Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Zetor Forterra

153 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 05:53

Nowy Zetor Forterra moim zdaniem to ten rewers az taki potrzebny to nie jest.. osobiscie pracujac ciagnikiem z rewersem nie uzywalem go bo nie mialem takiej potrzeby ale widzialem jak to wyglada i az takiej wielkiej roznicy nie ma z czt bez jak to nie ktorzy mowia .. jedyny plus jest tego ze nie trzeba wajchowac prozd tyl tylko jedna dzwigienka sobie przelanczasz kierunek jazdy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Zetor Forterra Dzisiaj, 19:03
  •  

#42 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 06:32

Nowy Zetor Forterra @19Damian89 po a poco nam ta cała technika, śmierdzące węglowodorami maszyny,nie lepiej wrócić do konika, i nie pali dużo, części zamienne nie potrzebne, a i pogadać na polu z kim będzie :D .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#43 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 06:49

Nowy Zetor Forterra No nieźle :D chyba pierwsza osoba która uważa, że rewers jest mało przydatny, tym bardziej EH który zdecydowanie wydłuża żywotność sprzęgła. Ciekawe jak można pracować komfortowo i szybko pługiem obracalnym bez rewersu...

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 wrzesień 2010 - 10:33

Nowy Zetor Forterra Dla mnie rewers mechaniczny nie jest wystarczający, nie mówiąc już zwykłej skrzyni... :D

#45 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 16:10

Nowy Zetor Forterra popracuj sobie forterra z ladowaczem pare tygodni i przesiadz sie do byle jakiego ciagnika z eh rewersem poczucie zmeczenia duuzo mniejsze;/

#46 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 24 wrzesień 2010 - 16:21

Nowy Zetor Forterra 19Damian89 jak mogłeś rewersa nie uzywać? jak masz rewers to nie masz w dżwigni biegów wstecznego! chyba że sie mylę, ale jakos nie widziałem takiego ciągnika :D
a i ehr, po co? podnośnik operuje sie 2dżwigniami, w tym najczęściej używa się w pracy 1, a ehr to bawienie się pokrętłami, wydaje mi sie że lepiej mieć dźwignie o długości np.10cm niż pokretło które ma 4-5cm grubości, rewers potrzebny, ale ehr to według mnie niepotrzebna zabawka, za parę $$ :)

#47 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 16:24

Nowy Zetor Forterra Oj wiesz, jak by zależało Ci na precyzyjnym i powtarzalnym wykonywaniu sekwencji na uwrociu to lepszy jest EHR.
I masz więcej opcji ustawienia podnośnika.

#48 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 28 wrzesień 2010 - 13:13

Nowy Zetor Forterra Moje zdanie jest takie. o ile maska jest jeszcze w miarę to w środku jakoś tak zwyczajnie, dźwignie od rozdzielacza hydraulicznego wyglądają koszmarnie, gaz też jakoś tak na środku, poza tym to jakoś to przejdzie.
Ze strony technicznej to 125km z 4 cyl do ciężkiej pracy jakoś do mnie nie przemawia... co do rewersu EH to komfortu nie da się porównać ani z mechanicznym a zwykła skrzynia to już porażka, o żywotności sprzegla mokrego nawet nie dyskutując bo to oczywiste. Więc zetor niech coś znowu dołoży.
Co do oskarżenia przedniego mostu(zepsuł się bo to bo to Cararro a nie zetora) to taki trochę fanatyzm do zetora.....
Skoro Zetor chce podnosić się na cenie to niech wyposaży ciagnik w sprzet który jest wart większych pieniedzy a nie zmienia maskę i cena w górę...

#49 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:43

Nowy Zetor Forterra nie wiem jak w innych ale w kuzyna Valtrze sa dwie dzwignie od biegow na jedenej 1-2-3-4 a na Drugirj I-II-R, co do powrotu do koni to pomysl ile kasy bys zaoszczedzil robiac w konia? fakt w dzisiejszych czasach to nie realne bo kiedys jak mialem 10ha robiles w konia sobie oplacala sie taka robota .. technika poszla do pszodu ceny leca w dol coraz mniej sie oplaca a sprzet kosztuje nie malo.. widzialem orke obracanym ciagnikiem bez rewersa i jakos nawracanie nie szlo mu nie wiadomo jak mozolnie duzej roznicy nie bylo jak by porownac czas zawracania cignika bez jak i z rewersem ..

A nie pisalem ze rewers mechaniczny czy elektorhydrauliczny jest lepszy czy cos .. ja tylko napisalem ze rewers nie jest koniecznosci.. jest to tylko wygoda bo tak napewno jest bo moment zmienia sie kierunek jazdy bez zadnego wajchowania wciskania sprzegla i wogole ..

#50 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 20:00

Nowy Zetor Forterra biegi pod obciążeniem to tez nie konieczność, tak samo zsynchronizowana skrzynia, wspomaganie układu kierowniczego, itd... Mało kolego widziałeś skoro twierdzisz że na uwrociach rewers (szczególnie EH) niewiele daje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 20:07

Nowy Zetor Forterra Ja pojeździłem sobie nowym john deere 6920. Rewers cudna rzecz EH. Z początku to wiadomo że używało się sprzęgła, trzeba było wyczuć kiedy ciagnik zareauguje wstecz Ale potem. Cud, miód, orzeszki. Po prostu bajka wynalazek tylko pstryk do tyłu, pstryk do przodu paluszkiem kręcisz, drugim pstryk i gruber w ziemi. Wedle mnei nowy ciagnik to już obowiązkowo musi miectakąrzecz jak EH rewers :)
Mój Wladimirec podbija świat

#52 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 06:11

Nowy Zetor Forterra @b0gdan byc moze to co ja widzialem to bylo tak ze ten co nie mial rewersa nawracal szybko (lata wprawy) a ten co mial rewers EH szlo mu podobnie bo sie dopiero uczyl.. to co wymieniles to jest porzebne a rewers to wygoda bo rownie dobrze mozesz zmieniac biegi drazkami zmiany biegow albo jednym ruchem dzwigienka rewersa, a wspomaganie kierownicy to nie wiem czy byc chcial krecic 200KM ciagnikiem bez wspomagania a nawet i tymi mniejszymi, sa udoskonalenia konieczne i mniej konieczne, a sa tez i takie aby rolnik zagladal do serwisu a nie robil naprawy sam, bo wiadomo ze wtedy kasuje serwis i to nie malo, ale tak jest ze wszystkim jest robione z mysle ze 5-10 lat i ma sie psuc zeby wymienili na nowy i kasa plynie dlaczego w niemczech sie pozbywaja takich "dobrych" ciagnikow i innych maszyn ktore maja juz nawet 2-3lata? a nie trzymaja ich po 10-15lat skoro sa takie dobre?

#53 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 08:29

Nowy Zetor Forterra 2-3 letnich to się pozbywają tacy o nie korzystali z dotacji. A dlaczego pozbywają się takich co maja 5 lat? Bardzo proste:P Sprzedają taki za np 30000€, a zapłacili za niego 25000€. Zaraz kupują nowy za 30000€... Znajomy sprzedał URSUSA za 70000 zł i kupił nowego CASE JX i jeszcze kasy mu zostało :)

#54 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 06 październik 2010 - 11:02

Nowy Zetor Forterra

Witam,

Panowie jak widać w moim podpisie to mam Forterrę z 2005 roku i miałem dość kosztowną usterkę, znajomy zresztą też

sypnęła się przednia zwolnica: popierdzieliło satelity i pękło koło koronowe

wszystko przez te łożyskowanie satelit igiełkami.

Pomiędzy igiełkami występuje za duży luz (w katalogu części jest podana większa ilość a w rzeczywistości jest ich tam mniej), uległy one popękaniu i jedna z satelit uszkodziła pierścień SEGERA i z racji wysypanych igiełek zaczęły one podchodzić pod zęby satelit co spowodowało uszkodzenie 3 satelit i wcześniej wspomnianego koła koronowego

a po drugie części w Zetorze nie mieli od ręki :D

poniżej album z fotkami do pobrania

http://w545.wrzuta.p...11441_-_zdjecia

Kolejna sprawa która mi się nie podoba to włączanie przedniego napędu i samoistnie włączający się napęd gdy nie ma powietrza w układzie :)

decyzję podejmijcie sami

trochę czasu mnie tu nie było

haha co za tandeta z tego Zetora, dzisiaj kumpel mi mówi, że jego znajomemu zmielił się przedni napęd (czytaj: ZWOLNICA) w 11441 z 2005 roku 1000mtg

Zetor oczywiście powie, że to pierwszy taki przypadek

#55 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 07 październik 2010 - 18:04

Nowy Zetor Forterra b0gdan to co napisałeś to prawda, dostaną dotację, pojeżdżą 5lat i po co mają dalej bujać tym 5letnim jak za taka kasę co dostaną za niego mogą z dotacją kupić nowy :blink:

#56 Share TJ206

TJ206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 17:38

Nowy Zetor Forterra Mam zetora od listopada 2007(forterra 125km)1100mth usterki; wymiana pompy podnosnika,2xwymiana uszczelniacza silownika wspomagajacego,podnoszenie korpusu podnosnika(zalozyli seger za20gr braklo jazdy do przodu i do tylu),teleskopy od szyb i nowa turbina wszystko to po gwarancji. Spalanie orka 16l/godzine plug ibis XXL2m 1.5ha/godz. Jeszcze jedno;co to jest jak zaciagne reczny hamulec to wylacza sie EHR(czerwona lampka) RESZTA OK!!!!!!!!!!!!! :)

#57 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 17:50

Nowy Zetor Forterra masz nawet dobre spalanie, 10-11litrów na hektar przy rozstawie pługa na 2metry :)

#58 Share TJ206

TJ206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 18:42

Nowy Zetor Forterra Zawsze staram się pracowac na max.1900obr,gleba IVb-V(pszenna jałowcowa)ijazda bez zółwi a zobaczysz ze i u Ciebie na takiej glebi zaoszczędzi :)

#59 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 19:13

Nowy Zetor Forterra No Forterra piekna teraz jest. Ale w środku to nic specjalnego wg mnie to już brakuje nowości od Zetora nowcyh modeli. Ale niedlugo maxterra wchodzi. Zobaczymy co ursus zwojuje konkurencja dla Zetora skrzynia 24/24 rewers EH, klima i cena też przystępna jak na 110KM ok 160 tyś. Pod względem bardziej technicznym to Zetor bije ursusa tym że ma fabryczne TURy :) I takie małe zastrżeżenie do Zetora. No siedzenia to lpesze mogli by wstawiać bo to oryginalne niczym wyciągnięte z C-360

No Forterra piekna teraz jest. Ale w środku to nic specjalnego wg mnie to już brakuje nowości od Zetora nowcyh modeli. Ale niedlugo maxterra wchodzi. Zobaczymy co ursus zwojuje konkurencja dla Zetora skrzynia 24/24 rewers EH, klima i cena też przystępna jak na 110KM ok 160 tyś. Pod względem bardziej technicznym to Zetor bije ursusa tym że ma fabryczne TURy :) I takie małe zastrżeżenie do Zetora. No siedzenia to lpesze mogli by wstawiać bo to oryginalne niczym wyciągnięte z C-360
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 08:33

Nowy Zetor Forterra

Przy obecnym układzie sil na rynku Forterra ma duże zagrożenie ze strony NH T6000, cenowo będzie to wersja Delta, a wyposażeniowo wersja Plus. :unsure:

Moim zdaniem porównywanie Zetora Forterry do New Hollanda serii T6000 trochę mija się z celem gdyż to ciągniki z innej "ligi". Bardziej trafne było by zestawienie Case JXU, bądz też NH T5000 z Zetorem gdyż ciągniki te wykazują zbliżone parametry techniczne. Cena jest również zbliżona w przypadku tych ciągników. Na pewno na korzyść Case oraz NH przemawia rewers Eh.