Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z CB radiem

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share John6330

John6330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 10:24

problem z CB radiem kupilem CB do traktora i pierwsz dzien wszystko elegancko a na drugi dzien nic nie slychac. Co moze byc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z CB radiem Dzisiaj, 22:06
  •  

#2 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 01 wrzesień 2010 - 10:28

problem z CB radiem kabel przy wtyczce od gruszki się odpitolił

#3 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 11:16

problem z CB radiem Sprecyzuj czy Ciebie nie słychać, czy Ty nie słyszysz, bo z tego co wiem, to kabel od gruszki miałby znaczenie gdy jego by nikt nie słyszał, a wnioskuje raczej, że to on nie słyszy.

#4 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 wrzesień 2010 - 11:16

problem z CB radiem  jeśli nie zestroiłeś to spaliłes końcówkę mocy!!!!  antenę najpierw się stroi dopiero podłącza a ijescze jedno nie podłączaj samego radia bez anteny o tez spalisz 

#5 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 11:47

problem z CB radiem

Sprecyzuj czy Ciebie nie słychać, czy Ty nie słyszysz, bo z tego co wiem, to kabel od gruszki miałby znaczenie gdy jego by nikt nie słyszał, a wnioskuje raczej, że to on nie słyszy.

Właśnie za mało kolega powiedział żeby coś stwierdzić, jak kabel od gruszki wyciągniesz to i ty nie będziesz słyszał i ciebie słychać nie będzie

#6 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 12:37

problem z CB radiem jeśli to wina gruszki to po jej odpięciu  jest cisza sprawdź czy jest dokręcona a jeśli nie zestroiłeś anteny bądź co gorsza  włączyłeś radio bez anteny to masz spaloną końcówkę mocy antenę sie stroi!!!  a nie zakąłda jak kupiona to nie radio FM  współczynnik zestrojenia SWR powinien być od 1-1.1 B)

#7 Share John6330

John6330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 12:38

problem z CB radiem dzieki koledzy juz dziala

#8 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 12:49

problem z CB radiem  a mógłbyś napisać jakie masz radio i jaką antenkę  i czy na stałe czy pod zapalniczkę 

#9 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:38

problem z CB radiem

jeśli nie zestroiłeś to spaliłes końcówkę mocy!!!!  antenę najpierw się stroi dopiero podłącza a ijescze jedno nie podłączaj samego radia bez anteny o tez spalisz 

Nie prawda, 99% radyjek przezyje nawet kilkuminutowe nadawanie bez anteny. Spokojnie mozna podlaczyc, nawet wlaczyc, tylko nadawac sie nie powinno.
Co nie zmienia faktu ze antene powinno sie dostroic po kazdym przestawieniu na dachu (antene stroi sie do miejsca montazu na pojezdzie a nie do radia).

Właśnie za mało kolega powiedział żeby coś stwierdzić, jak kabel od gruszki wyciągniesz to i ty nie będziesz słyszał i ciebie słychać nie będzie

Zalezy od radia. Niektore (np. alan 87 i pochodne) grają bez podlaczonej gruszki.

Jak wyzej. A slychac go nie bedzie bo nie bedzie mial z czego nadawac B)

Podejrzewam ze koledze wyskoczyla wtyczka z gniazdka zapalniczki i przestala laczyc.
Albo przypadkiem ktos wlaczyl funkcje papugi (PA) B)
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#10 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:58

problem z CB radiem Napisał że już działa. Tylko by tak może dodać co było przyczyną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 19:05

problem z CB radiem  @maks antenę nie stroisz do miejsca tylko do powierzchni dachu bo  sygnał CB odpija się od dachu i dopiero wiem bo sam mam radio TTI TCB 881 + SIRIO TITANIUM 1400 i nie narzekam bat mógłby byc trochę większy  ja na początku tez nie miałem zestrojonej ale starałem się nie włączac a jak pojechałem zestroić to było 1.1 więc sie w to nie bawiłem pozdro  B) B)

#12 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 19:13

problem z CB radiem Ja mam presidenta harrego i lemma antene 1,3m już 10 lat i ani nic nie zestrajałem i zasięg ma w normie

#13 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 21:55

problem z CB radiem Maniek - antene stroi sie do miejsta montazu, nie do powierzchni dachu. Moge ja sobie zalozyc na blotniku w samochodzie (wczoraj jadac do zgorzelca mijalem samochod ktory mial antene na uchwycie na....masce przy szybie z prawej strony) i bycmoze uda mi sie ja zestroic i jakos bedzie dzialac. Sygnal odbija sie od wszystkiego co metalowe, dlatego tez nie powinno sie stroic anteny w otoczeniu wiekszych metalowych obiektow (slupy, bramy, garaze itp.) bo wynik bedzie zaklamany (w skrajnym przypadku nie nie uda sie wg wskazan SWR miarki zestroic anteny ktora w innym miejscu dzialalaby ok).
Dlatego najlepszy montaz jest na srodku dachu, poniewaz dach robi wtedy za przeciwwagę anteny (spojz na anteny stacjonarne, najlepsze maja bardzo duzo poziomych drutow odchodzacych od podstawy anteny - to wlasnie przeciwwagi). Dlatego rowniez tak istotne jest elektryczne polaczenie dachu (karoserii) z mocowaniem anteny (odpowiednie jej umasowienie). I z tego tez powodu niezalecane jest montowanie jej na elementach ruchomych karoserii typu drzwi, maska, klapa - zawiasy nie zawsze dobrze przewodzą. B)

Mozna miec SWR nawet i 2.5 i jezdzic latami z zestawem - malo kto w mobilu nadaje kilka, kilkanascie minut bez przerwy. Zwykle jest to kupione i uzywane tylko jako wykrywacz Niebieskich. A znawcy tematu, majacy bazy zwykle maja anteny zestrojone, stad rzadko slyszy sie o spalonym radiu od niezestrojonej anteny, choc jest to mozliwe (w teorii) B)
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#14 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 27 listopad 2011 - 19:08

problem z CB radiem Koledzy mam od jakiegoś czasu taki problem ze swoim zestawem cb otóż na kanale 19 (na innych nie sprawdzałem) przez cały czas oprócz komunikatów nadawanych przez inne mobilki słyszę jakieś ruskie radio czy coś w tym stylu poza tym innych użytkowników również słyszę i oni mnie też już sam nie wiem czy tak było od początku jak kupiłem cb tylko na to nie zwracałem uwagi czy coś pada w radyjku, dodam że radyjko to alan 102 i antena na magnesie chyba lemm albo coś w tym stylu 70cm. poradzi któryś coś?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#15 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 27 listopad 2011 - 20:19

problem z CB radiem przykręć trochę pokrętłem od redukcji szumów "squelch" w prawo i zawsze na AM

#16 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 27 listopad 2011 - 20:59

problem z CB radiem gdyby to pomogło to bym na forum się nie pytał... zastanawiam się po prostu czy coś się w radyjku nie pieprzy..

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#17 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:16

problem z CB radiem Według mnie raczej masz wszystko ok ze sprzętem. ja też czasem słyszę obcokrajowców zza wschodniej granicy(częściej słyszałem gdy regularnie używałem anteny stacjonarnej), słyszani na kilku kanałach. Zdarza się tak raz na jakiś czas i słychać ich dość głośno co uniemożliwia korespondencje zwłaszcza gdy nasz rozmówca jest dalej i cichszy od tych zakłóceń.
Podejrzewam że ma na to wpływ propagacja i nic z tym nie zrobimy, czasem zdąża się dzień że na przykład szumy są na 8S i trzeba kręcić squelch prawie na maksa, a innego jest cicho jak w nocy.

#18 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 16:49

problem z CB radiem No może i masz rację, bo dzisiaj też korzystałem z radyjka i było o wiele lepiej, chociaż i tak kilka razy było słychać jakieś biełyje rozy i szto wy diełajetsa ;) wczoraj to była jakaś masakra,w końcu wyłączyłem radyjko bo nie szło tego słuchać :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 listopad 2011 - 22:33

problem z CB radiem tak jak napisał Ci kolega @mtracz winna za to jest propagacja fal radiowych. Poza tym jeśli chodzi o rusków to oni na bazówkach mają straszne dopały (100W to dla nich norma) i przez nie robią przesiewy nawet o kanał w dół czy w górę. Niektórym propagacja przeszkadza, zwłaszcza mobilom i mobilkom, ale krótkofalowcy tylko czekają na propagację aby zrobić jakieś dalekie qso :D.