkie szczeliny zostaną zlikwidowane. Nie pamiętam źródła, ale wyczytałem gdzieś, że temperatura w kurniku musi wynosić conajmniej 15 stopni jeżeli chce się uzyskać zadowalającą nieśność kur.

Kolego kury poprostu mają jakies tzw robaki ale leków nie możesz podac bo już niesą jaja są inne sposoby ale już nie pamietam na bazie naturalnych składników poszukaj w necie albo kury są stare jak masz odmiane farmerską to kura 1 rok i koniec staraj dawa dużo marchwi dynyni dalej nie wiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 15:57

Kury nioski Jaka cena u was jest za jajka wiejskie?u nas normalnie od 0.60-0.80 groszy za jajko a przed świetami 1.00 zł