paul7

Stacyjka w C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tanco96    10

w sprawie stacyjki to kup nową a osłonkę to i ja mam ale nie wiem czy zakładać :)


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus451    0

Witam,

Chętnie kupię taką osłonkę jak podał wyżej kolega z linku w archiwum Allegro. Ma ktoś na zbyciu? Chociażby samą pokrywkę, bez tego pierścienia, który mocuje się pod nakrętką stacyjki, ale komplet jak ktoś ma to lepiej.

 

Proszę o info w tej sprawie pod nr 607 955 163 lub ursus@retrotraktor.pl

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

stacyjke w rolniczym za 7 zl i spokój a co niby ze stara nie tak ? kluczyk lata i tak c330 na gwożdzia odpalisz to tak na prawde po co komu stacyjka dobra jak wypadnie druta lub gwoźdza wsadzisz i do domu dojedziesz


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackkk1988    7

Witam,

Chętnie kupię taką osłonkę jak podał wyżej kolega z linku w archiwum Allegro. Ma ktoś na zbyciu? Chociażby samą pokrywkę, bez tego pierścienia, który mocuje się pod nakrętką stacyjki, ale komplet jak ktoś ma to lepiej.

 

Proszę o info w tej sprawie pod nr 607 955 163 lub ursus@retrotraktor.pl

 

 

http://sklep-rolnicze.eu/Oslona-stacyjki(3,29961,5933).aspx

Edytowano przez jackkk1988

[CE] [DE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur202523    0

Dzisiaj gdy próbowałem odpalić traktor, włożyłem kluczyk kontrolki się paliły po czym wyjąłem kluczyk i po 30 sek. znów włożyłem kluczyk i nic się nie paliło klakson też nie chodzi nic dosłownie ani światła,silnik też ni kręci. jak się od czego się to zrobiło, pytam się gdzie może być awaria bo nie chcę rozkręcać wszystkiego.??? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawdź czy jest napięcie na 15 i 54. Jeżeli nie ma, to stacyjka do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuniu    1

jak ktos rozbierał taka stacyjke to moze jeszcze ja naprawic poprzez dogiecie stykow ktore łącza 15/54 i 30 ale niedoswiadczonemu to lepiej kupic nowa bo to niewielki koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Da się rozebrać i naprawić, dogiąć styki. Trzeba pilnować kolejności elementów i ich ułożenia.

Spróbuj naprawić przecież i tak popsuta, a jak się uda to dobrze , a jak nie to chociaż zobaczysz jak to działa.

Poprawność złożenia widać po działaniu świateł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Witam mam stacyjkę z mf 255 i chce ją założyć do ursusa c-330 tylko nie wiem jak.Chce ją tak że jak wsadze kluczyk to żeby nic się nie dział jak przekręcę dalej żeby się włączyły lampy długie a potem odpalanie.

Są tam przy każdym pinie liczba.

Jak ją podłączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wg oryginału:

1 - 30,

2 - 15,

3 - 19,

4 - 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Osobny będzie włącznik lamp długich pomyliło mi się.

Czyli tak :

1-30-zasilanie

2-nic narazie

3-19-odpalanie

4-17-Co tu ?

Dobrze myślę ?

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak z ciekawości to po co przed odpalaniem najpierw mają załączać się długie światła? :blink:

A od kiedy 15 to światła drogowe?

 

@denis667:

15 - zasilanie po stacyjce,

19 - świeca

17 - rozruch.

Oj widzę, że słabo ze znajomością normy DIN 72552.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

O ile wiem, to światła w MF włącza się obrotowym przełącznikiem, a nie stacyjką. Stacyjka to tylko swieca płomieniowa i w drugim stopniu - rozrusznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale po co te wielkie dyskusje na temat świateł. Zadano pytanie na temat podłączenia stacyjki, udzieliłem odpowiedzi w poście nr #2 i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Ale tam są podwójne zaciski to co tylko po jednym kablu czy do tamtych coś trzeba podłączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzę, że sobie nie radzisz. Wiesz ile masz tam przewodów do podłączenia i wtedy wykorzystujesz tyle zacisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Mam takie pytanie jak podłączyć taką stacyjkę która ma 2 wyjścia na kable 50 i 51 aby nią odpalać. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Aha czyli jak pod 51 podłącze + z akumulatora to będzie odpalał  ?

Niestety zdjęć nie mam czym zrobić aparat w naprawie.

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro nie masz zdjęć, to nie jest możliwe żeby Ci pomóc. Chociaż zrób schematyczny rysunek z opisem styków tej stacyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj