Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Zetor Forterra

153 odpowiedzi na ten temat

#21 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 31 sierpień 2010 - 08:16

Nowy Zetor Forterra w kabinie sie chyba nic nie zmieniło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Zetor Forterra Dzisiaj, 07:47
  •  

#22 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 31 sierpień 2010 - 09:21

Nowy Zetor Forterra jeśli chodzi o wygląd to na tych fotach to by sie większe przednie opony przydały B)
a cena jak wcześniej podano 172tys to nie za duża jak na 120km.
ciągnik błyszczy się B) wygląd przyciąga uwagę B)

#23 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 09:23

Nowy Zetor Forterra kabina dalej taka sama, za ta cena to wolalbym kupic belarusa- cena adekwatna do jakosci...
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2010 - 10:29

Nowy Zetor Forterra Przy obecnym układzie sil na rynku Forterra ma duże zagrożenie ze strony NH T6000, cenowo będzie to wersja Delta, a wyposażeniowo wersja Plus. B)

#25 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 11:14

Nowy Zetor Forterra Zetor to jeszcze jakoś się prezentuje, a Belarusem to na polu bym się raczej nie pokazał B) troche obciach B)

#26 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 20:54

Nowy Zetor Forterra @boruch dobrze ze ciagnik pracuje wygladem B) jesli by na to patrzec to teraz bylby szal ze stylistyka. producenci ciagnikow zwracali by tylko uwage na wyglad a nie funkcjonalnosc itp... tak samo ja moge napisac, ze wolalbym sie pokazac JD albo Valtra niz takim Zetorem, kazdy tak mysli ale nie kazdego stac... mi osobiscie ten zetor sie podoba...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#27 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 21:54

Nowy Zetor Forterra B) Nie, nie, oczywiście żartowałem żeby rozładować atmosferę... Pewnie że to zaden prestiż wozić się Zetorem. Ja po prostu nie jestem przekonany co to marek typu promar, belaruls itp itd. jakościowo trochę odstają, ale wiadomo świat idzie do przodu, firmy się rozwijają i może kiedyś się coś zmieni. Oczywiście w pozytyw... Może coś z innej beczki, jeszcze kilka lat temu (5 - 10 lat) koncerny motoryzacyjne z Korei nie kojarzy się dość dobrze, były po prostu słabe. Na chwile obecną Koreańczycy robią tak dobre auta, że nie boją się nadawać swoim produktom 7 letniej gwarancji. Co więcej niektórzy specjaliści rokują tym koncernom przy założeniu utrzymania tempa rozwoju dorównanie jakości aut japońskich. A to już nie lada osiągniecie B)

#28 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 01 wrzesień 2010 - 05:41

Nowy Zetor Forterra Witam,

Panowie jak widać w moim podpisie to mam Forterrę z 2005 roku i miałem dość kosztowną usterkę, znajomy zresztą też

sypnęła się przednia zwolnica: popierdzieliło satelity i pękło koło koronowe

wszystko przez te łożyskowanie satelit igiełkami.

Pomiędzy igiełkami występuje za duży luz (w katalogu części jest podana większa ilość a w rzeczywistości jest ich tam mniej), uległy one popękaniu i jedna z satelit uszkodziła pierścień SEGERA i z racji wysypanych igiełek zaczęły one podchodzić pod zęby satelit co spowodowało uszkodzenie 3 satelit i wcześniej wspomnianego koła koronowego

a po drugie części w Zetorze nie mieli od ręki B)

poniżej album z fotkami do pobrania

http://w545.wrzuta.p...11441_-_zdjecia

Kolejna sprawa która mi się nie podoba to włączanie przedniego napędu i samoistnie włączający się napęd gdy nie ma powietrza w układzie B)

decyzję podejmijcie sami

#29 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 07:45

Nowy Zetor Forterra

Zetor to jeszcze jakoś się prezentuje, a Belarusem to na polu bym się raczej nie pokazał B) troche obciach B)

No jasne krety miały by niezłą polewkę. Czy ciągnik to nie maszyna przeznaczona do pracy w polu,zdolna wytrzymać wiele B) ,o nie skomplikowanej obsłudze, w której operator powinien wygodnie pracować. Rozwiązania z pneumatyką skutecznie mnie zniechęciły do tego ciągnika kupiłem P5.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#30 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 09:52

Nowy Zetor Forterra Nie ma takich sytuacji ze fabryka produkuje przykładowo sto ciągników i te sto jest bez wad. Nawet w stosunku do najdroższych matek np. Fendt. Jakość maszyn sektora rolniczego diametralnie spadła, ciągniki te o mniejszej mocy składa się głównie w Turcji bądź w Chinach wiec o jakiej jakości my tu rozmawiamy. Ogólnie to po wejściu PROW każdy jest nastawiony na zysk, aby jak najwięcej zarobić na biednych rolnikach który i tak są zmuszeni zmieniać sprzęt na nowy. Tym bardziej zachęceni pomocą ze strony programów UE. Nie oszukujmy się z roku na rok sytuacja w rolnictwie się pogarsza, niektórzy twierdzą że tłuste lata mamy już za sobą. Nasze dochody spadają, a środki do produkcji oraz maszyny z roku na rok zwiększają swą cenę B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 10:32

Nowy Zetor Forterra próbował ktoś kiedyś rozmawiać z kierownikiem serwisu w Zetor Polska???

Jest to Pan z CZECH który uważa, że jego ciągniki się nie psują i to wina użytkownika B)

#32 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 12:38

Nowy Zetor Forterra Były wcześniej jakieś objawy tej awarii, nic tam nie zgrzytało? Pracował ten Zetor z ładowaczem? Jest to oś włoska Carraro więc może dlatego jest problem z częściami, chyba żeby dobrać od jakiegoś innego ciągnika w którym ta oś jest też montowana B)

#33 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 12:42

Nowy Zetor Forterra W moim przypadku stało się to akurat gdy byłem miesiąc po zakupie ładowacza - ciągnik miał 1200mtg

kolega bez ładowacza i przy 700mtg to samo B)

#34 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 13:45

Nowy Zetor Forterra nowa Forterra135, 4cyl, moc maksymalna 136km, a reszta taka sama jak w modelu 125.
W nowych forterrach zmieniono maske i błotniki, trochę mało, ale krok po kroku.

#35 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 14:17

Nowy Zetor Forterra Forterra 135 ma 129KM(6-7KM więcej niż Forterra 125), z tym, że posiada silnik z głowicą 16V.

#36 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 16:25

Nowy Zetor Forterra to zależy w jakiej normie, ja mam w normie brutto 2000/25 EG.
Zobaczymy jak go wezmą na testy to się okaże tak samo jak z 11441 co koni brakowało z danych firmowych B)

#37 Share w2004

w2004

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 22:05

Nowy Zetor Forterra Dalej wszystko na 4cylindrach przy takiej mocy? Nie wiem czy oby to dobre rozwiązanie. Spalanie jest jakie jest.
Ciekawe jak wyjdzie porównanie niektórych Zetorów z np nowym URSUS 8034 Mido.

#38 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 16:32

Nowy Zetor Forterra no już jakiś czas temu gazety pisały ze ma wejść maxterra 130-170km, chyba na jakichś targach była pokazana :D

#39 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 18:18

Nowy Zetor Forterra Widziales nowe JD czy NH tez maja nie za ciekawy wyglada podlog obecnych seri i tych starszych .. Ja osobiscie bym wolal takiego Zetora ladnie sie prezentuje i swoje napewno zrobia te rozne duperele jak Eh rewers czy te inne to drobnostka ktora za kilka lat bedziesz przeklinal ze sie psuje a zetor bedzie smigal bez niczego .. ale to tez zalezy od tego jak kto dba o sprzet i ile nim robi i jak ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 18:45

Nowy Zetor Forterra czyli uwazasz ze elektrohydrauliczny rewers wytrzyma krócej niż zwykly suchy? o podnosniku z ehr i bez niewspomne