grzesiek19863

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu.

Polecane posty

AlaCapone    5015

Bez zdejmowania "plecaka" trudno powiedzieć.

Próbowałeś kolego po wciśnięciu pedału blokady ruszyć do tyłu? Może podczas cofania blokada będzie działać.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Próbowałem przód - tył i nic to nie dało. A co tak mniej więcej przypuszczasz że mogło się zepsuć? Ty jesteś bardziej obeznany w tych ciągnikach to możesz już z czymś podobnym się spotkałeś. Na jakiej zasadzie działa ta blokada? Jest na linkę? I co zazębi że pedał trzyma czy ten cały mechanizm znajduje sie w moście i bez zdejmowania plecaka się nie obędzie? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Witam. Ostatnio nie chce mi się wyłączyć przedni naped . Załączamy jest przyciskiem po prawej strobie. Wyjmowalem cewke i ten tloczek chodzi. Co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Próbowałem przód - tył i nic to nie dało. A co tak mniej więcej przypuszczasz że mogło się zepsuć? Ty jesteś bardziej obeznany w tych ciągnikach to możesz już z czymś podobnym się spotkałeś. Na jakiej zasadzie działa ta blokada? Jest na linkę? I co zazębi że pedał trzyma czy ten cały mechanizm znajduje sie w moście i bez zdejmowania plecaka się nie obędzie? 

 

Bez przesady, nie znam się znowu tak bardzo. Nie znam wszystkich modeli, nie wiem czy jest na linkę w tym modelu. Sam możesz więcej powiedzieć, bo możesz to sprawdzić naocznie. Jak będziesz wiedział, jak jest spięte napisz, bo to wiele zmieni.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Poleciałem do garażu zobaczyć jak to wygląda. Jest spięte na linkę i linka idzie do takiego jak by wodzika który jest w tylej części mostu chodzi to na takiej tulejce. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie chciałbym od razu snuć najgorszych wizji, bo to wiąże się z dużymi kosztami. Być może przyczyny trzeba szukać na zewnątrz (wyciągnięta linka, zgięte ramię „wodzika” przy skrzyni lub przy pedale) co nie pozwala na pełne zakleszczenie przesuwki sprzęgła kłowego.

 

Jak działa blokada już gdzieś niedawno pisałem w tematach dotyczących marki Renault.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Poszukam przyczyny na zewnątrz bo bo jakoś nie uśmiecha mi się zdejmować plecak bo nie używam zbytnio blokady dzisiaj akurat była potrzebna. 
A takie jeszcze pytanie czy może się coś stać jak bym trzymał blokadę nogą powiedzmy w razie koniecznej potrzeby np. gdy mocno siądę i pasuje wspomóc się blokadą chociaż na te 10 metrów? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nic się nie stanie, sterowanie jest mechaniczne. Oczywiście pod warunkiem, że zęby sprzęgła kłowego zazębiają się co najmniej w połowie i nie będziesz skręcał na twardym podłożu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dzięki wielkie za podpowiedzi i odpowiedzi. Poszukam przyczyny na zewnątrz jeśli jednak problem tkwi w środku to sobie odpuszczę robotę bo mało używam blokady a jak już potrzebuje to na prawdę w ostateczności a jak mówisz zw nic się nie stanie jak będę trzymał to wole się nie czepiać i ładować w koszty.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego AlaCapone czy powodem tego może być wyciągnięta linka? Wczoraj latałem po drzewo i wiadomo na śniegu ciągnik głupi wcisnąłem blokadę to 2 razy mi złapała, a za trzecim już nie chciała i później jeszcze dwa razy złapała i tak myślę że moze przyczyna tkwi w wyciągniętej lince jak czasami łapie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tak, jak pisałem poprzednio wyciągnięta linka moze być jednym z powodów niedostatecznego zakleszczenia zębów przesuwki sprzęgła kłowego.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dzięki wielkie. A dużo ją podciągnąć? Tak na wyczucie czy pociągać po po jednym obrocie i sprawdzać wciskając pedał?


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Witam. Ostatnio nie chce mi się wyłączyć przedni naped . Załączamy jest przyciskiem po prawej strobie. Wyjmowalem cewke i ten tloczek chodzi. Co może być przyczyną ?

Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

No ale skoro cewka po wyjęciu z obudowy ale podlaczona do elektryki po naciśnięciu wlacznik napędy reaguje to raczej nie tego wina. Chyba ze jest możliwość ze daję za małe napiecie?
No ale skoro cewka po wyjęciu z obudowy ale podlaczona do elektryki po naciśnięciu wlacznik napędy reaguje to raczej nie tego wina. Chyba ze jest możliwość ze daję za małe napiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dzięki wielkie. A dużo ją podciągnąć? Tak na wyczucie czy pociągać po po jednym obrocie i sprawdzać wciskając pedał?

 

Na początek proponowałbym o dwa obroty i kontrolę poprawności działania blokady, później o jeden obrót i ponowną kontrolę.

 

Trzeba pamiętać o dwóch rzeczach:

1. Zaleca się włączanie blokady zanim dojdzie do unieruchomienia ciągnika.

2. Pedał blokady należy włączać wraz z powolnym obrotem kół, ponieważ może zdarzyć się, że zęby przesuwki sprzęgła kłowego nie zakleszczą się z identycznymi zębami w drugiej części sprzęgła (nie wejdą pomiędzy siebie).

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Witam. Ostatnio nie chce mi się wyłączyć przedni naped . Załączamy jest przyciskiem po prawej strobie. Wyjmowalem cewke i ten tloczek chodzi. Co może być przyczyną ?

 

Kolego w większości przypadków problem stanowi właśnie wyłączenie napędu (występuje stałe załączenie) lub częste załączanie podczas spadku obrotów silnika lub rozgrzania oleju.

W jaki sposób sprawdzałeś poprawność pracy elektrozaworu? (na krótko, czy przyciskiem)

 

Zasada działania przedniego napędu (na przycisk)

Jeśli ciągnik jest zgaszony to mamy do czynienia z załączonym napędem. Po odpaleniu dochodzi do koszyka olej pod odpowiednim ciśnieniem i wyłącza go. Żeby włączyć napęd trzeba włączyć przycisk, czyli podać napięcie na cewkę, która wciąga tłoczek wewnątrz elektrozaworu i odcina dopływ oleju. Za prawidłowe ciśnienie (22-23 bary) odpowiada dzielnik strumienia.

 

Problemem może być zbyt niskie ciśnienie spowodowane zużyciem pompy, awarią dzielnika strumienia (ciśnienia), zablokowany elektrozawór mechanicznie i/lub elektrycznie albo częściowo zatkane filtry oleju.

 

Zadanie do wykonania:

1. Sprawdź poprawność pracy dzielnika strumienia

  • sprawdź wartość ciśnienia 22 bary (manometr skalowany do 30/40 bar)
  • sprawdź pracę (swobodne ruchy) tłoczka wewnątrz dzielnika (przeczyść w czystym ON)

2. Sprawdź poprawność pracy elektrozaworu.

  • sprawdź wszystkie połączenia elektryczne począwszy od elektrozaworu, poprzez bezpiecznik, przekaźnik a skończywszy na przycisku
  • sprawdź wartość napięcia po wciśnięciu przycisku
  • sprawdź, czy tłoczek porusza się (przeczyść w czystym ON)
  • przełóż kable na cewce elektrozaworu

3. Wymień filtry oleju hydraulicznego (ssące oraz powrotny).

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj