Skocz do zawartości

Zdjęcie

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu.

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesiek19863

grzesiek19863

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 19:27

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Witam. Mam pytanie czy Renai 110.54 ma blokade przedniego mostu?? pedaql pomiedzy sprzeglem a hamulcem blokuje tlko tylni most tak mis ie wydaje. a jak jest z przednim?? wcisniecie blokuje oba mosty?? Mechaniczne raczej jest to nie mozliwe a zadnych przewodow hydraulicznych nie ma przy przednim moscie takze nie ma jak wlaczyc tej blokady miom zdaniem. Sasiad w masseyu ma przewody hydrauliczne i to ona zalaczaja blokade w przednim moscie. a jak jest w renault?? I jeszcze jedno. Nie dziala mi EHR czy mam zrobione podnoszenie i opuszczanie na "krotko" przelacznikami ale pod duzym ciezarem podnosnik gwaltownie opuszcza sie na dol!! czy jest jakas mechaniczna regulacja predkosci opuszczaniA??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Dzisiaj, 17:51
  •  

#2 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 21:21

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Napęd przedni włączasz z lewej strony przy podłodze i to jest mechanicznie. Z ehr jest tak że po każdym odpaleniu trzeba go resetować czyli trzeba jakoś przekęcic pokrętłem

#3 Share grzesiek19863

grzesiek19863

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 11:32

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. U mnie przedni naped wlacza sie guzikiem czyli elektrycznie z prawej strony przy szybie. Chodzi mi o blokade mostow czyli zeby w razie poslizgu braly wszystkie 4 kola rownoczescie. No i pedelem pomiedzy sprzeglem a hamulcem wlacza sie ta blokade mostu ale tylko tylniego tak jest u mnie. I interesuje mnie czy u innych tez tez tak jest lub czy blokowany jest mechanizm roznicowy mostu tylniego i przedniego?

#4 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 13:39

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. U mnie w renault 106.14sp zawsze jak tylko koła zaczynają buksować to widzę że przednie koła oby dwa ryją, i tak jest zawsze bynajmniej u mnie.

#5 Share mierzwik20

mierzwik20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 13:39

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Kolego u mnie w Reni 103.14 jest podobnie jak u ciebie. Blokuje tylko tylny most tym pedałem pomiędzy hamulcem i sprzęgłem,a przedniego nie mogę zablokować. Bo nie ma czym. Ale z tego co słyszałem to są też takie modele które maja blokadę przedniego mostu ale widocznie twój tego nie ma. Narka.

#6 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 15:50

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. jak masz wątpliwości to wjedź na jakąs gure albo zaprzyj sie o drzewo i po kolei właczaj i sam dojdziesz troche popatrz na zewnątrz po przewodach

#7 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 15:54

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Blokada przedniego mostu występuje, ale to zdaje sie zależy od wersji.
Co do problemu z podnośnikiem - ustawiłeś sobie pokrętłem prędkość opuszczania? Mechanicznej regulacji nie ma.
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#8 Share grzesiek19863

grzesiek19863

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 17:58

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Niestety wlasnie elektroniczna regulacja nie dziala...B)

#9 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:35

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Mó znajomy handlarz przywozi często reno różnych rodzajów z zerwanym przednim napędem. Czy ktoś z was orientuje się jaki jest koszt naprawy tego w oparciu o oryginalne części? Pytam, bo raz miał 133.14 za 13tys zł!

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#10 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 17:37

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. No to musisz sprawdzić tą elektronike, możesz odkręcić ten modem imbusem i zajrzeć. Może tam coś siedzi. Tudzież bezpiecznik.
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:31

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. u mnie w Renault 103.14 blokada przedniego mostu załącza się automatycznie, a tym pedałem między sprzęgłem i hamulcem załączam blokade tylnego mostu

#12 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 21:48

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Jak włącza się blokadę mostu w Renault 110.54 w którym nie ma pedału między sprzęgłem i hamulcem? Np tak jak na załączonym foto.

Załączone miniaturki

• r.jpg

#13 Share AndyB

AndyB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 07:39

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Za siedzeniem z prawej strony dzwignia do góry a wyłączasz pedałem hamulca.

#14 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 20 lipiec 2013 - 09:07

u mnie w Renault 103.14 blokada przedniego mostu załącza się automatycznie, a tym pedałem między sprzęgłem i hamulcem załączam blokade tylnego mostu

W tak starym traktorze jakim jest seria .14 nie było mowy o automatycznych blokadach przedniego mostu. Są jakiekolwiek przewody elektryczne lub hydrauliczne w przednim moscie?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#15 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 16:36

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Zerknijcie sobie w katalogach (kto może) jak wygląda przedni most i mech. różnicowy w nim. Są tam sprzęgła, które ślizgają się gdy koła są na twardym podłożu i np. zakręcasz. Przy jęździe w błocie, śniegu podczas buksowania, oba koła w zasadzie tak samo biorą. W skrócie- most jest na stałe, tylko pod obciążeniem jedno lub drugie koło "popuszcza" na sprzęgłach.
Co do blokowania przodu z tyłem. Napęd przedni "zasilany jest mocą" z wałka ataku wchodzącym w tylny most. I jedyna możliwość załączenia jest poprzez przystawkę napędu. W 110.54 ciśnienie oleju rozłącza napęd, brak ciśnienia- załącza napęd. Ciśnienie oleju sterowane jest elektrozaworem w systemie 0-1. Przyciśnięcie hamulca również załącza napęd. Żadnej innej zależności między blokadą (ręczną lub nożną) tylnego mostu a załączeniem przodu nie stwierdzam.

#16 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 20 lipiec 2013 - 20:18

W tak starym traktorze jakim jest seria .14 nie było mowy o automatycznych blokadach przedniego mostu. Są jakiekolwiek przewody elektryczne lub hydrauliczne w przednim moscie?

przewodów żadnych nie ma, ale jak wytłumaczysz to że obydwa koła zaczynają się ślizgać równo, bez wciskania pedału blokady tylnego mostu?

#17 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 20 lipiec 2013 - 20:58

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Gdy koła są na wprost i nie ma dużej różnicy w przyczepności ( prawa i lewa strona np gdy jedno koło stoi na betonie drugie w błocie ) zawsze oba koła będą buksowały. Chcesz się przekonać to sam sprawdź, tak jak napisąłem.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#18 Share frankoo

frankoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 23:11

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Dodany obrazekChodzi o numery 2,3,4,5 ??

#19 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 13:53

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 26 lipiec 2013 - 23:07

RENAULT 110.54 Blokada przedniego i tylniego mostu. Most nie jest na stałe, tylko jest to mechanizm różnicowy o podwyższonym tarciu, tzn blokadą częściową np 70%.