Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra T 161

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SzumiLasek

SzumiLasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 19:32

Valtra T 161 Witam B)
Chciałbym się dowiedzieć troszkę o tym ciągniczku :) Czy dużo pali ? Jak z ceną ? Jak sobie radzi w polu? I opinie gospodarza który posiada ten model B) Wszystko dotyczy Valtry T 161 B) Z Góry Dziękuje B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra T 161 Dzisiaj, 21:58
  •  

#2 Share lolo

lolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 20:41

Valtra T 161 A tak z ciekawości u jakiego dilera się pytałeś o niego. Popytaj u kilku ponieważ mają różne ceny. Ja mam T151e i radzi sobie super. Więcej nie mogę po wiedzieć bo nie cały rok ją użytkuje.

#3 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 20:53

Valtra T 161 ja mam t 140 od 5 lat sprawuje się super, myślimy nad zakupem nowej na jakiejś n-ki

#4 Share SzumiLasek

SzumiLasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 16:12

Valtra T 161 Jeszcze nie pytałem sie zadnego dilera dlatego pisze temat zeby sie dowiedziec troche B) tak mniej wiecej cena jaka by była ?B)

#5 Share janusz11

janusz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 18:15

Valtra T 161 witam ja się pytałem dealera o versu T162e i zaproponował ok. 300000zł netto a direkt 320000zł netto

#6 Share SzumiLasek

SzumiLasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 18:36

Valtra T 161 O kurde trochę chyba podrożały bo jeszcze nie dawno za 360 000 tysięcy można było kupi Fendta ze skrzynią Vario i tymi bajerami :) Więc do tej ceny 40 tysięcy bym dołożył i bym miał nie złego fendta B) Pytałem sie dużo rolników o ten ciągnik (Valtre)i jeszcze ani jeden mi nie powiedział że to nie wypał albo kicha B) Wziąłem zróżnicowanie to tak jakbym musiał bym się zmieścic w 210 000 tysi maks :/ może coś doradzicie oczywiście w ciagniku Valtra :)

#7 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 16:38

Valtra T 161 Za 210 tysięcy to raczej nie poszalejesz z serią T. W tej cenie to raczej coś z N-ek, N101 albo N111. Tą ostatnią sami kupiliśmy właśnie na różnicowanie, z ładowaczem, przednim TUZ-em i amortyzacją kabiny. Co prawda na razie ma 20 godzin dopiero zrobione, ale naprawdę jest przyjemny ciągnik i chyba w tej mocy ma najlepszy stosunek ceny do jakości (tak mi się przynajmniej wydaje) :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share SzumiLasek

SzumiLasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 15:27

Valtra T 161 No niestety będę musiał wziąść mniejszego :D a kolego powiedz mi ile dałeś za ten model N111 czy tam N101 i jakie masz wyposażenie kabiny :D

#9 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 19:12

Valtra T 161 Za N111 dałem stosunkowo bardzo korzystnie, bo razem z gołym (bez osprzętu) ładowaczem V55 i przednim TUZ-em dałem 204 tysiące netto, ale to była trochę inna sytuacja z tą N111. Więcej mogę Ci na PW napisać :D. W kabinie jest Hi-tech, z dodatkowego wyposażenia jest amortyzowana kabina, a poza tym to raczej standard.

#10 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 październik 2010 - 18:08

Valtra T 161 Ja za swoją n-ke dąłem prawie 250 tyś, ale sam tur kosztuję koło 50 z osprzętem :D. Nie jest ona całkiem goła bo jest w wersji ad, jak chcesz się coś więcej dowiedzieć to pisz na gg ;[
KPK Kumurun Team

#11 Share masax

masax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 październik 2010 - 09:17

Valtra T 161 Siemka ja zakupiłem Valtre T132 Versu z ładowaczem czołowym Qika65 (czyli można powiedzieć z ful wyposażeniem w środku)
Biegi w podłokietniku pół automatyczna skrzynia, tempomat obroty silnika lub prędkość fajny bajer,ładowacz sterowany dzojem w podłokietniku z resztą co ja piszę cała maszyna sterowana jest tym podłokietnikiem i komputerem,(bardzo prosta i wygodna obsługa), skrzynia półautomatyczna, resorowana przednia oś + kabina (jeździ się za.ebiście wygodnie coś cudownego) wzmocniona pompa olejowa o zmiennej wydajności,4 albo 5 wyjść i wejść hydrauliki z tyłu maszyny już nie pamiętam, bogate oświetlenie z przodu jak i z tyłu, szerokość opon przód 540/65R28 tył 650/65R38 Michelinki bardzo dobre oponki, blokada i przedni napęd automat i stałe załączenie, hmm... na szybkiego to chyba tyle zakupiłem pod koniec czerwca tego roku i już naklepałem ponad 500mh jak na razie spisuje się na 6 nie katuje jej w polu obroty ustawiam na tempomacie i nie przekraczam 2000 obr/min spalanie mniejsze niż sąsiada JD
A co do spalania to są w miarę oszczędne ja jestem zadowolony :D

Cena za te bajery szmery dość wysoka a w porównaniu z innymi markami o tym samym wyposażeniu to dość tanio mnie to wyszło 280tyś. ciągnik + 50tyś. ładowacz netto

Byłem teraz na targach w Bednarach na AgroSzoł oglądałem Fenda,Maseja,JD i wiele innych marek to powiem szczerze że ta Valtra to najlepiej w środku była wykończona sporo miejsca w kabinie więcej niż w pozostałych markach, podłokietnik duży szeroki wygodny można się wygodnie o niego oprzeć no bajka a w Fendzie i reszcie to żem się rozczarował po prostu !!!!! kto był to mógł się sam przekonać

#12 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 04 październik 2010 - 11:26

Valtra T 161 teraz uważasz że wszystko jest super po jakimś czasie zaczniesz dostrzegać jakieś niedociągnięcia i mankamenty ergonomiczne do których się przyzwyczisz ale to chyba każdy tak ma. np ja mam hitecha i podoba mi się układ dzwigni od rozdzielacza normalnie idealnie pod ręke a kżdy kto siada pierwszy raz do tego ciągnika mówi że te dzwignie byłyby wygodniejsze jakby je umieścili od strony lewej do prawej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share masax

masax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 październik 2010 - 12:04

Valtra T 161 Jak się przesiadłem z ursusa na taki sprzęt to wszystko dla mnie było tam dziwne ale jak już obczai się co do czego służy to tak jak mówisz wszystko ma się pod ręką tam gdzie powinno być

Staram się być obiektywny i nie wciskać komuś kitu że jest bardziej słodko niż w rzeczywistości jak na razie jestem naprawdę zadowolony z tego sprzętu a wad jak na razie jeszcze nie dostrzegłem w moim modelu