Skocz do zawartości

Zdjęcie

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu.

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 10:56

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Logo, że most nie jest na stałe. Źle tą funkcję nazwałem.
Temat blokady przedniego mostu jest tym samym wyczerpany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Dzisiaj, 10:58
  •  

#22 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 28 luty 2014 - 23:00

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. na satelitach sa tarczki im wieksze obciazenie satelit tym bardziej sa rozpychane z zebow i sciskaja tarczki ktore blokuja sie
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

#23 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1340 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 15:14

Panowie mam pytanko odnośnie blokady tylnego mostu. Na jesieni blokada działała super czyli wciskałem i trzymała aż do momentu naciśnięcia hamulca. Natomiast dzisiaj wyjechałem i chciałem włączyć blokadę tylnego mostu a tu zdziwienie bo nie chce zaskoczyć. To znaczy pedał niby się wciska ale nie zaskakuje i nie trzyma. Jaka może być tego przyczyna? Model 85.14, blokada między pedałami. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#24 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1560 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 31 styczeń 2017 - 16:30

Nie chce "zaskoczyć" nawet na chwilę? Nie załącza wcale? Pedał wciskasz tak, jak poprzednio jeśli chodzi o głębokość? Czy słychać jakiś zgrzyt?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#25 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1340 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 16:41

A więc tak kolego opisze jak to wygląda. Pedał wciskam jak zwykle a blokada nie zaskakuje, po prostu jak puszcze pedał wróci do góry a nie zatrzyma się tak jak to wcześniej było. Jak wcisnę pedał blokada niby działa bo dwa koła ciągnął ale muszę ją trzymać, a wiadomo jak w Renówce wygląda sprawa blokady wciskami i ona sam trzyma aż do momentu jej rozblokowania przez hamulec. Pedał wciska jak zwykle próbowałem nawet do samego końca to znaczy ile się da i też nie złapała, nie słychać żadnego zgrzytu wszystko jest jak by na swoim miejscu tylko nie blokuje jej po wciśnięciu blokady to znaczy most blokuje jak bym trzymał ale pedał się nie blokuje tylko trzeba go trzymać samemu jak np. w c-360.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#26 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1560 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 31 styczeń 2017 - 16:57

Bez zdejmowania "plecaka" trudno powiedzieć.

Próbowałeś kolego po wciśnięciu pedału blokady ruszyć do tyłu? Może podczas cofania blokada będzie działać.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#27 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1340 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 17:06

Próbowałem przód - tył i nic to nie dało. A co tak mniej więcej przypuszczasz że mogło się zepsuć? Ty jesteś bardziej obeznany w tych ciągnikach to możesz już z czymś podobnym się spotkałeś. Na jakiej zasadzie działa ta blokada? Jest na linkę? I co zazębi że pedał trzyma czy ten cały mechanizm znajduje sie w moście i bez zdejmowania plecaka się nie obędzie? 

#28 Share Samcio

Samcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 17:11

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Witam. Ostatnio nie chce mi się wyłączyć przedni naped . Załączamy jest przyciskiem po prawej strobie. Wyjmowalem cewke i ten tloczek chodzi. Co może być przyczyną ?

#29 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1560 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 31 styczeń 2017 - 17:24

Próbowałem przód - tył i nic to nie dało. A co tak mniej więcej przypuszczasz że mogło się zepsuć? Ty jesteś bardziej obeznany w tych ciągnikach to możesz już z czymś podobnym się spotkałeś. Na jakiej zasadzie działa ta blokada? Jest na linkę? I co zazębi że pedał trzyma czy ten cały mechanizm znajduje sie w moście i bez zdejmowania plecaka się nie obędzie? 

Bez przesady, nie znam się znowu tak bardzo. Nie znam wszystkich modeli, nie wiem czy jest na linkę w tym modelu. Sam możesz więcej powiedzieć, bo możesz to sprawdzić naocznie. Jak będziesz wiedział, jak jest spięte napisz, bo to wiele zmieni.

#30 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1340 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 18:09

Poleciałem do garażu zobaczyć jak to wygląda. Jest spięte na linkę i linka idzie do takiego jak by wodzika który jest w tylej części mostu chodzi to na takiej tulejce. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1560 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 31 styczeń 2017 - 20:11

Nie chciałbym od razu snuć najgorszych wizji, bo to wiąże się z dużymi kosztami. Być może przyczyny trzeba szukać na zewnątrz (wyciągnięta linka, zgięte ramię „wodzika” przy skrzyni lub przy pedale) co nie pozwala na pełne zakleszczenie przesuwki sprzęgła kłowego.

Jak działa blokada już gdzieś niedawno pisałem w tematach dotyczących marki Renault.

#32 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1340 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 20:17

Poszukam przyczyny na zewnątrz bo bo jakoś nie uśmiecha mi się zdejmować plecak bo nie używam zbytnio blokady dzisiaj akurat była potrzebna. 
A takie jeszcze pytanie czy może się coś stać jak bym trzymał blokadę nogą powiedzmy w razie koniecznej potrzeby np. gdy mocno siądę i pasuje wspomóc się blokadą chociaż na te 10 metrów? 

#33 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1560 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 31 styczeń 2017 - 20:27

Nic się nie stanie, sterowanie jest mechaniczne. Oczywiście pod warunkiem, że zęby sprzęgła kłowego zazębiają się co najmniej w połowie i nie będziesz skręcał na twardym podłożu.

#34 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1340 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 21:55

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Dzięki wielkie za podpowiedzi i odpowiedzi. Poszukam przyczyny na zewnątrz jeśli jednak problem tkwi w środku to sobie odpuszczę robotę bo mało używam blokady a jak już potrzebuje to na prawdę w ostateczności a jak mówisz zw nic się nie stanie jak będę trzymał to wole się nie czepiać i ładować w koszty.

#35 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1340 postów

Napisany 02 luty 2017 - 09:54

Kolego AlaCapone czy powodem tego może być wyciągnięta linka? Wczoraj latałem po drzewo i wiadomo na śniegu ciągnik głupi wcisnąłem blokadę to 2 razy mi złapała, a za trzecim już nie chciała i później jeszcze dwa razy złapała i tak myślę że moze przyczyna tkwi w wyciągniętej lince jak czasami łapie. 

#36 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1560 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 02 luty 2017 - 10:04

Tak, jak pisałem poprzednio wyciągnięta linka moze być jednym z powodów niedostatecznego zakleszczenia zębów przesuwki sprzęgła kłowego.

#37 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1340 postów

Napisany 02 luty 2017 - 11:48

Dzięki wielkie. A dużo ją podciągnąć? Tak na wyczucie czy pociągać po po jednym obrocie i sprawdzać wciskając pedał?

#38 Share Samcio

Samcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 02 luty 2017 - 11:54

Witam. Ostatnio nie chce mi się wyłączyć przedni naped . Załączamy jest przyciskiem po prawej strobie. Wyjmowalem cewke i ten tloczek chodzi. Co może być przyczyną ?

Pomoże ktoś?

#39 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1340 postów

Napisany 02 luty 2017 - 12:00

Miernik w dłoń i szukaj czy dochodzi prąd innego wyjścia nie ma. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Samcio

Samcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 02 luty 2017 - 12:28

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. No ale skoro cewka po wyjęciu z obudowy ale podlaczona do elektryki po naciśnięciu wlacznik napędy reaguje to raczej nie tego wina. Chyba ze jest możliwość ze daję za małe napiecie?
No ale skoro cewka po wyjęciu z obudowy ale podlaczona do elektryki po naciśnięciu wlacznik napędy reaguje to raczej nie tego wina. Chyba ze jest możliwość ze daję za małe napiecie?