pawelmf

redlice do agregatu ścierniskowego

Polecane posty

pawelmf    236

Panowie zamierzam zrobić sobie agregat ścierniskowy i poszukuję gdzie można kopić tanio talerze i łapy do agregaty najlepiej takie jak w uni jeżeli znacie miejsce i cenę z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

jest taki sklep grene wpisz sobie w goglach ale powiem ci ze szkoda czasu bo i tak ci pewnie cos nie wyjdzie i potem bedziesz załował ze tylke materiału na darmo straciłes a jezeli sie uparłes to wes sobie od kogos porzycz taki agregat i zrob na wzor moj wojek zrobił sobie sam taki agregat i efekty bracy tym cudem sa conajmniej mizerne . ja kupiłem w tym roku agregat scierniskowy z agro maszu 2.2 i jestem bardzo zadowolony z efektow jakie pozostawia za soba dałem za niego 7.300 z transportem czekałem na niego dwa tyg ale to mały szczegoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    236

jest taki sklep grene wpisz sobie w goglach ale powiem ci ze szkoda czasu bo i tak ci pewnie cos nie wyjdzie i potem bedziesz załował ze tylke materiału na darmo straciłes a jezeli sie uparłes to wes sobie od kogos porzycz taki agregat i zrob na wzor moj wojek zrobił sobie sam taki agregat i efekty bracy tym cudem sa conajmniej mizerne . ja kupiłem w tym roku agregat scierniskowy z agro maszu 2.2 i jestem bardzo zadowolony z efektow jakie pozostawia za soba dałem za niego 7.300 z transportem czekałem na niego dwa tyg ale to mały szczegoł

a czemu efekt mizerny , ja muszę 2,6 m bo ciagnik ma 2,3 m szerokości a pozatym ma 95km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się te samoróbki przy tych fabrycznych nawet nie markowych producentów wyglądaja nieciekawie. Pozatym producent kupuje części hurtowo inne materiały też. Są w większości lepiej pomalowane i pospawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    236

Zgadza się te samoróbki przy tych fabrycznych nawet nie markowych producentów wyglądaja nieciekawie. Pozatym producent kupuje części hurtowo inne materiały też. Są w większości lepiej pomalowane i pospawane.

co do spawania to mam człowieka który jest po szkole spawalniczej także się zna . robił już różne sprzęty i nic się jeszcze nie urwało jak zrobił także chodzi mi tylko o to gdzie mogę kupić w miarę tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Ja kupiłem w zwykłej agromie.zapłaciłem 255 zł za łape.talerze po 60 zł od talerzówki a piasty od zgrabiarki(oczywiście talerze trzeba nawiercić.)tak będzie najtaniej.a komplet gotowych talerzy razem z piastami i słupicami to ok. 1400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek888    0

Witam

Aktualnie rozglądam się za agregatem ścierniskowym 3 metrowym ceny powalają dosłownie (od 11000 +) i sam się zastanawiam nad zrobieniem takiego agregatu bo to jest proste jak budowa cepa.

A jak czytam niektórych wypowiedzi co do pomalowania wyglądu agregatu, pytam się czy to na wystawę czy w pole :P.

Jeśli chodzi od strony technicznej jeśli ramę pospawana się prosto i na wymiar od innego agregatu to jak może coś nieciekawie wyglądać w uprawie?.

Po przeanalizowaniu cen koszt materiału i prądu itp to maksymalnie 6000 (z zapasem) za 3 m agregat. ( nie wliczając robocizny bo to moje hobby i brata ).

Agregat jest w planie w niedalekiej przyszłości na maj czerwiec jak coś będę dokumentował tutaj postępy prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też kiedyś chciałem robić, ale kompaktora 4 metry , i wyszło że zrobię go za ponad 24 tyś i używkę kupiłem za 20 tyś, i 6 metrów.

Tylko że trochę pojeździłem, po znajomych którzy coś podobnego robili. podpowiedzieli mi dużo o rzeczach o których nie miałem pojęcia. A potem dokładnie policzyłem,

I co najważniejsze, to jakość stali użyta do produkcji takiej maszyny.

Lepiej używany kupić. A maże ode mnie. http://allegro.pl/agregat-podorywkowy-gruber-i2228099012.html I po co kombinować. W tamtym roku robiłem nim do 30 cm głębokości, ale na innych redlicach. .A podorywkę z podcinaczami. Super miesza bo jest 4 belkowy.A można jeszcze 2 słupicę dołożyć.

Sąsiad ma Czeskiego Farmeta na 7 łap na sprężynach, ale chyba chcę trochę więcej niż 6 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek888    0

Też kiedyś chciałem robić, ale kompaktora 4 metry , i wyszło że zrobię go za ponad 24 tyś i używkę kupiłem za 20 tyś, i 6 metrów.

Tylko że trochę pojeździłem, po znajomych którzy coś podobnego robili. podpowiedzieli mi dużo o rzeczach o których nie miałem pojęcia. A potem dokładnie policzyłem,

I co najważniejsze, to jakość stali użyta do produkcji takiej maszyny.

Lepiej używany kupić. A maże ode mnie. http://allegro.pl/ag...2228099012.html I po co kombinować. W tamtym roku robiłem nim do 30 cm głębokości, ale na innych redlicach. .A podorywkę z podcinaczami. Super miesza bo jest 4 belkowy.A można jeszcze 2 słupicę dołożyć.

Sąsiad ma Czeskiego Farmeta na 7 łap na sprężynach, ale chyba chcę trochę więcej niż 6 tyś.

 

Zobaczymy jak to będzie na razie sobie za bardzo tym głowy nie zawracam (oziminy). Co do tego agregatu co mi proponujesz takich jest na allegro masa dla mnie lepszy skibowiec niż taki własnie agregat dlatego ze ziemia jest podcięta na całej jej powierzchni. dlatego mnie interesuje na gęsich stopach a takich brak a jak są używki to ceny takie ze jakby wymienić elementy robocze to niedługo by kosztował tyle co nowy ;].

Edytowano przez arek888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak kupowałem mojego to miałem na próbę takiego i z podcinaczami. Wybrałem tego bo dużo lżej się nim robiło niż z podcinaczami.Tym mogę płyciej robić i nie ma problemu z wejściem w ziemie jak jest sucho. Zakładam podcinacze i też robi całością, ale wtedy jeden bieg niżej.

Sąsiad ma Farmeta, 7 łap z podcinaczami.On jest podobny do Uni, tylko nie ma talerzówki, Ma talerze i wał rurowy. Mówił że chce go sprzedać. Trza go pomalować, a tak jest ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pozwolę sobie odświeżyć temat, otóż już jakiś czas temu zacząłem rozważać temat budowy spulchniacza do kompaktowej brony talerzowej i znalazłem gotowe rozwiązanie http://www.agro-tom.eu/oferta/kultywator-wielozadaniowy-kw/ , koszt 3m na zabezpieczeniach sprężynowych to 8 tys. zł netto, niestety czeka się na niego miesiąc, więc już mi się w tym sezonie nie przyda, ale zastanawiam się jeszcze nad zbudowaniem podobnej maszyny, ale na sprężynowej słupicy, poszukuję również takich słupic do agragatu ścierniskowego z Unii, którego nie używam już od kilku sezonów ze względu na kołkowe zabezpieczenia, zależy mi na jak największej głębokości pracy takich słupic - znalazłem na granicie takie 45x45mm wskażcie mi proszę jak można sprawdzić u nich cenę, bądź który producent oferuje podobne urządzenie do tego z agro-tom, ewentualnie interesuje mnie głębokość pracy centaura z amazone, gdyż słupice do niego oferuje granit, bardzo proszę o wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jestem ciekaw ile kosztują same sprężyny, redlice-słupice można wyciać i nawiercić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj