Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ludzie ze wsi

125 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:05

Ludzie ze wsi Ja bym nawet mógł iść na te studia, nie mam nic przeciwko, ale rodzice mają. Jeszcze mam rok czasu, ale ciekawe jak ja to powiem rodzicom, że chce iść do technikum rolniczego :) Jak oni chcą mnie posłać do liceum ze średnią 4.0 Jak nie wyjdzie to wykręce w tym roku średnią z 3.0 i do liceum nie pójde :(

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ludzie ze wsi Dzisiaj, 22:11
  •  

#42 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:19

Ludzie ze wsi to próbuj ich przekonać na zdobywanie zawodu i bezrobocie - po technikum masz i mature i konkretny zawód już ze stopniem zawodowym a po LO masz gołą maturę którą w dzisiejszych czasach można sobie tyłek podetrzeć tak serio mówiąc - ja kiedy szedłem do technikum to tez mnie wszyscy namawiali zebym szedł do LO no i ja mam już prace zapewnioną pomimo tego ze jeszcze rok studiów mam o ci co poszli do LO szukają pracy gdzie się da bo na studia się nie dostali i zostali z świadectwem maturalnym na lodzie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#43 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:21

Ludzie ze wsi

nie słuchaj rad ze nie wyrobisz z czasem - jesli chcesz stworzyc naprawde dobre gospodarstwo i chcesz mieć z niego pozytek to moim zdaniem pójście na studia rolnicze jest na bank konieczne - a co do czasu to stare chińskie przysłowie mówi ze "jesli brak ci na cos czasu to znajdz sobie dodatkowe zajęcie"

Popieram wszystkich rodziców którzy chcą was wysłac na studia - ludzie wy nie wiecie co chcecie stracić - nie dość ze zdobędziecie konkretny zawód lub wiedzę z zakresu waszych zainteresowań to jeszcze poznacie mnóstwo wspaniałych ludzi dzieki którym może łatwiej wam będzie wejść w dorosłe życie

Ja chodzę do technikum rolniczego, jak to w szkole raz w domu mnie nie ma 4 godziny innym razem pojadę o 7 wrócę po 19, a w domu brak robić. Mama pracuje za gospodarstwem, chociaż i tak krowy doi,tata ma już swoje latka, a do tego jest trochę niepełnosprawny, wiele rzeczy sam nie zrobi, muszę mu pomóc, ale też muszę(no i chcę)się uczyć. Teraz miałem średnią 4,86 ale naprawdę nieraz mnie szlag trafia, jak wracam ze szkoły mam takie codzienne obowiązki a często dodatkowe, za lekcje wiele razy się brałem przy księżycu, wiele nocy zarwałem i uwierz mi że jeśli wyrobię tak jeszcze 3 lata to cud, studia.......Jeśli tata będzie się nadawał do roboty tak jak teraz to zaoczne inaczej żadne. A że się przydadzą to chyba mało kto nie ma tej świadomości.

@MECHANIZATOR święte słowa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:27

Ludzie ze wsi chłopie masz świetną średnią i zal by było zmarnować twój zapał do nauki - idz na studia chociażby zaoczne zeby ci potem zaden magisterek co to w Miscie mieszka i mu rodzice do szkoły iśc kazali zeby ci nie mógł w kasze dmuchać ze jesteś niewykształcony chłop ze wsi bo znam takich co to kończa studia rolnicze a pszenicy od żyta odróżnić nie umieją
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#45 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:30

Ludzie ze wsi Myślisz że ja bym nie chciał!!!!Ale co ja poradzę na taką a nie inną sytuację. 3 rodzeństwa jest na studiach, oni bez studiów nie dadzą rady, ja dam po technikum. A jeśli chcę się czegoś douczyć to takie praktyczne rzeczy są w różnych gazetach i wiedzę można uzupełniać. A to co inni będą gadać to mi zwisa i powiewa na wietrze. Ważne co ja wiem o sobie nie co inni.

#46 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:38

Ludzie ze wsi no tak tylko wytłumacz to że ty wszystko wiesz mimo ze nie masz studiów np tym Troglodytom z ARIMR którzy traktują rolników jak jakichś przygłupów - czasem ktoś po technikum wie więcej niz magisterek po studiach ale w obecnych czasach liczy się papier - naprawde próbuj wszystkich mozliwosci zeby iśc na studia

#47 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:43

Ludzie ze wsi Ja u nas jednego z arimr załatwiłem przy okazji płyt, stałem z tatą jak załatwiał jakieś papierki,doszło do nas, koleś zaczął się pluc Bóg wie o co, jak mu pojechałem tymi instrukcjami, przepisami tak na całym regulatorze że w całym budynku było słychać to było wesoło, kolo nie wiedział co robić, zaczął przepraszać, tłumaczyć się itd. Wtedy jeszcze do gimnazjum chodziłem, a wystarczyło że przeczytałem to co nam wcześniej dali. Próbować oczywiście że będę :(

#48 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:47

Ludzie ze wsi Nie wiem jak mam przekonać rodziców, tate to może uda mi się namówić. Ale nawet jeśli ja gospodarstwa nie sprzedam, a nie chce żeby było tak, że od rana do 15-16 pracuje, a potem rolnictwo.

KS Falubaz

#49 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:56

Ludzie ze wsi moim zdaniem to możesz (jesli chcesz iść do technikum) tylko i wyłacznie tak jak pisał @Mechanizator - ze jest bezrobocie i ze bedziesz miał zawód a jak pójdziesz do liceum to po skończeniu nie masz praktycznie nic i na studia bedziesz zmuszony iść
Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

#50 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 21:24

Ludzie ze wsi @Matey moj wujek wlasnie tak ma ze od rana do 15 niekiedy nawet dluyzej robiu a pozniej dopiero robi na gospodarce mowie Ci chlopie przerabane tak to nie zycie nie ma na nic czasu jest mechanikiem (bardzo dobrym) jak widze co robi to odczywam wrazenie ze zna sie na wszystkim :(
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 22:11

Ludzie ze wsi Ale co z tego, że ja chcem jak rodzice i tak zadecyduja co innego..

Wiem jak to jest. Sprzęty raczej niebardzo macie dopieszczone ?

KS Falubaz

#52 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 22:16

Ludzie ze wsi czesc Rafffffff, mozesz mi dac swój namiar na gg?

#53 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 22:22

Ludzie ze wsi czy takie nie dopieszczone to nie wiem raczej dobrze sie trzymaja bo on jest mechanikiem i wie jak sie z tym obchodzic i w razie czego cas zawsze zrobi ale to jest poprostu meka praca gdzies i pozniej na gospodarce on zeby sprzedac swinie jedzie o 5 na sped najlepiej zdecydowac to albo to co do rodzicow to powiedz ze jak beda kazali Ci isc tam gdzie nie chcesz to sie rozwalisz na motorze i bedziesz mial spokoj bo nie widzisz w tym swojej osoby jesli masz motor to powinno zadzialac

#54 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 22:26

Ludzie ze wsi

czy takie nie dopieszczone to nie wiem raczej dobrze sie trzymaja bo on jest mechanikiem i wie jak sie z tym obchodzic i w razie czego cas zawsze zrobi ale to jest poprostu meka praca gdzies i pozniej na gospodarce on zeby sprzedac swinie jedzie o 5 na sped najlepiej zdecydowac to albo to co do rodzicow to powiedz ze jak beda kazali Ci isc tam gdzie nie chcesz to sie rozwalisz na motorze i bedziesz mial spokoj bo nie widzisz w tym swojej osoby jesli masz motor to powinno zadzialac

Nie mam motoru :/ Ale zrobie to rowerem :) (tak jak przypadkiem mój kolega, skakał z chopki wystraszył się wyleciał przez kierownice, wybił zęby i miał coś z żuchwą). Moge skoczyć z balkonu (wolalbym dla mojej milosci ktorej nie mam, bylo by romantyczniej :)) mieszkam na 4 pietrze wiec bedzie plusk tylko xd U mnie w wiosce jest taki rolnik tak samo robi, wszystko kradnie z zakladu i sprzet ma brzydki ;p wiec myslalem zei u was tak jest ale jednak nie :(

KS Falubaz

#55 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 22:33

Ludzie ze wsi u nas jest tak ze jak juz sie cos robi to do porzadku a nie na rok dwa bo to jest bez sensu fakt faktem z zakladu jakis olej sie przyniesie albo cos albo jak wujek jezie w teren to zalatwi niekiedy taniej rope czy cos jak zrobie kome to zobaczysz moj sprzecik

#56 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 22:35

Ludzie ze wsi Nie no nie wątpie, ale jak już się zająć rolnictwem to na poważnie.

KS Falubaz

#57 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 22:44

Ludzie ze wsi wracając do tematu to wg mnie to większość ludzi ze wsi jest bardziej wartościowa niż nie jeden krakus czy warszawiak...nie obrażając nikogo ale ja to np. poznaje na drodze.......nie musze parzeć na rejestrację by powiedzieć że jedzie krakus czy warszawiak......jedzie taki ważny nikogo nie puści i jedzie taki ważny ciołek..... wg wieś prawie zawsze górą...... :(

#58 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 05:40

Ludzie ze wsi Krakus :) :) :(
Coś o nich wiem. Za płotem jeden taki mieszka. Oczywiście nie obrażając nikogo z Krakowa.

W sumie to ja się miastowym aż tak nie dziwię że postrzegają ludzi ze wsi jako wieśniaków, buraków... Bo powiedzcie co taki przeciętny mieszczuch ma sobie myśleć o wsi? Kilka razy w roku ruszy się w miasta (gdziekolwiek). I przejeżdżając przez wieś kogo widzi najczęściej? Żuli wiejskich pod sklepami, młodzież na przystankach (wcale nie czekającą na autobus :) ). Bo wszyscy porządni farmerzy nie przesiadują pod budką z piwem. Tylko pracują ciężko i w pocie czoła na swoich farmach, więc ich nie widać. A przecież jakim cię widzą takim cię piszą. A wydaje mi się że prawie we wszystkich wsiach jest tak jak u mnie. Idziesz rano po chleb a tam już na piwku stoją, jakieś winko za przystankiem, odlać się to idą za pierwsze lepsze drzewo......

Aż szkoda gadać.

#59 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 07:46

Ludzie ze wsi U mnie to sie zbierają na piwo o 16 :( A sikają za sklepem. Tak to przeważnie jest jak się przejeżdża przez wieś, to tylko taki widok widzimy, no może czasem jak ktoś na podwórku coś robił.

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 19:58

Ludzie ze wsi nawiązując do mieszczuchów to powiem że w ogóle nic nie umieja zrobić.....ostatnio byłem w castoramie i tam chodzą tacy kolesie i doradzają tym mieszczuchom i właśnie słyszałem jak jeden krakus pyta się czy może przylkiec płytki do desek.....normalnie pszkoda gadac