kamilek0912

Problem z Podnośnikiem Zetor 3511

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilek0912    2

Witam.

Od pewnego czasu mam problem z podnośnikiemw moim Zetorze jest to dosc stary model.

ale wiekszosc czesci pasuje do niego od ursusa c-360 i zetorow.

Problem polega na tym ze gdy mam podniesiony podnośnik i uczepiony np.pług lub talerzówkę to podnośnik opada i unosi sie samoczynnie.

Gdy zwieksze obroty to szybciej opada i podnosi. Wcześniej mialem troche inny problem bo na rozgrzanym oleju nie podnosil mi wcale.

wymienilem pompe i i podnosi ale jest teraz problem z tym unoszeniem.

na duzych obrotach jest to dosc uciazliwe bo rzuca calym traktorem

Czy to wina rozdzielacza? nie chce wymieniac go w ciemno bo jest to duzy koszt pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

U mnie było tak w 7211 więc: zdejmij pokrywę, wyjmij rozdzielacz, wyczyść go, złóż z powrotem, zalej skrzynię nowym olejem, a przed tym wszystkim najlepiej kup taki preparat, który usuwa nagary z silnika - tu też się przyda,a następnie zrób tak jak ci napisałem. Być może też rozdzielacz jest źle złożony, ale to mało prawdopodobne. W Tucholi za regenerację śpiewają 350zł i ok. tygodnia się czeka.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Ja mam tak samo w Zetorze 5211 przy większym ciężarze podnośnik opada i samoczynnie unosi się , przy większych obrotach jest problem bo strasznie rzuca ciągnikiem , wie ktoś może jaka jest tego przyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Ja miałem tak samo w 5245 i jak się okazało to z pierścieni na tłoku zostały strzępy. Po wymianie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Pierścień i uszczelniacz na tłoku też był u mnie zmieniany, teraz - jak nowy B)


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Widzę , że każdy miał podobny problem i u każdego były inne przyczyny. Jakie masz ustawienia podnośnika do pracy, a chodzi mi o drugą dźwignie w podnośniku? Czy jak odepniesz łącznik i operujesz podnośnikiem też tak faluje? Sprawdź wałek skrętny, który ulokowany jest w górnym punkcie mocowania łącznika w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

ta druga wajche od trybu pracy podnisnika mam na srodku ustawiona.

a pierscienie i uszczelniacz na tloku mialem zmieniane.

widze ze bez zdejmowania calego tylu sie nie obejdzie.strasznie jest to uciazliwe.

jeden mechanik mowil mi ze to nie wina tloka i pierscieni bo wcale by nie unosil nie mialby cisnienia.

sprobuje rozebrac ten rozdzielacz i go wyczyszcze.

 

kolego do tucholi to drozej mnie wyjazd kosztuje...B) a juz mam nauczke ze lepiej nie regenerowac bo mialem juz regeneracje pompy i wraz trzeba bylo nowa kupic.B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Do tego zetorka powinien pasować rozdzielacz od c 360, bo nowy do zetora 7211 kosztuje 1600zł, a do 3511 pewnie niewiele mniej.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

kiedys u nas na skladnicy facet mowil mi ze za 1300 mi sprowadzi... B)

Kolego a mozesz troche opisac kjak ten rozdzielacz rozebrac?bede robil to pierwszy raz i nie chce popsuc a mam do tego tendencje... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

U mnie nie było problemu rozebrać i złożyć spowrotem, bo od początku (od 1989roku) mamy katalog i wg niego naprawiamy zetora. W 3511 powinno być tak jak w ursusie 4011, bo to jego rozwinięcie konstrukcyjne, tylko 3cyl.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

I jak tam działa już podnośnik w 3511? Wskazówki tu opisane pomogły?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mam problem panowie. Mam obracany płg do C-360 i często samoczynnie pług sie obraca powoli.. Siłownik jest ok bo jak mam odkręcone węże to całą noc nie drgnie pług. Ale zdarza się że jak obróci to już trzyma go dobrze ale częściej jest tak że powoli się obala. Można zrobić coś bez wymiany rozdzielacza? Bo po 1 brak czasu a po 2 taka przyjemność kosztuje. Bo dać do regeneracji to znowu tydzień przestoju B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Po 1 wyczyściłbym wszystko w środku takim preparatem jak do silników wlewa się przed wymianą.

Po 2 wymieniłbym wszystkie filtry od hydrauliki i wlał nowy olej.

Po 3 sprawdził szczelność pompy i rozdzielacza, ale stawiam jeśli już na rozdzielacz (zacina się jeśli samoczynnie obraca pług).

Przyczyną może być syf w hydraulice. Tak mięliśmy w 7211 po pożyczeniu przyczepy sąsiadowi i kiprowaniu jej zetorem B)


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No zacinać sie nie zacina chociaż tak jak by przy koncu jak juz ma ustawic go do pozycji odpowiedniej to chwile nie ruszasie i za chwile już ustawi go jak powinien być. Jutro jakoś się pokalecze a w neidziele rozbiore całą góre i będę robił B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Może też być tak (w tej 360), że jakiś przewód w środku jest dziurawy i olej się szumuje, albo olej się gotuje w hydraulice.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Dziś troche zacząłem się kaleczyć z orką i przy gdzieś 4 obrocie pługa bardzo powoli to szło. Ustawienie w pozycje roboczą ok ale na początku powoli i pod koniec jakos nie było to płynnie tylko tak się zacinało Kawał poszedł, potem chwile stanął i powoli do końca go obrócił


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hejka mam pytanie w 7211 pada mi pompa olejowa już ledwo co dźwiga do góry pługi czy agregat muszę stawać po końcach wymienić pompę na nową ? czy może wystarczy wymienić uszczelnienia w niej na nowe? ktoś to robił? może podpowiedzieć jak to zrobić dobrze? jakim olejem hydraulicznym go zalać najlepiej ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

Mozesz spróbować wymienic pierscienie i uszczelniacz na tloku a wymiana pompy to koszt okolo 300-400 zlotych.

Wymien pierscienie i uszczelniacz to koszt paru zlotych i zobaczysz jak bedzie tak samo to trzeba pompe...

A najlepiej zalac "Hipolem" teraz to sie "Agrol" nazywa.

A przyczepe Ci dobrze wywraca?na zimnym oleju tez nie podnosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli ciężko podnosi, a po podniesieniu podnośnik trzyma, to pierścienie zostaw w spokoju. Zacznij od sprawdzenia filtra oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

którego filtra tego w moście czy obok silnika powrotu? Olej mam jakiś Hipol chyba 6 a jak się rozgrzeje olej to jest padaka... pługi tak wolno podnosi że szok a na zimnym oleju chyba najlepiej dźwiga co działać? A pierścienie i uszczelniacze są nowe z rok mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj