Skocz do zawartości

Zdjęcie

redlice do agregatu ścierniskowego

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 09:24

redlice do agregatu ścierniskowego Panowie zamierzam zrobić sobie agregat ścierniskowy i poszukuję gdzie można kopić tanio talerze i łapy do agregaty najlepiej takie jak w uni jeżeli znacie miejsce i cenę z góry dziękuje
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
redlice do agregatu ścierniskowego Dzisiaj, 17:35
  •  

#2 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 30 sierpień 2010 - 09:56

redlice do agregatu ścierniskowego jest taki sklep grene wpisz sobie w goglach ale powiem ci ze szkoda czasu bo i tak ci pewnie cos nie wyjdzie i potem bedziesz załował ze tylke materiału na darmo straciłes a jezeli sie uparłes to wes sobie od kogos porzycz taki agregat i zrob na wzor moj wojek zrobił sobie sam taki agregat i efekty bracy tym cudem sa conajmniej mizerne . ja kupiłem w tym roku agregat scierniskowy z agro maszu 2.2 i jestem bardzo zadowolony z efektow jakie pozostawia za soba dałem za niego 7.300 z transportem czekałem na niego dwa tyg ale to mały szczegoł

#3 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 10:10

jest taki sklep grene wpisz sobie w goglach ale powiem ci ze szkoda czasu bo i tak ci pewnie cos nie wyjdzie i potem bedziesz załował ze tylke materiału na darmo straciłes a jezeli sie uparłes to wes sobie od kogos porzycz taki agregat i zrob na wzor moj wojek zrobił sobie sam taki agregat i efekty bracy tym cudem sa conajmniej mizerne . ja kupiłem w tym roku agregat scierniskowy z agro maszu 2.2 i jestem bardzo zadowolony z efektow jakie pozostawia za soba dałem za niego 7.300 z transportem czekałem na niego dwa tyg ale to mały szczegoł

a czemu efekt mizerny , ja muszę 2,6 m bo ciagnik ma 2,3 m szerokości a pozatym ma 95km

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 10:40

redlice do agregatu ścierniskowego Zgadza się te samoróbki przy tych fabrycznych nawet nie markowych producentów wyglądaja nieciekawie. Pozatym producent kupuje części hurtowo inne materiały też. Są w większości lepiej pomalowane i pospawane.

#5 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 11:42

Zgadza się te samoróbki przy tych fabrycznych nawet nie markowych producentów wyglądaja nieciekawie. Pozatym producent kupuje części hurtowo inne materiały też. Są w większości lepiej pomalowane i pospawane.

co do spawania to mam człowieka który jest po szkole spawalniczej także się zna . robił już różne sprzęty i nic się jeszcze nie urwało jak zrobił także chodzi mi tylko o to gdzie mogę kupić w miarę tanio

#6 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 12:13

redlice do agregatu ścierniskowego Ja kupiłem w zwykłej agromie.zapłaciłem 255 zł za łape.talerze po 60 zł od talerzówki a piasty od zgrabiarki(oczywiście talerze trzeba nawiercić.)tak będzie najtaniej.a komplet gotowych talerzy razem z piastami i słupicami to ok. 1400 zł

#7 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 13:53

redlice do agregatu ścierniskowego talerze od talerzówki mogę Ci polecić - wymienialiśmy w tym roku na T A K I E
W rolnictwie siła!!! :)

#8 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 31 sierpień 2010 - 07:47

redlice do agregatu ścierniskowego I co kolego znalazłeś ten talerze i łapy do agregaty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 10:26

redlice do agregatu ścierniskowego Nie lepiej kupic jaka uzywke?? Wrzuc fote jak cos zrobisz B)

#10 Share arek888

arek888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:46

redlice do agregatu ścierniskowego Witam
Aktualnie rozglądam się za agregatem ścierniskowym 3 metrowym ceny powalają dosłownie (od 11000 +) i sam się zastanawiam nad zrobieniem takiego agregatu bo to jest proste jak budowa cepa.
A jak czytam niektórych wypowiedzi co do pomalowania wyglądu agregatu, pytam się czy to na wystawę czy w pole :P.
Jeśli chodzi od strony technicznej jeśli ramę pospawana się prosto i na wymiar od innego agregatu to jak może coś nieciekawie wyglądać w uprawie?.
Po przeanalizowaniu cen koszt materiału i prądu itp to maksymalnie 6000 (z zapasem) za 3 m agregat. ( nie wliczając robocizny bo to moje hobby i brata ).
Agregat jest w planie w niedalekiej przyszłości na maj czerwiec jak coś będę dokumentował tutaj postępy prac

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 23:31

redlice do agregatu ścierniskowego Też kiedyś chciałem robić, ale kompaktora 4 metry , i wyszło że zrobię go za ponad 24 tyś i używkę kupiłem za 20 tyś, i 6 metrów.
Tylko że trochę pojeździłem, po znajomych którzy coś podobnego robili. podpowiedzieli mi dużo o rzeczach o których nie miałem pojęcia. A potem dokładnie policzyłem,
I co najważniejsze, to jakość stali użyta do produkcji takiej maszyny.
Lepiej używany kupić. A maże ode mnie. http://allegro.pl/ag...2228099012.html I po co kombinować. W tamtym roku robiłem nim do 30 cm głębokości, ale na innych redlicach. .A podorywkę z podcinaczami. Super miesza bo jest 4 belkowy.A można jeszcze 2 słupicę dołożyć.
Sąsiad ma Czeskiego Farmeta na 7 łap na sprężynach, ale chyba chcę trochę więcej niż 6 tyś.

#12 Share Farmexpert

Farmexpert

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 03 kwiecień 2012 - 06:26

redlice do agregatu ścierniskowego W związku z tym, że pytacie w wątku o cześci zamienne do agregatów, zapraszam pod adres:

http://farmexpert.pl...tegoria156.aspx
http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

#13 Share arek888

arek888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 17:55

Też kiedyś chciałem robić, ale kompaktora 4 metry , i wyszło że zrobię go za ponad 24 tyś i używkę kupiłem za 20 tyś, i 6 metrów.
Tylko że trochę pojeździłem, po znajomych którzy coś podobnego robili. podpowiedzieli mi dużo o rzeczach o których nie miałem pojęcia. A potem dokładnie policzyłem,
I co najważniejsze, to jakość stali użyta do produkcji takiej maszyny.
Lepiej używany kupić. A maże ode mnie. http://allegro.pl/ag...2228099012.html I po co kombinować. W tamtym roku robiłem nim do 30 cm głębokości, ale na innych redlicach. .A podorywkę z podcinaczami. Super miesza bo jest 4 belkowy.A można jeszcze 2 słupicę dołożyć.
Sąsiad ma Czeskiego Farmeta na 7 łap na sprężynach, ale chyba chcę trochę więcej niż 6 tyś.

Zobaczymy jak to będzie na razie sobie za bardzo tym głowy nie zawracam (oziminy). Co do tego agregatu co mi proponujesz takich jest na allegro masa dla mnie lepszy skibowiec niż taki własnie agregat dlatego ze ziemia jest podcięta na całej jej powierzchni. dlatego mnie interesuje na gęsich stopach a takich brak a jak są używki to ceny takie ze jakby wymienić elementy robocze to niedługo by kosztował tyle co nowy ;].

Edytowany przez arek888, 03 kwiecień 2012 - 17:59.

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 22:53

redlice do agregatu ścierniskowego Jak kupowałem mojego to miałem na próbę takiego i z podcinaczami. Wybrałem tego bo dużo lżej się nim robiło niż z podcinaczami.Tym mogę płyciej robić i nie ma problemu z wejściem w ziemie jak jest sucho. Zakładam podcinacze i też robi całością, ale wtedy jeden bieg niżej.
Sąsiad ma Farmeta, 7 łap z podcinaczami.On jest podobny do Uni, tylko nie ma talerzówki, Ma talerze i wał rurowy. Mówił że chce go sprzedać. Trza go pomalować, a tak jest ładny.

#15 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 23:04

redlice do agregatu ścierniskowego pozwolę sobie odświeżyć temat, otóż już jakiś czas temu zacząłem rozważać temat budowy spulchniacza do kompaktowej brony talerzowej i znalazłem gotowe rozwiązanie http://www.agro-tom....lozadaniowy-kw/ , koszt 3m na zabezpieczeniach sprężynowych to 8 tys. zł netto, niestety czeka się na niego miesiąc, więc już mi się w tym sezonie nie przyda, ale zastanawiam się jeszcze nad zbudowaniem podobnej maszyny, ale na sprężynowej słupicy, poszukuję również takich słupic do agragatu ścierniskowego z Unii, którego nie używam już od kilku sezonów ze względu na kołkowe zabezpieczenia, zależy mi na jak największej głębokości pracy takich słupic - znalazłem na granicie takie 45x45mm wskażcie mi proszę jak można sprawdzić u nich cenę, bądź który producent oferuje podobne urządzenie do tego z agro-tom, ewentualnie interesuje mnie głębokość pracy centaura z amazone, gdyż słupice do niego oferuje granit, bardzo proszę o wskazówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 07:40

redlice do agregatu ścierniskowego Jestem ciekaw ile kosztują same sprężyny, redlice-słupice można wyciać i nawiercić.

Dodaj odpowiedź