tamlak

Zdobycie wykształcenia rolniczego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tamlak    0

Witam. Chciałbym dowiedziec sie czy jest mozliwe zdobycie wyksztalcenia rolniczego poprzez jakies kursy rolnicze lub szkoły zaoczne które mozna robic równolegle z technikum. Mam 17 lat i wlasnie ide do 2 klasy technikum(nie rolniczego), i poniewaz pochodze ze wsi i moj ojciec ma gospodarstwo które ma zostac przepisane na mnie to staram sie dowiedziec czy jest jakas mozliwosc zdobycia tego wyksztalcenia bez normalnych zawodówek,techników i studiów. Wiem że są takie szkoły policealne ale to wymaga ukończenia technikum lub liceum a potrzebuje czegos co mógłbym zaczac od przyszłego roku szkolnego będe miał wtedy juz ukonczone 18 lat. Prosze o pomoc i dodam ze jestem z woj.podlaskiego i czy sa tutaj jakies takie szkoły w tereanch Suwałk,Olecka,Ełku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

dołączam się do pytania . tylko że ja pochodzę z okolic miasta Radom . z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

teoretycznie jest to nie mozliwe, ale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja skończyłem kurs organizowany przez byłego senatora pana Izdebskiego, pojechałem do agencji i dowiedziałem się że mogę sobie tym d... wytrzeć. Lepiej skończyć normalną szkołę niż się bawić w takie głupoty. Kurs kosztował 600 zł + dojazdy itd a teraz do tego jak bym chciał żeby to było ważne muszę zapłacić KRUS za 3 lat ponad 4 tys zł B)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tamlak    0

teoretycznie jest to nie mozliwe, ale..

 

 

Ja skończyłem kurs organizowany przez byłego senatora pana Izdebskiego, pojechałem do agencji i dowiedziałem się że mogę sobie tym d... wytrzeć. Lepiej skończyć normalną szkołę niż się bawić w takie głupoty. Kurs kosztował 600 zł + dojazdy itd a teraz do tego jak bym chciał żeby to było ważne muszę zapłacić KRUS za 3 lat ponad 4 tys zł B)

 

A szkoły zaoczne któe moge robic w weekend? równolegle z technikum... wszystko policealne?

a ten cały Izdebski to do 2005 okres kadencji to wogle inne czasy teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

O tych kursach bylo w Agrobiznesie ze niektorzy wlasnie sobie to porobili i wzieli premie dla mlodego rolnika a teraz po 2-3latach musza to oddac bo stwierdzili ze to nie moze byc musi byc wyksztalcenie rolnicze... dowiedz sie w jakies szkole czy jest kierunek Technik Rolnik w szkole weekendowej i czy mozesz na sie zapisac mysle ze mozesz smialosie uczyc 7dni w tygodniu w 2 szkolach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tamlak    0

hmm ale technikum to nastepne 4 lata a myslisz ze jest cos takiego jak jakas zawodowka czy cus takiego zeby przez 2 lata max to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

www.szkolnictwo.pl tu na pewno znajdziesz cos dla siebie;p trudno cos doradzic bo w kazdej szkole inaczej


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tamlak    0

niestety niczego takiego nie znalazlem... wiem ze sa szkoly ktore moge robic 2 letnie po skonczeniu technikum ale to pozno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W koło mnie w Bolkowie jest szkoła rolnicza i słyszałem że mają jakąś internetową szkołę. Poszukaj w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tamlak    0

hmm to skoro to technikum to teoretycznie powinienem móc sie gdzies zapisac... a okolice Bolkowa mi nicc nie daja pisałem ze ja Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@tamlak najlepiej zrobisz dowiadując się w ODR, lub agencji sobie właściwych.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja właśnie dostałem decyzję z AriMr że wykształcenie od Izdebskiego jest złe, ale zapisałem się już na 2 letnie studium zaoczne i to jest ok, jedyne warunki to zdać egzaminy, opłacić semestry, i posiadać średnie wykształcenie


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj