Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Commandor

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacubus

jacubus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 18:06

Claas Commandor witam potrzebuje informacji na temat kombajnu CLAAS COMMANDOR o jakim modelku tylko wiecie piszcie pozdro B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Commandor Dzisiaj, 00:21
  •  

#2 Share maniu1961

maniu1961

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 12:22

Claas Commandor nikt nie odpowiada od ponad roku na temat COMMANDORa 112CS , czy te kombajny już nie są eksploatowane ? Ja również potrzebuję jakie kol wiek informacje na temat takiej maszyny , informacje na temat clasów serii CS są znikome ,proszę, pomóżcie ?

#3 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 26 listopad 2011 - 22:42

Claas Commandor http://www.konedata....s_commandor.htm tutaj znajdziesz trochę opisu technicznego

#4 Share RafalRolnikPostepowy

RafalRolnikPostepowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:39

Claas Commandor Potrzebuje instrukcje obsługi do claas Commandor 114 najlepiej w jezyku polskim oczywiscie dobrze zapłace.. :)
:)

#5 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:18

Claas Commandor seria Commandor to nowsza wersja Dominatora CS, różni je nowsza kabina nieco bardziej rozbudowana hydraulika i elektronika.
Jest 5 modeli, 112CS 114CS 115CS które mają młocarnie 1300mm (odpowiednik kombajnu 5 wytrząsaczowego) i 116CS i 228CS młocarnia 1600mm (odpowiedniki 6 wytrząsaczowego). wszystkie posiadają 8 rotorów za młocarnią choć nowsze 116 i 228 mają dodatkowy przed młocarnią. silniki o mocach od 220 do 340KM, zbiorniki ziarna od 5500L do 10000L, hydrostatyczny napęd jezdny (oprócz 112CS mechaniczny). Kombajny te bardzo dobrze wymłacają zboże jak i kukurydzę.
hedery od 4.50m do 7.50-9.00m, nowsze wersje również bogato wyposażone np: klimatyzacja, napęd 4x4, elek. regulacja szerokości cięcia słomy, elek. regulacja szczeliny pomiędzy klepiskami a rotorami, auto contur, rozkładany hydraulicznie zbiornik, odsysacz kurzu chłopdnicy, system 3D. bolączką tych modeli jest dość ciasno umieszczony silnik za kabiną co powoduje przegrzewanie się go (nie w każdym ale często się zdarza). Charakteryzuje je duża wydajność w porównaniu do zwykłych "klawiszowców".

#6 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 23 luty 2012 - 14:39

Claas Commandor mi chodzi po głowie ta 116,
na moje 130 ha był by to super sprzęt

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2012 - 16:38

Claas Commandor Łukasz nie pchaj się w wynalazki. :)

#8 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 23 luty 2012 - 21:06

Claas Commandor

mi chodzi po głowie ta 116,
na moje 130 ha był by to super sprzęt

Ja na Twoim miejscu odczekałbym trochę na pomoc cioci Brukseli i zakupił Tucano. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 23 luty 2012 - 21:36

Claas Commandor to nie żadne "wynalazki", w polsce jest dużo już mocno wyeksploatowanych takich maszyn za małe pieniądze.. a usterki każda maszyna posiada i wcale nie są one jakieś większe niż w typowym klawiszowcu

#10 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 24 luty 2012 - 23:56

Claas Commandor Bobek_Farmer juz mamy fana bizona ;p bizon tez wynalazek i skoro ma sie w to nie pchac to ma mlocic cepem?

co do claasa to polecam ci te maszyny ;)

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2012 - 01:55

Claas Commandor Ale on nic nie pisał o bizonach a ty już szukasz kłótni.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2012 - 07:04

Claas Commandor Kolego jak mamy pisać na takim poziomie to może lepiej sobie podarować wymianę zdań.

Wynalazek, bo firma wypuściła dwie serie i szybko zrezygnowała z rozwijania tej konstrukcji, co o czymś jednak świadczy... Dominatory i inne to sukcesywna ewolucja, więc wiele częśći na przestrzeni lat nie uległo zmianie.

#13 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 25 luty 2012 - 11:33

Claas Commandor Nie mów, że wynalazek bo prodkukowane byly około 10 lat, Te rotorowce różni od Dominatorów tylko to, że mają zamiast wytrząsaczy rotory.. cała reszta podzespołów to Dominator. i ta konstrukcja też ewoluowała bo zamienili 8 rotorów poprzecznych w dwa wzdłóżne dzieki czemu powstał lexion na rotorze. do tej pory najwiekszym kombajnem byl commandor 228.
Sa to tanie kombajny w porownaniu do innych stad moze ich stan techniczny jest jaki jest niektórych rolników przecież nie stać na takie maszyny jakby chcieli to kupuja takie, remontuja i koszą dalej. Ja mam swojego juz 4 sezon i pracuje bez zastrzeżeń, żboże wymłaca bardzo dobrze tyle, że dewastuje słomę co mi nie przeszkadza bo nie zbieram jej. Do kukurydzy jest idealny, każdą kolbę wymłuci, ziarna nie potłucze i nie zapycha wytrząsaczy jak to w klawiszowcu, mozna pracować tym kombajnem naprawde w trudnych warunkach gdzie zboża wilgotne itp.
Dużo jest mitów jaki to jest zły kombajn a najcześciej mówią tak Ci co nie mieli styczności z tą maszyną lub słyszeli coś od kogoś.

a przy okazji to system APS dla Megi też jest czymś zaczerpniętym z tego typu rotora - te same bębny.

Edytowany przez tomus88xD, 25 luty 2012 - 15:11.

#14 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 25 luty 2012 - 14:00

Claas Commandor

Ja na Twoim miejscu odczekałbym trochę na pomoc cioci Brukseli i zakupił Tucano. ;)

no właśnie to sposób na przeczekanie, no chyba ze nie znajdę jakiegoś ciekawej używki i rozwarze zakup czegoś nowego w lizingu

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2012 - 15:31

Claas Commandor To już chyba lepiej jest brać na kredyt nowe technologie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 25 luty 2012 - 22:13

Claas Commandor jak dostaniesz ten kredyt, jak na razie limitów brak