Igor89

Tytan 7 dwuosiowy-to dobry wybór do ciągnika 80km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

2 osiowy tzn jaki z podwujną osią z tyłu czy z 2gą osią z przodu? na mój gust to szkoda kasy albo bierz tytan 8 albo jakiś igamet 8t przecież ten tytan 7 to to samo co zwykły 3,5t rozrzutnik tylko burty ma wysokie i zwykłą taśmę na podłodze na 2 łańcuchy żenada jak za taką grubą kase !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Tak to będzie dobry wybór do takiej mocy ponieważ jak będziesz miał mokrzej na polu, i jak będziesz miał pola po górach to zawsze ciągnik będzie miał lżej. Więc to będzie dobry wybór. To pewnie kupujesz używany, bo już takiego dwuosiowego nie produkują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no myślę że tak... ładowność 5ton, masa własna 1600kg, to 80km spokojnie da radę, chociaż jak masz pole po górkach to i 72km z 4,5tonowym czasami nie daje rady, ale co chwilę się wałek wyłącza&włącza i dalej idzie...

dwuosiowy to tytan7 plus B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

to produkują jeszcze takie ze skrętną przednia osią? myślałem że aby z cynkometu 4,5tonowe takie robią B) a co do wypowiedzi Ferdek07 to chyba taki sam, a wymiary ma inne? no ale na taki jak turem ładować to lepiej niż na 3,5t bo są większe burty.

ja jak bym miał wymieniać stary 4tonowy to właśnie taki bym wybrał, tata mój też woli taki niz na tandemie, pisałem 72km z 4,5t a tak mamy 4tonowy, tak jakoś mi się napisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

konkretnie do jakiego ciagnika ten rozrzutnik bo do 80km to polecam TYTAN Premium 8 no wiadomo ze dwu osiowka lepszy od tandema tylko zeby byl troche wiekszy bo nie dociska ciagniku tylna os tylko ciagnik go ciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no no, te rozrzutniki to nawet nawet, ale prawie(raczej każdy) każdy z załadunkiem to maja albo razem 10ton albo ponad 10ton, a 10ton to ciagać po polu na 80km to nie jest tak dobrze, jak po równym to napewno da rade, a jeśli po górkach to będzie trzeba jakoś za próbować żeby z góry było, najbardziej to mi się podobaja te metal fach 6t i cynkomet. a te niektóre 6tonówki na tandemie to tanie i godne uwagi. trudny wybór, dużo tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

bez sensu ten tytan 7 2 osowiy zwykły 4t 2 osiowy topi się na tych małych kółkach i z ciągnikiem 100km nawet przylgnie, a tu jest większa ładowność tym bardziej bida, chyba że dadzą w opcji do niego 400/60/15.5,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Jaki sens ma kupowanie tego rozrzutnika w relacji z warfamą 6t? I kto powiedział że tandem jest gorszy? Bzdura totalna bo właśnie tandemem prędzej przejedziesz a to że dociąża ciągnik to przecież dobrze bo zwiększa uciąg. Poza tym samo zakręcanie i cofanie jest dużo łatwiejsze tandemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

z zakręcaniem jest tak samo, gdyby nie wałek to tandem zostaje w tyle, bo w 2osiowym wałek ogranicza kąt skrętu, co do cofania to tandem przewaga, a i ograniczenie zawsze musi być 1 w zestawie z inna przyczepą B) to tez ma swoje znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Warfamę N-218 z pionowym adapterem odradzam. Z tyłu przekładnia jest zabudowana i między podłogą, a adapterem jest ciasno. Powoduje to gromadzenie się obornika w szczelinie, niestety późniejsze czyszczenie rozrzutnika jest żmudne i czasochłonne. Jeżeli ktoś już chce kupić Warfamę 6t to polecam opcjonalne szersze opony, bo w wilgotnych warunkach seryjne koła słabo trzymają. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Po waszych wypowiedziach chyba jednak zrezygnuje z dwuosiowego i postawie na tandem tylko jeszcze niewiem z której firmy na pewno nie bedzie to Unia bo za tytana 8 trzeba dać około 60tys a ja tyle nie mam.Najprawdopodobniej bedzie to metal fach 6t albo warfama N-218/P z nadstawkami 0,4m i oponami 400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się i nad tym IC+YPCY+1105 bo jak kupisz większy ciągnik to tamten będzie za mały a jak nie to można kupić używany

http://allegro.pl/rozrzutnik-obornika-roztrzasacz-fortschritt-t088-i1194448085.html


http://allegro.pl/rozrzutnik-fortschritt-t-088-t088-i1209831163.html


i na pewno nie  będziesz żałował bo te rozrzutniki są bardzo mocne i masz jeszcze sporej łądowności przyczepę objętościową 



moim zdaniem sprzet godny uwagi hydrauliczny posów i przewieziesz tym wszystko mocna rama a jakw innych i masz dobrą widoczność na skrzynie ładunkową a nie jak w tych tytanach wagonikach parę dziurek nawierconych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no ten 1 to na prawde, sam waży chyba z 4-5ton B)

drugi też: jaki jest sens kupować taki w którym wszystko zostało wymienione na nowe i to nie przez fabryke, lepiej sobie kupić nowy, jak wszystko wymienione to ten rozrzutnik był taki zjechany B)

3tak samo, 20lat rozrzutnik, 10ton plus ze nie wiem 3-4ton masy własnej to na 80km to za mało, a po co wozić nie pełny rozrzutnik.

A Igor89 jakie masz pola? równe? z górkami? dużymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Ja kupiłem dwuosiowy Cynkomet 4 tonowy i ciągam go bez problemu Proximą 65 mimo tegorocznych cięzkich warunków . Nie zauważyłem żeby ciągnik miał ciężej niż ze starym jednoosiowym 3,5 tonowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Ja też bym się skłaniał w stronę T088, sąsiad ciąga to mtz 82 i jakoś daje radę, za 35tyś jest sprzęt po kapitalnym remoncie, więc posłuży długie lata. W mojej okolicy większość rozrzutników to właśnie T088, znajomi pokupowali te Fortschritty z Głowna i zadowoleni, jedna z tych maszyn to pracuje na 300ha. Zaletą tych maszyn są bardzo tanie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Tak, tylko wjedź takim Fortschrittem w mokre pole to na tych małych kółkach daleko nie zajedziesz.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest jedna ość z dużymi, bardzo szerokimi oponami- często większymi niż przy ciągniku.

 

Takie rozwiązania stosuje Jeantil.

 

Bardzo ciekawe rozrzutniki.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja tam wolę 2 osiowy jest bardziej stabilniejszy. Można zdjąć adapter z tyłu i założyć burtę i wykorzystać jako przyczepę. Ja bym wybrał ten tytan 7 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Bierz tylko z pionowymi wałkami i jak do 80 km to 8t będzie akurat


@agro973 Przy tandemie nie można zdjąć adaptera? cool.gif Przy większości rozrzutników jest to możliwe ;]


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

wiadomo pionowe wałki to wieksza szerokość rozrzutu.

Ale ten 8tonowy to moim zdaniem jest przesada, masa własna 2800kg, to jest razem 11ton, po równym polu da radę, ale po górkach i jeszcze po roli lub na wiosnę jak zawsze nie jest idealnie sucho to życzę powodzenia;/

sam mam 4tonowy i wiem jak to się jeździ, do tego 72km, jak na wiosnę po równym zboża jare były już pozasiewane a woziłem na grykę to po równym koła szły ile było orane. a tu jest mowa o około 5-6tonach a nie 11, a tak w ogóle Gorzupiak jaki ty masz i z jakim ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

osobiście mam tylko zwykły 3,5t którym już powoli nie daje się rady wyrobić. Ale np sąsiad ciąga Zetorem 8145 coś takiego http://allegro.pl/rozrzutnik-obornika-8t-tandem-jak-t088-t-088-i1215411182.html i daje spokojnie rade


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj