kolatek

załadunek paszowozu

Polecane posty

kolatek    0

Witam.Czym ładujecie paszowozy. Jaki osprzęt do tura jest najbardziej uniwersalny: krokodyl, szuflokrokodyl, czy może inne sprzęty lub metody.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Najlepszy byłby krokodyl, gdyż z pryzmy można załadować kiszonkę, a ew. balot wbić przy otwartym krokodylu na jedo dolną część. Oczywiście do tego najlepszy byłby tur samopoziomujący.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

Ja ładuje krokodylem ale kukurydza sie trochę rozsypuje najlepsza jest multiłopata (czyli szuflo krokodyl)

a ładuje turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

ja ładuje krokodylem poniewż jest według mnie najlepszy gdyż szuflo-krokodyla jest bardzo trudno wpić w kiszonkę z kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A ja wycinakiem zawieszonym na turze to jest dopiero piękna sprawa pryzma ladnie wycieta i bierzesz ile chcesz tylko Ciagnik min 80 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolatek    0

A ja wycinakiem zawieszonym na turze to jest dopiero piękna sprawa pryzma ladnie wycieta i bierzesz ile chcesz tylko Ciagnik min 80 km.

A jaki wycinak masz na turze? Ja mam kuhna i zamontowałem go nawet na ładowarce, ale tej opcji "czegoś brakuje". Ostatnio ładuję szuflą, ale obawiam się o zagrzewanie pryzmy. Wydaje mi się, że szuflokrokodyl byłby optymalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Najlepszy byłby krokodyl, gdyż z pryzmy można załadować kiszonkę, a ew. balot wbić przy otwartym krokodylu na jedo dolną część. Oczywiście do tego najlepszy byłby tur samopoziomujący.

Niekoniecznie bo jak masz dodatki, soje, śrutę rzepakową to jest problem, na dodatek krokodylem zawsze się na rozwala.

U nas ładujemy multiłopatą, tzn. łyżką z widłami u góry. Ciągnik mocny więc bez problemu łyżkę wbija w silos, zaciskam od góry, zero rozsypywania, tą samą łyżką ładuje śrutę i dodatki, oraz balota kiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja dodatki typu sruta soja rzepak laduje do mieszalnika mieszam wszystko a potem zmijka z mieszalnika na paszowóz, @kolatek wycinak bvl na dwie kosy 1,4m wys wycinania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

do tersciwej używam żmijki (wytyczone stanowisko)

a do kiszonek wycinak szczękowy + ładowarka manitu

ale myślę nad wozem samobieżnym było by wiele wygodniej i szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

jak długo wytrzymają te zęby przy takim przecinaniu beli? Moim zdaniem zdecydowanie za cienkie. W naszym wycinaku z opalenicy po takim przecinaniu wszystkie popękały i 1300 zł poszło a w tym sa jeszcze cięsze niz w opalenicy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj