Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z żyta

352 odpowiedzi na ten temat

#161 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 12 luty 2012 - 14:39

Kiszonka z żyta

Ostatnie lata nie było mrozów. .

Ciekawe a co to było np. 4 maja 2011 roku??/ albo mi się wydawało albo było-7'C i qq tak dostała w mojej okolicy po d*pie,że szok a jednak nikt nie przesiewał i jesienią była ok..

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z żyta Dzisiaj, 14:30
  •  

#162 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 12 luty 2012 - 14:53

Kiszonka z żyta

1ha to trochę mało, kiedyś jak kosiłem 4 maja ,żyto było baaaaaardzo ładne i z 1ha było 9 bel
Tydzień później byłoby pewnie o 9 więcej ale plon qq może się zmniejszyć

9balotów to coś kiepsko,tak jak koledzy wyżej pisali im później tym większy plon co za tym idzie jakoś tej kiszonki też jest troche gorsza ponieważ staje się coraz twardsza(badyle)co niechętnie bydło zjada.W tym roku kosiłem dość szybko bo w granicach 10 maja miałem już zebranie co skutkowało słabym plonem 20bel/ha był to początek kłoszenia,we wcześniejszych latach jak kosiłem po wykłoszeniu plon w granicach 35bel/ha przy średnim nawożeniu(200kg saletry/ha).Szczeże mówiąc do krów raczej bym tego nie stosował,ale do opasów ujdzie,z tego co zauważyłem po kiszonce z żyta wielkiej rewelacji w przyrostach niema,służy ona raczej jakos,,zapchnie żwacza,,no i ten plus jełsi zasiejemy kuku po zebraniu żyta mamy dwa plony w jednym roku.

KPK

#163 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 12 luty 2012 - 15:40

Kiszonka z żyta kiszonka z żyta to szajs, a radość z dwóch plonów w roku nie wyrównuje kosztów nakładów na nie wyłożonych.
kto sieje ten zbiera....

#164 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 12 luty 2012 - 16:52

Kiszonka z żyta Do sołtys48 nie kojarzę tego przymrozku u nas qq tego nie odczuła mróz mógł być mniejszy jak u ciebie. -15 to zrobi swoje a był taki z 6 lat wstecz. :(

#165 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 12 luty 2012 - 17:30

Kiszonka z żyta ...

Edytowany przez slaw17, 18 czerwiec 2012 - 13:00.

antyfan AF

#166 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 12 luty 2012 - 17:32

Kiszonka z żyta Piotrek1975

4 maja kosiłem żyto to na kosiarce bylo tyle szronu jakby śnieg padał i to dość mocno!!!! ok południa pojechałem na pole zobaczyć swój rzepak(połowa kwiatu opadła) i oglądałem po drodze qq -to wg mnie była tragedia 20-25 cm qq czubkami dotykała ziemi!!!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#167 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 12 luty 2012 - 17:55

Kiszonka z żyta Wierzę ale w moim regionie nie było takiego mrozu. Żadnych zmian w qq nie było u mnie ani u innych gospodarzy. Pozdrawiam :P

#168 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 12 luty 2012 - 18:59

Kiszonka z żyta

9balotów to coś kiepsko,tak jak koledzy wyżej pisali im później tym większy plon co za tym idzie jakoś tej kiszonki też jest troche gorsza ponieważ staje się coraz twardsza(badyle)co niechętnie bydło zjada.W tym roku kosiłem dość szybko bo w granicach 10 maja miałem już zebranie co skutkowało słabym plonem 20bel/ha był to początek kłoszenia,we wcześniejszych latach jak kosiłem po wykłoszeniu plon w granicach 35bel/ha przy średnim nawożeniu(200kg saletry/ha).Szczeże mówiąc do krów raczej bym tego nie stosował,ale do opasów ujdzie,z tego co zauważyłem po kiszonce z żyta wielkiej rewelacji w przyrostach niema,służy ona raczej jakos,,zapchnie żwacza,,no i ten plus jełsi zasiejemy kuku po zebraniu żyta mamy dwa plony w jednym roku.

A więc zdarzało ci się kosić po15 maja
Siałeś po tym życie qq ,jak tak to jak ci urosła?

kiszonka z żyta to szajs, a radość z dwóch plonów w roku nie wyrównuje kosztów nakładów na nie wyłożonych.

Że niby jakie to koszty w moim przypadku ?
Poplon posiać muszę na jesień
Na wiosnę muszę usunąć z pola
Dodatkowe koszty to wałowanie po sianiu i zbiór na wiosnę

I tak jak pisze sołtys48 siana qq około 20 kwietnia albo wcześniej może mieć problem z przymrozkami majowymi
qq siana około 5-6 wykiełkuje tuż przed zimnymi ogrodnikami i ma większą szansę na przetrwanie
A co do przymrozków w polsce to od czasu pomiaru temperatury( nie wiem dokładnie od kiedy) zanotowano tylko jeden miesiąc bez przymrozków LIPIEC

Edytowany przez Marecki2922, 12 luty 2012 - 19:13.

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#169 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 12 luty 2012 - 21:13

Kiszonka z żyta Powiem ci zależnie od roku(czy jst suchy,mokry,czy np wystąpią takie przymrozki jak w tym roku)niekiedy kuku siana później,po życie jest lepsza niż ta siana w optymalnym terminie,w mojej miejscowości duzi gospodarze preferują sianie kuku połowe w normalnym terminie a drugą połowe po życie,dlatego że mają duże obsady bydła i nie mogą sobie pozwolić na zbytnie straty plonu kukurydzy,a tak wiadomo zazwyczaj któraś z tych dwóch wymienionych wyżej będzie miała lepsze plonowanie a któraś gorsze,w tym roku akurat obydwie były bardzo dobre.

KPK

#170 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 29 luty 2012 - 11:10

Kiszonka z żyta u mnie 3 lata temu kuku była siana 25 maja po życie na kiszonkę. kukurydza była ładna, żyto mimo że tydzień leżało bo padał deszcze też ładnie krowy jadły 10bel/ ha (zawartości składników nie badałem). w kolejnym żyto sieliśmy na ścięcie ale już po nim grykę sieliśmy a kuku na początku maja zasiliśmy. żyta było dużo ok 18bel/ha, ale krowy w ogóle nie chciały go jeść niestety. w zeszłym miałem dosłownie po 4 kulki z ha (bo wypadło przez zimę i bez nawożenia) ale za to ściołem jak zaczynało się kłosić (praktycznie było widać tylko część wąsów albo część kłosa) krowy jadły ze smakiem. w tym roku ma 5 ha i też planuje ściąć między 10 a 15 maja, na start dostanie 100 - 120 saletry i tyle. jak się w lato kuku skończy to krowy maja dobra paszę.
W Top Agrarze był artykuł właśnie o GPS z żyta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:37

Kiszonka z żyta żyto wczoraj skoszone i już leży sobie pod folią do jesieni..
z 3 hektarów dało mi 40 przyczep 4,5tonowych z siatkami na burtach o wysokości 150cm(burty 50cm+siatki 150cm)koszone było orkanem a ziemia to V b i VI a pod korzeń nie siałem nawozu tylko wiosną 2011 było rozwiezione ok 40-45ton/hektar ugnitego obornika i tej wiosny rozsiałem 200kg saletry,żyto było siane na początku września 220kg+30kg wyki na hektar

3000 postów

#172 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 12 maj 2012 - 12:32

Kiszonka z żyta No to fajnie ja miałem z ha 32baloty a razem było 7ha i teraz po tym będe qq siał

#173 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 12 maj 2012 - 13:56

Kiszonka z żyta No to jelcz i sołtys dobrze wam dało żyto teraz żałuję że ja nie posiałem

#174 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 12 maj 2012 - 17:04

Kiszonka z żyta Żyto dało rewelacyjnie naWet się nie spodziewałem,że tyle będę miał materiału na kiszonkę

3000 postów

#175 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 12 maj 2012 - 18:32

Kiszonka z żyta Jak by niebyło żyto jest dosyć pewną i wczesną paszą.
My w tym roku zmieniliśmy trochę technologię zbioru.Zawsze było prosto z pnia sieczkarnią fortschritt a wtym roku dzień wcześniej na pokosy a potem fortschritt z podbieraczem.
Piękna sparawa-polecam :)
Co do balotów - strasznie drogo to wychodzi - nie lepiej nająć sieczkarnię ?(ok 350 PLN za ha)

#176 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 12 maj 2012 - 19:29

Kiszonka z żyta sieczkarnią najszybciej i najtaniej można powiedzieć ale trzeba mieć miejsce na pryzmę i sprzęt np.przyczepy...a do bel praktycznie nic nie potrzeba,najmujesz prasę z owijarką i z głowy,mało miejsca itd.oczywiście do sieczkarni też można resztę sprzętu nająć ale co wtedy wyjdzie taniej?? Każdy robi jak uważa i na co ma warunki..... :) :) :) :)

3000 postów

#177 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 16 czerwiec 2012 - 06:47

Kiszonka z żyta Ja tam tnę orkanem albo sieczkarką

#178 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 17:21

Kiszonka z żyta dziś na próbę wyciągnąłem trochę kiszonki i wygląda rewelacyjnie zobaczymy jak będzie się przechowywała

3000 postów

#179 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 10:21

Kiszonka z żyta Ja mam w balotach już różne kiszonki i jak na złośc ptactwo strasznie dziurawi baloty z żyta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 21:21

Kiszonka z żyta ja kiszonki trzymam w kopcu i mi ptactwo mi dziur nie robi bydło nie przechodzi i mam spokój