Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ludzie ze wsi

125 odpowiedzi na ten temat

#1 Share saymon

saymon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:31

Ludzie ze wsi chciałbym wiedzieć co sądzicie o ludziach ze wsi tzn chodzi mi o zachowanie i czy według was to co sądzą o nas ludzie z miasta jest prawdą??? Według mnie są to głupie stereotypy. np jak powiedziałem gdzie mieszkam to znajomi z "miasta" zrobili wielkie oczy i mówią że to nie możliwe.

chciałbym znać wasze opinie na ten temat

P.S. Nikt w mieście kupując jedzenie nie zastanawia się skąd ono jest, a tak naprawdę to dzięki nam rolnikom mają co jeść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ludzie ze wsi Dzisiaj, 19:05
  •  

#2 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:34

Ludzie ze wsi

chciałbym wiedzieć co sądzicie o ludziach ze wsi tzn chodzi mi o zachowanie i czy według was to co sądzą o nas ludzie z miasta jest prawdą??? Według mnie są to głupie stereotypy. np jak powiedziałem gdzie mieszkam to znajomi z "miasta" zrobili wielkie oczy i mówią że to nie możliwe.
chciałbym znać wasze opinie na ten temat
P.S. Nikt w mieście kupując jedzenie nie zastanawia się skąd ono jest, a tak naprawdę to dzięki nam rolnikom mają co jeść.

ja powiem tak: nie jeden rolnik zachowa sie lepiej jak niektory ,,miastowy"

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:45

Ludzie ze wsi http://ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=3447&postdays=0&postorder=desc&start=250-nihil novi sub sole :0)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share saymon

saymon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:48

Ludzie ze wsi ale u nas na AF takiego tematu chyba jeszcze nie było :(

#5 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:49

Ludzie ze wsi niektore ludzie z miata to sa takie debile ze szok ze sie wysmiewaj z tych co mieszkaja na wsi a czy my jestesmy inni nie poprostu mieszkamy na wsi gdzie jest jeszcze lepiej niz tam bo jest spokuj
Power by tradition

#6 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:03

Ludzie ze wsi moze wypowiem się jako mieszczuch który przenosi się juz powolutku na wies :)

a więc tak - moim skromnym zdaniem to nie powinno się dzielić ludzi na miastowych i ze wsi tylko jak to mawiał Pawlak "na mądrych i głupich" bo i na wsi i w mieście mozna znaleść jednych i drugich niestety poprostu można trafic na wartościowego człowieka w szczerym polu i na buraka w centrum miasta - a co do tego jak miastowi postrzegają ludzi ze wsi to tylko wina mediów - zwróćcie uwagę jak teraz będą żniwa pokazywane w TV to znów będzie ze sytuacja na podkarpaciu jest niedobra i dziadek z kosą będzie pokazany - mnie samej kopara opadła jak zobaczyłam jak się obecnie mieszka i pracuje na wsi (internet u mojego narzeczonego chodzi lepiej niz ten mój miastowy) no i ludzie są do siebie jacyś bardziej życzliwi no i każdy o każdym prawie wszystko wie :( - mój przyszły teściu to zna po imieniu i nazwisku ludzi (wszystkich) z pięciu okolicznych wsi - a ja nie wiem kto mieszka na końcu mojej ulicy
Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:08

Ludzie ze wsi

moze wypowiem się jako mieszczuch który przenosi się juz powolutku na wies :(

a więc tak - moim skromnym zdaniem to nie powinno się dzielić ludzi na miastowych i ze wsi tylko jak to mawiał Pawlak "na mądrych i głupich" bo i na wsi i w mieście mozna znaleść jednych i drugich niestety poprostu można trafic na wartościowego człowieka w szczerym polu i na buraka w centrum miasta - a co do tego jak miastowi postrzegają ludzi ze wsi to tylko wina mediów - zwróćcie uwagę jak teraz będą żniwa pokazywane w TV to znów będzie ze sytuacja na podkarpaciu jest niedobra i dziadek z kosą będzie pokazany - mnie samej kopara opadła jak zobaczyłam jak się obecnie mieszka i pracuje na wsi (internet u mojego narzeczonego chodzi lepiej niz ten mój miastowy) no i ludzie są do siebie jacyś bardziej życzliwi no i każdy o każdym prawie wszystko wie :) - mój przyszły teściu to zna po imieniu i nazwisku ludzi (wszystkich) z pięciu okolicznych wsi - a ja nie wiem kto mieszka na końcu mojej ulicy

no tu wiecej komentowac -widac to po maszych agrofotowiczkach (mam na mysli zyczliwosc itd. itd.) :) :) :)

Kontakt 661995047

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:10

Ludzie ze wsi są plusy i minusy,
ja niestety ale powoli wynoszę się do miasta - zobaczymy ile tu wyrobie :(
głowny powód dojazd do pracy - teraz mam okolo godziny do 1.5, ciutke za duzo, a z racji tego ze kupilem mieszkanie to czemu nie sprobowac, jak mi sie nie spodoba to działka już czeka zeby stawiac dom na wsi.
co do ludzi, niestety w moim otoczeniu mieszka troszke totalnego buractwa, ludzi prymitywnych a jak im sie wydaje jacy madrzy sa, jak wrzeszcza a tak na prawde maja wielkie G do powiedzenia, ci co moga cos powiedziec siedza ciuchuto i tylko słuchaja,
podobnie jest tez w miescie ale tam tego bardzo nie widac bo szum jest duzo wiekszy:P

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#9 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:16

Ludzie ze wsi @marcin974 - czy ja jestem nieżyczliwa ?? - czasem napisze cos głupiego ale zawsze pisze to co mysle
Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

#10 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:16

Ludzie ze wsi U mnie też jest buractwo, myślą że ludzie na wsi są zacofani, i dalej koszą kosami. A jakby zobaczyli ile w gospodare trzeba władować to by kopara im opadła. Ludzie na wsi według mnie są spokojniejsi, nie "burają" się o byle co, ale i tak tacy się znajdą. Mieszkam troche tu i tu i ludzie ze wsi są według mnie bardziej "ludzcy"

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:21

Ludzie ze wsi

@marcin974 - czy ja jestem nieżyczliwa ?? - czasem napisze cos głupiego ale zawsze pisze to co mysle

oczywiscie ze jestes zyczliwa!! Zbednych komentarzy chyba bym nie pisal :(

Kontakt 661995047

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:27

Ludzie ze wsi Ja jestem ze wsi i jestem zadowolony- kilku moich znajomych (w tym rodzina) wyprowadziła się do miasta i nie powiedziałbym, że mają tak przyjemnie jak na wsi.

Pozatym i dzisaj zdarzają się "prześladowania" ludzi (szególnie młodzieży uczącej się)
na tle tego gdzie mieszkają. Ma to miejsce szególnie w drodze do/ze szkoły.
Było kilka przypadków pobić po szkole i to tylko dlatego, że on/ona jest ze wsi :angry: :angry: :angry: .

Na wsi jest spokój i cisza (no chyba, że są żniwa lub wykopki :( ) a w mieście chałas przejeżdżających samochodów i TIR'ów, wulgarne zachowanie młodzieży wobec dorosłych i starszych (na wsi takie zdarzenia nie mają miejsca bo wszyscy się znają, a jak się zdarzy to rodzice bez problemu mogą zostać poinformowani i wtedy taki delikwent na przerąbane), napady i pobicia itp.
I słyszę to od osób które mieszkają w mieście.

Ja nie namawiam aby ludzie przeprowadzali się na wieś, tylko piszę jak jest w większych miastach.

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:32

Ludzie ze wsi

Ja jestem ze wsi i jestem zadowolony- kilku moich znajomych (w tym rodzina) wyprowadziła się do miasta i nie powiedziałbym, że mają tak przyjemnie jak na wsi.

Pozatym i dzisaj zdarzają się "prześladowania" ludzi (szególnie młodzieży uczącej się)
na tle tego gdzie mieszkają. Ma to miejsce szególnie w drodze do/ze szkoły.
Było kilka przypadków pobić po szkole i to tylko dlatego, że on/ona jest ze wsi :angry: :angry: :angry: .

Na wsi jest spokój i cisza (no chyba, że są żniwa lub wykopki :( ) a w mieście chałas przejeżdżających samochodów i TIR'ów, wulgarne zachowanie młodzieży wobec dorosłych i starszych (na wsi takie zdarzenia nie mają miejsca bo wszyscy się znają, a jak się zdarzy to rodzice bez problemu mogą zostać poinformowani i wtedy taki delikwent na przerąbane), napady i pobicia itp.
I słyszę to od osób które mieszkają w mieście.

Ja nie namawiam aby ludzie przeprowadzali się na wieś, tylko piszę jak jest w większych miastach.

co to za szkoly? ja nigdy czegos takiego nie doswiadczylem a bardzo czesto znajomi jak przyjezdzaja raz to juz czesciej chca przyjezdzac do mnie na wies

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#14 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:33

Ludzie ze wsi no nie dramatyzujmy sytuacji - w miescie jest źle - ale o pobiciach to ja jeszcze nie słyszałam

mnie osobiście na wsi bardzej się podoba niz w mieście i to nie tylko ze wzgledu na otoczenie ale takze i na ludzi - oczywiscie są tzw buraki którzy skończyli podstawówke za protekcje :( i mają teraz najwiecej do powiedzenia i są ludzie którzy skończyli studia i zamiast drzec jape (sorki za kolokwializm) pod sklepem to robią co do nich nalerzy - 20 lat mieszkam na osiedlu z wielkiej płyty i mam dość tego wszystkiego przenosz się na wieś

#15 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:37

Ludzie ze wsi

no nie dramatyzujmy sytuacji - w miescie jest źle - ale o pobiciach to ja jeszcze nie słyszałam

mnie osobiście na wsi bardzej się podoba niz w mieście i to nie tylko ze wzgledu na otoczenie ale takze i na ludzi - oczywiscie są tzw buraki którzy skończyli podstawówke za protekcje :( i mają teraz najwiecej do powiedzenia i są ludzie którzy skończyli studia i zamiast drzec jape (sorki za kolokwializm) pod sklepem to robią co do nich nalerzy - 20 lat mieszkam na osiedlu z wielkiej płyty i mam dość tego wszystkiego przenosz się na wieś

Witaj w klubie :). Też mam zamiar na wsi zamieszkać na stałe :)

KS Falubaz

#16 Share siostrzeniecjara

siostrzeniecjara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 23:02

Ludzie ze wsi

Zbyt bardzo uogolniasz, uwierz ze nie wszyscy.
Co do tej zyczliwosci na wsi to nie byl bym taki pewny :(

#17 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 23:07

Ludzie ze wsi

Zbyt bardzo uogolniasz, uwierz ze nie wszyscy.
Co do tej zyczliwosci na wsi to nie byl bym taki pewny :)

no wiesz roznie to jest Ty pewnie masz na mysli sasiadow ale dalej wioska to spoko :(

Kontakt 661995047

#18 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 07 lipiec 2007 - 23:38

Ludzie ze wsi Jeśli chodzi o zachowanie ludzi ze wsi i z miasta to naprawde różnie to bywa. Można spotkać się z inteligentymi osobami zarówno na wsiach jak i w miastach (nawet tych dużych), a czasami jest tak, że trafi się na niemiłą osobę w wsi jak i w mieście...

#19 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 09:08

Ludzie ze wsi Na wsi prawie każdy ma swój dom i jest spokój. A w miastachsą pijacy (we wsiach zresztą też).
Jeśli chodzi o plusy miast to dużo sklepów z artuykułami rolniczymi i nie tylko.
A minusuy, to tam jest tak głośno że szok. :(
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share saymon

saymon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 09:12

Ludzie ze wsi Do siostrzeniecjara Ogólnie wieś pod względem zachowania moim zdaniem wypada lepiej oczywiście znajdują ie odmieńcy.
a co do sklepu to zastanawiają się ci którzy kiedyś pracowali na wsi i wiedzą jak jest ciężko. Nawet przy najnowszych technologiach rolnik uzależniony jest od pogody, a w mieście to po prostu mówią że deszcz pada,a na wsi jednym ten deszcz nie pozwala zebrać rzepaku a innym siana lub ziarna.