pawel675

Doprowadzenie do użytku 2ha

Polecane posty

lolo    0

Witam. Ja bym tak zrobił. Srodek którym to spalisz + ocet słyszałem że dużo pomaga. Na zimę przewróć ile możesz a potem faceli zasiej. Wiem że jest droga ale przygotujesz sobie bardzo dobre stanowiska na przyszłe lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tańsze odpowiedniki raundapu to można stosować ale na zieloną łąkę i to nie bardzo spali wiem bo sam tak robiłem pokusiłem się na cenę i d*pa niby skład ten sam a efekt jest bez porównania i powiem że nie żałowałem tego tańszego bo na nie cały 1h wlałem 3 litry i efekt był po prostu żałosny a jak później poprawiłem raundapem to od razu wziąłem pług i zaorałem tak głęboko jak tylko się dało i teraz jest ok a na zimę jeszcze zasiałem gorczycę tak na wszelki wypadek zobaczę na wiosnę jaki będzie efekt ale na razie nie widać badylka tylko jeden wieli łan gorczycy a już ponad 2 miesiące jak zasiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zrobisz jak będziesz chciał, ale głęboką orkę odradzam ze względu na nasiona chwastów które w ten sposób ładnie i dość równomiernie rozmieścisz w warstwie ornej, a tym samym będziesz z nimi walczył jeszcze kilka lat . Najprostszym sposobem pozbycia się chwastów jest pobudzenie nasion do wzrostu, poprzez lekkie wymieszanie gleby, danie się im zazielenić, i spryskanie środkiem zawierającym glifosad. Perz także należy osłabić poprzez pocięcie rozłogów /szybciej jest rozprowadzany śr. chwastobójczy/ odczekanie aż się zazieleni i oprysk.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tańsze odpowiedniki raundapu to można stosować ale na zieloną łąkę i to nie bardzo spali wiem bo sam tak robiłem pokusiłem się na cenę i d*pa niby skład ten sam a efekt jest bez porównania i powiem że nie żałowałem tego tańszego bo na nie cały 1h wlałem 3 litry i efekt był po prostu żałosny a jak później poprawiłem raundapem to od razu wziąłem pług i zaorałem tak głęboko jak tylko się dało i teraz jest ok a na zimę jeszcze zasiałem gorczycę tak na wszelki wypadek zobaczę na wiosnę jaki będzie efekt ale na razie nie widać badylka tylko jeden wieli łan gorczycy a już ponad 2 miesiące jak zasiałem

haha 3l/ha? Chyba nie czytałeś etykiety. Na zaperzone pole to 5l trzeba lać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację na zaperzone pole ale ja pryskałem łąkę na której trawa zaczynała dopiero odbijać także 3l/ha powinno wystarczyć tego zamienniku a okazało się że mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

w tym roku pryskałem taki kawałek pola to dałem 6 l/ha raundapu. ale ściernisko stoi już ponad miesiąc i żółto B) B) :)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Mam podobny problem z tym że uguru jest 3h i 15 lat nie uprawiany klasa IV.

Dodam że jest to moja pierwsza przygoda z rolnictwem.

Traktuje to jako hobby,bo nie chcę aby ziemia w której wszedłem w posiadanie leżała odłogiem.

Mam C-360 i kilka podstawowych maszyn,niestety bez talerzówki.

Do tej pory zrobiłem tak:

MAJ

-usunąłem brzózki i inne samosiejki z pola

-oprysk Randapem

CZERWIEC

-głęboka orka+bronowanie

-zasiałem żyto na zielone,nie bronowałem tylko glebogryzarka bo było bardzo nie równo

WRZESIEŃ

-ponownie Randap

 

Teraz co dalej:

1.zaorać i posiać na jesień żyto?

czy

2.kultywator,

na zimę głęboka orka ,

na wiosnę znów kultywator i sianie jęczmienia ?

 

Z wszystkie porady z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No w sumie teraz to już tylko od Ciebie zależy co chcesz, zboże ozime czy jare. Jak roundup dałeś na początku wrześnie to bym posiał żyto. Jak niedawno pryskałeś to bym poczekał i na jesień głęboka orka i zboże jare na wiosnę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

jaki nawóz to zależy czego brakuje ziemi jak potasu i fosforu to polifoski superfosfat sól potasowa bądź inne jest tych nawozów od koloru do wyboru. najlepiej zrób badanie gleby i będzie wszystko jasne. nawozy wieloskładnikowe to najlepiej siać pod korzen a saletre to już później na zborze


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam.

Podłącze się do tematu.

Nabyłem pole 2,4 ha. Jest 3 letni ugór. Maszyny jakie posiadam to: C-330M, pług, pług podorywkowy, kultywator(sprężynówka), siewnik, rozsiewacz do nawozów, rozdrabniacz sadowniczy.

Chcę to pole doprowadzić do użytku. Zacząłem wczoraj je kosić rozdrabniaczem. Znajomy doradził mi abym je zrobił glebogryzarką i zaorał jak głęboko się da. Pole jest nierówne. Chciał bym tam na wiosnę zasiać grykę, więc do maja mam czas na uprawę.

Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarx08    2

witam

nabyłem 3-4 letni nie uzytek co zrobic zeby jeszcze na wiosne posiac np owies?? moge jakies zabiegi jeszcze zima (sniegu nie ma) ??prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

proponuje potalerzować teraz jak nie jest za mokro na początku kwietnia randap po 3 tygodniach orka i zasiać kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dla mnie to nie realne chyba że zboże na kiszonkę. Jak nie zwalczysz perzu to nie będzie co zbierać jeśli chodzi o zboże na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Ja najpierw skosiłem całość. Następnie całość zaorałem jak się najgłębiej dało. Pod koniec kwietnia pójdzie na to „chwastoks” lub inny podobny środek i po dwóch tygodniach orka. W połowie maja siew gryki i zobaczymy jak urodzi. Co sądzicie o takim planie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro już zaorałeś to po co jeszcze raz orać?? masz za dużo ropy?? Poza tym wyciągniesz to co już przyorałeś.

Na wiosnę przejdź to bronami albo agregatem żeby trochę wyrównać i odczekaj niech perz wyrośnie. Jak będzie zielono na polu to na to randap (albo jego odpowiednik) i jak będzie zółte to uprawa i siew.

Nie wiem po co chcesz pryskać Chwastoksem. Przecież on nie bierze perzu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

co zrobić z lasem który ma z 18 lat na gruncie rolnym sosnowy i mieszany gęsto to wszystko rośnie czy zezwolenie na wycinkę wszytskiego to chyba ciężko było by dostać przerabiał to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarx08    2

Skoro już zaorałeś to po co jeszcze raz orać?? masz za dużo ropy?? Poza tym wyciągniesz to co już przyorałeś.

Na wiosnę przejdź to bronami albo agregatem żeby trochę wyrównać i odczekaj niech perz wyrośnie. Jak będzie zielono na polu to na to randap (albo jego odpowiednik) i jak będzie zółte to uprawa i siew.

Nie wiem po co chcesz pryskać Chwastoksem. Przecież on nie bierze perzu.

 

a co mi doeadzisz jesli jest nic nie robione od 4 lat a chcialbym zrobic cos zeby jakies zboze zasiac , myslalem o orce nawet teraz ale niewiem czy to ma sens, brona talerzowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Ja bym to zaorał (o ile nie ma samosiewów i innych mega krzaków), wiosną normalna uprawa przedsiewna, siew. Są opryski w zboża, co biorą perz (Attribut 70 WG), więc po co czekać na zazielenienie i dawać glifosat. Na pewno plon będzie słabszy, ale i koszta wyprowadzenia tego będą niższe dzięki wprowadzeniu uprawy. Po zbiorach warto zasiać dość gęsto gorczycę (zagłuszy wiele chwastów). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

nawozy podrożały a widać że ludzie coraz więcej ugorów zaczynają przywracać do uprawy nawet nie wiedząc jak się za to zabrać :lol: co najlepsze to "mieszczuchy" zaczynają to robić :lol: chyba tylko dopłaty ich kuszą :lol:

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja bym to zaorał (o ile nie ma samosiewów i innych mega krzaków), wiosną normalna uprawa przedsiewna, siew. Są opryski w zboża, co biorą perz (Attribut 70 WG), więc po co czekać na zazielenienie i dawać glifosat. Na pewno plon będzie słabszy, ale i koszta wyprowadzenia tego będą niższe dzięki wprowadzeniu uprawy. Po zbiorach warto zasiać dość gęsto gorczycę (zagłuszy wiele chwastów). Pozdrawiam

Ale te środki przeważeni są na zboża ozime. Ten co podałeś z jarych ma tylko pszenice a pszenicy na nieuprawionej ziemi to bym nie siał.

 

Jeśli jest pole nie ruszone to jak na wiosnę zrobi się zielono to oprysk a jak żółknie to dopiero uprawa. Podejrzewam ze jest tam jakaś duża nieskoszona trawa/zielsko. Można by to było zjeździć bronami żeby na wiosnę nie zasłaniały młodych listków perzu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj