Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z żyta

352 odpowiedzi na ten temat

#121 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 18:44

Kiszonka z żyta a co z ta folia podczas owijania?
macie jakies rady jak tego uniknac?

myslicie ze 60 zwinie na tyle mocno aby wygniotla powietrze z zyta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z żyta Dzisiaj, 02:09
  •  

#122 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 12:31

Kiszonka z żyta Mam pare pytań odnośnie kiszonki z żyta:

1.Ile macie przyczep 4tonowych z 1 juterka żyta????
2.Czy opłaca się siac żyto na kiszonke do 6byków?????
3.czy po życie będzie duży plon kukurydzy na kiszonke????(bo chce zasiac żyto a potem po życie na wiosne zasiac kuku)
4.Ile macie przyczem 4tonowych z 1 juterka kukurydzy????
5.Ile was przysło zrobienie pryzmy z żyta lub kukurydzy z 1ha????

Każdy może napisac swoje odpowiedzi.....Dziękuje B)

#123 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 13:32

Kiszonka z żyta "Juterek" to 1ha czy ile? Bo nie bardzo rozumiem.
Ja osobiście nie zwożę kiszonek przyczepami tylko rozrzutnikami z zakładkami przystosowanymi do takich prac. Ile mam takich rozrzutników z ha? Teraz nie bardzo pamiętam bo już od paru lat nie robię tej kiszonki w pryzmę a prasuję w baloty i owijam.
Czy opłaca się siać dla 6 byków? Hm, lepsza jest kiszonka z kukurydzy dla opasów, ale z żyta też może być, opłacić się opłaci jeśli będzie prawidłowo zakiszona pryzma.
Z sianiem po życie kukurydzy to rożnie bywa, nie chodzi tutaj o sam fakt,iż rosło wcześniej na polu żyto tylko o późniejszy termin siewu kukurydzy związany ze zbiorem żyta, uprawieniem pola, siewem kukurydzy.... Ogólnie rzecz ujmując to zależy od danego roku i warunków pogodowych które w nim występują. Jednego roku będzie lepsza ta kukurydza zasiana w wcześniejszym siewie a drugiego ta zasiana w późniejszym.
Z 1ha kukurydzy jak mam 15 rozrzutników 4-tonowych z dosyć dużymi zakładami to jest to już dobry plon z którego jestem zadowolony.

Ile was przysło zrobienie pryzmy z żyta lub kukurydzy z 1ha????

Nie bardzo rozumiem o co w tym pytaniu chodzi, ale jeśli masz na myśli koszt zrobienia kiszonki to jest on całkiem spory, zależny od tego czy dysponujesz wszystkimi maszynami potrzebnymi do zrobienia kiszonki, czy może najmujesz maszyny..

#124 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 14:15

Kiszonka z żyta [quote name='anticius' date='29 August 2010 - 15:32' timestamp='1283085165' post='553279']
"Juterek" to 1ha czy ile? Bo nie bardzo rozumiem.

Juterko to 0,25 ha. 4 juterka to hektar.

#125 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 17:31

Kiszonka z żyta ja robie kiszonke z mieszanki owsa i peluszki jest bardziej wartosciowa niz z samego zyta chetnie ja jedza a byczki ladnie rosna B)
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#126 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 18:26

Kiszonka z żyta No chodzi mi o juterko 0,25ha:)mie chodzi ile macie wkładu żeby taką pryzme zrobic z 1 ha????????????....maszyny mam swoje:)

#127 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 15:02

Kiszonka z żyta To musisz już sobie sam wyliczyć, sam najlepiej wiesz jaką masz sieczkarnie ,ciągniki, przyczepy/rozrzutniki.... Materiał siewny + paliwo+ koszty zakiszenia i możesz sobie tak obliczyć koszty sporządzenia kiszonki(+ ewentualnie inne koszty)

#128 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 15:35

Kiszonka z żyta Kiszonkę z żyta fajnie byki jedzą ale jeden minus STRASZNIE ŚMIERDZI B)

#129 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 11:55

Kiszonka z żyta koledzy ja sieję żyto z wyką ozima gdzieś po 25 sierpnia, zbieram zazwyczaj w pierwszy tydzień maja a po życie sieję owies z wyką jarą i też wychodzi dobra kiszonka.

#130 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 13:39

Kiszonka z żyta Żyta ogólnie dla bydła mlecznego nie polecam dla opasów i jałowic może być sam co roku sieje oko 3ha na kiszonkę ale podstawa żeby kiszonka była dobre jakości jest odpowiednie podsuszenie . W tym roku warunki nie sprzyjały i faktycznie belowałem zielone i za bradzo z tej kiszonki nie jestem zadowolony wytworzyło sie dużo kwasu bydło o wiele więcej wody pije i wartości to jest w tym tyle co kot napłakał . Jak żyto to tylko dobrze podsuszone a na pewno wyjdzie z tego dobra kiszonka :D

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 10 wrzesień 2010 - 14:54

Kiszonka z żyta A siał ktoś z Was może żyto+rzepik ozimy Brachima??
Na drugi rok przymierzam sie posiac ze 3ha takiej mieszanki? jak to wyjdzie? Mowie odrazu bede belował.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#132 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 05 listopad 2010 - 20:37

Kiszonka z żyta Kobra wg mnie to brachima lepiej chyba samozbierającą z roterm i w pryzmę mieliśmy na pastwisko brachimę i krówki pięknie jadły i b dobrze doiły :unsure:
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#133 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 05 luty 2011 - 10:08

Kiszonka z żyta

Najlepiej ciąć kiedy kłosów nie ma jeszcze na wierzchu :rolleyes:
a najlepiej zetnij sieczkarnią samojezdną i od razu zakiś :)

To mi by pasowało ale z sieczkarnią problem... A co powiesz o koszeniu orkanem? W sumie prawie na jedno wyjdzie chyba...

#134 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 22 kwiecień 2011 - 13:42

Kiszonka z żyta Czy żyto ozime urośnie razem z trawą na wiosnę ? Chciałbym posiać na wiosnę bo w tym miejscu prawie zawsze stoi woda i jak posieje na jesieni to mi wymoknie. A chcę posiać z żytem bo było by więcej bel niż z mieszanką :P

#135 Share Z350

Z350

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 maj 2011 - 12:18

Kiszonka z żyta żyto nadaje się idealnie na kiszonkę tylko nie może być za wilgotne no i nie przesuszone. Przy temeraturze około stopni 1-go dnia kosisz drugiego rano rozrzucasz a trzeciego z samego rana robisz pokosy i w miąrę możliwości jak naszybciej trzeba wjechać sieczkarnią na pole. Jednego roku zostawiliśmy na 1 dzień w pokosach i wyszła prawie słoma, dobrze że mieliśmy lucerkę to udało się zmieszać. Soki z lucerki jakoś tam podratowały sytuację, nie było rewelacji ale i nie było tragedii

#136 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 27 maj 2011 - 15:28

Kiszonka z żyta Żyto jako kiszonka dla krów jest marną paszą , traktuje je jako wypełniacz krowich brzuchów.

#137 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:14

Kiszonka z żyta ja w tym roku po raz pierwszy robiłem z żyta kiszonkę i powiem tak: z 1.3 hektara wyszło mi 25 przyczep 4,5 tony(zbierałem całe nie pocięte bo kolega, który miał mi zbierać samozbierającą zastrajkował ;[ ) i 2 bele(pierwotnie miały być bele ale okazały się zbyt ciężkie) kiszonkę zaczeliśmy skarmiać(z pryzmy) na początku grudnia i wszystko było super-bydło jadło ją znakomicie(i nadal je)ale problem zaczął się tuż przed świętami a mianowicie kiszonka zaczęła pleśnieć!!!! co może być tego przyczyną? dodam, że żyto było koszone przed wykłoszeniem(kosiłem je 2 maja a zbierałem 4)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#138 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 00:14

Kiszonka z żyta My robiliśmy kiszonkę z owsa. Siany był pod koniec marca, a zbierany na początku czerwca. Klasa ziemi 75% 5-6, reszta 4 bliżej łąki 3 może trochę łapie. Z 2 ha 18 balotów. Bardzo chętnie jedzą, doją nieźle, ładnie się ukisiła nie pleśnieje. Po owsie była qq, jak na późny siew była nie zła. Kosiliśmy bodajże w październiku.

#139 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 00:49

Kiszonka z żyta 18 balotów z 2 ha? czyli 9 na 1ha co daje plon zielonej masy 4,5 tony? z tego wynika że jakbyś to zostawił na ziarno to miałbyś plon 1,5 tony owsa z ha coś strasznie mało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 01:18

Kiszonka z żyta u nas było 29 z 1.60ha i nie był jakiś super ładny tylko ziemia trochę lepsza bo 4a i b.