Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia MTZ fotorelacja.

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 00:21

Skrzynia MTZ fotorelacja. Witam.

Jakby ktoś chciał, to dysponuję od MTZ fotorelacją własnego autorstwa. Rozbierałem skrzynie jakiś czas temu i sobie zrobiłem fotki krok po kroku jak rozbierać itd. Jakby ktoś chciał to mogę wysłać. Oczywiście tylko dla potrzebujących bo jedna fotka chyba z ponad 2 mega zajmuje, a będzie z 30. Także nie chcę za***ć się przesyłem:D

Wymieniałem praktycznie większość łożysk i 2 tryby.

Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia MTZ fotorelacja. Dzisiaj, 11:09
  •  

#2 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 04:01

Skrzynia MTZ fotorelacja. Jaką dokładnie skrzynię naprawiałeś?

#3 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 06:36

Skrzynia MTZ fotorelacja. Otwórz każde zdjęcie za pomoca np. Painta i zapisz je raz jeszcze w formacie jpg lub jpeg, po prostu z listy typów plików wybierz taki format, i zapisz w innym miejscu najlepiej niż te oryginalne, żeby mieć zapisane oryginalne w lepszej jakości, takie skompresowane zdjęcie będzie ważyć po 200-400 kb, możesz je wrzucić wtedy na jakiś hosting typu imageshack.us i stworzyć z nimi album, jeśli nie wiesz jak, to możesz wysłać mi je na maila draxters@gmail.com, a ja mogę wtedy wrzucić je na hosting, i możesz je wtedy opisać i stworzyć cały poradnik.

#4 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 09:32

Skrzynia MTZ fotorelacja. dobry pomysł zapodajcie to na jakiś serwer aby było dostępne dla każdego

#5 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 00:04

Skrzynia MTZ fotorelacja. Wiem jak to zrobić synu, jestem z wykształcenia informatykiem. Zdjęcia już są w jpg, mogę zmniejszyć ich wielkość, obecnie mają po 2,5 mega, gdyż zawsze robię największą rozdziałką dostępną w aparacie, żeby szczegóły były widoczne. Co do typu skrzyni hms... szczerze to nie pamiętam musiałbym zerknąć na ciągnik sąsiada, bo jemu robiłem. Rocznik 1990 bodajże czy coś koło tego(mogę się mylić). Nie zagłębiałem się w kwestię typów itd, bo to nie ma dla mnie znaczenia do rozbierania i składania.

Także jak ktoś potrzebuje, to mogę mu wysłać fotki, może pomyślę nad zmniejszeniem wszystkiego ekspresowo. Na stronkach nie będę zamieszczał. Jak wam daję palec to nie bierzcie całej dłoni.

Kabinę ściągałem, bo ciągnik już był obebeszony na wypadek napraw skrzyni:D, także było mało roboty z tym.

Kto chce to niech pisze tutaj, poda swojego maila, postaram się wysłać.

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 13:44

Skrzynia MTZ fotorelacja. No muszę przyznać że pomysł jest niezły. Jak zrobiłeś to fajnie to pewnie się nie jednemu przyda. Do MTZ-a nie ma chyba porządnej książki napraw. Przynajmniej się nie spodkałem.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 31 sierpień 2010 - 13:49

Skrzynia MTZ fotorelacja. jak się ma katalog części to się wie jak składać, wszystkie schematy są tam zamieszczone także żadnego problemu nie ma B)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 17:02

Skrzynia MTZ fotorelacja. Zgadza się. Tylko nie każdy umie odczytać rysunek a i same katalogi nie są zawsze zrozumiałe przynajmniej dla laika.
Poza tym z katalogu nie dowiesz się wszystkiego. Jak ma być zamocowane, Nie ma każdego szczegółu przetoczeń, rowków, nie ma wymiarów i wielu innych rzeczy. Tak czy owak uważam że pomysł jest dobry... pod warunkiem że będzie dobrze zrealizowany.
KPK Kumurun Team

#9 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 18:01

Skrzynia MTZ fotorelacja. Jak samemu rozkładasz skrzynkę to i ją później złożysz B) Skrzynia w MTZ nie jest jakimś cudem techniki i można sobie samemu poradzić bez większego problemu.

Honda - The Power of Dreams :)

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 12:57

Skrzynia MTZ fotorelacja. To fakt pod warunkiem że masz do tego smykałkę. Znam takich co rozebrać nie potrafią żeby coś nie zepsuć nie mówiąc już o złożeniu. Szczególnie dla nich powinno to być dedykowane.
Zobaczymy jaką popularnością będzie się to cieszyć.
KPK Kumurun Team

#11 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 16:36

Skrzynia MTZ fotorelacja. masato Proszę o fotki B)
adres mailowy na PW
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 21:02

Skrzynia MTZ fotorelacja. Gelo707 fotki poszły.

Od razu mówię, że fotki nie mają opisu, mają tylko pomóc przy składaniu skrzyni i ewentualnie kolejności rozbierania. Opisu robić nie będę bo po prostu nie mam na to czasu. I musiałbym mieć skrzynie rozebraną teraz, a nie kiedyś :).

Może komuś fotki pomogą, a może nie :) w każdym bądź razie dziele się tym.

Co do składania skrzyń... pewnie, że skrzynia prosta, pewnie, że większość ludzi ją zrobi, tylko czemu potem jest, aż tyle ponownych rozbiórek? Ile z tych skrzyń jest źle zrobione? Połowa?

Także mądrali to ja już dużo słyszałem, co potrafią sobie wszystko zrobić... z katalogu, a nawet takich, którzy mieli książki serwisowe.

W katalogach nie widać szczegółów, stron zamocowania itd. Jak ktoś jest nauczony do katalogów to niech złoży skrzynię...np zf ecosplit z katalogu... po całkowitym rozebraniu w mak, bez fotek i za pierwszym razem.

Co do Mtz-eta: jak coś to piszcie tutaj lub na pw będę wysyłał fotki:). Co taki mały odzew. Wszyscy chcieli, a teraz nikt już nie chce. Nie rozsyłam wirusów:D

Dodaj odpowiedź