Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z żyta

352 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 29 styczeń 2008 - 21:00

Kiszonka z żyta

Pierwszy balot zjedzony przez moje 4 sztuki bydła :P

Efekt - krowa mleka nie odpuściła więc wartośc podobna jak do kiszonki z kukurydzy, ktorą oczywiście też podaję.

No to musi byc treściwa pasza jak mleko daje... :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z żyta Dzisiaj, 07:22
  •  

#22 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 22:40

Kiszonka z żyta Ja sianokiszonke z żyta lub jeczmienia robie tak w 1 dzień kosze na drugi przewracam na trzeci układam a na 4 balotuje i zawijam w folie

#23 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 14 marzec 2008 - 15:23

Kiszonka z żyta Miki7211 - na 4 sztuki to w lato taki balot szybko by sie popsuł więc czekałem żeby zrobiło się chłodniej a dokładniej na jakieś mrozy ktorych tej zimy było jak na lekarstwo :) właśnie spasamy 5 albo już 6 balot

Toendt - w sumie było ich 11, chyba wyżej to napisałem :)

Pozdro
all rights reserved

#24 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 wrzesień 2008 - 20:09

Kiszonka z żyta słuchajcie mam 1,5 ha ziemi bardzo słabej ojciec twierdzi że tam tylko żyto urośnie i od lat ok 10 ciągle tam jest żyto.sypie mi 2-2,5 t z całości.myślę że nie warto tam siać na ziarno tylko na kiszonkę.co myślicie o tym?i jaką gęstością posiać na kiszonkę?na ziarno ojciec sieje 200-250 kg/ha.to na kiszonkę pewnie w granicach 300kg/ha?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#25 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:40

Kiszonka z żyta

słuchajcie mam 1,5 ha ziemi bardzo słabej ojciec twierdzi że tam tylko żyto urośnie i od lat ok 10 ciągle tam jest żyto.sypie mi 2-2,5 t z całości.myślę że nie warto tam siać na ziarno tylko na kiszonkę.co myślicie o tym?i jaką gęstością posiać na kiszonkę?na ziarno ojciec sieje 200-250 kg/ha.to na kiszonkę pewnie w granicach 300kg/ha?

Tak zasiej na kiszonke wysiej tak jak mówisz ze 300 kg i i wsiej cos w żyto np wyke będzie lepiej pobierane przez zwierzęta
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#26 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:13

Kiszonka z żyta dzięki za odpowiedz.lepiej późno niż wcale.w tym roku posiałem 300 kg/ha.a w następnym roku pomyśle o wyce jak radzisz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#27 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:28

Kiszonka z żyta Mamy 8 ha w jednym kawałku zasianego żyta na kiszonkę na której później zasiejemy kukurydze, pytanie do was kieruje następujące: czy lepiej zbelować czy ściąć na pryzmy, zawsze cięliśmy w pryzmę teraz jak mamy zwijkę zastanawiamy się nad zakiszeniem w bele która pasza będzie lepiej wartościowa (wiadomo że bele wyjdą drożej i trochę więcej czasu na robotę niż ścięcie sieczkarnią)

#28 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 22:25

Kiszonka z żyta Zawsze lepsza podsuszona, więc prasa, chyba że sieczkarnią też zbierasz posuszoną.

Ważna sprawa to to czy prasa wyposażona jest w jakiś docinacz bo żyto jest bardzo długie i możesz mieć problem z rozwijaniem balotów jeśli będzie nie pocięte.

#29 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 22:40

Kiszonka z żyta wiecie ja zbieram żyto bez prasy i sieczkarni. tylko tylnim turem przy traktorze i takie niepociete daje na pryzme i wycinakiem wybieram i jest ok

#30 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 23:13

Kiszonka z żyta Nie wiem jak podeschnięte żyto w balotach ale odrazu z pnia orkanem już więcej nie zrobię. Raz że dużo schodzi a po drugie mućki jedzą bo muszą za bardzo nie chce tego jeść inaczej zakiszona trawa wcinają aż się uszy trzęsą. Ja przez żyto tylko nabawiłem się ogromnych strat w kukurydzy deszcze nie pozwalały mi skosić żyta skosiłem a jak zasiałem kukurydzę to było przy sucho i z 8 ha zostało 3,5 marnej kukurydzy resztę wyjadły wrony. Potem z braku czasu nie mogłem zasiać jak najszybciej zasiałem w lipcu i ta lipcowa przerosła kukurydze sianą w połowie maja. (pogoda jej dopisała)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 10:51

Kiszonka z żyta Jak to wyjadły ci wrony nie zaprawiłeś kuku i dlatego :) ja po jednym kawałku żyta sieje kuku i nigdy mi wrony nie wybrały albo że nie powschodziło

Mamy 8 ha w jednym kawałku zasianego żyta na kiszonkę na której później zasiejemy kukurydze, pytanie do was kieruje następujące: czy lepiej zbelować czy ściąć na pryzmy, zawsze cięliśmy w pryzmę teraz jak mamy zwijkę zastanawiamy się nad zakiszeniem w bele która pasza będzie lepiej wartościowa (wiadomo że bele wyjdą drożej i trochę więcej czasu na robotę niż ścięcie sieczkarnią)

Ja tam radze ci w bele najlepiej zwijaj jak bedzie 60 suchej masy a 40% wilgotnej zwijaj żyto z małych wałków i daj wolniejszy bieg wtedy nie będziesz miał problemów z rozwijeniem bel:)

Edytowany przez andrzej2110, 29 marzec 2009 - 15:37.
post pod postem

#32 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 13:57

Kiszonka z żyta Zawsze kupuje nasiona zaprawione jedynie co nie zaprawiałem właśnie tym świństwem od ptactwa i wyżarły. Drugim razem zaprawiałem tym badziewiem od ptactwa no i nie ruszyły. Nigdy nie zaprawiałem od ptaków i zawsze było ok

#33 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 14:08

Kiszonka z żyta Ba co zrobić ptaki też wszystko pożra co tylko posiejesz ale ja kuku sieje to za każdym razem jest zaprawiona:P

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 15:10

Kiszonka z żyta przenoszę:blink:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#35 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 11:38

Kiszonka z żyta Witam

Mam pytanie zasialem żyto ozime na kiszonke i sie zastanawiam bo nie dlugo bedzie trzeba je kosic i teraz tu jest pytanie co bedzie lepsze i bardzije wydajne dla bydla opasowego jak zakisze to w pryzimie czy jednak w bele i owine folia? czekam na wasze rady i opinie. a moze cos jest lepsze od zyta dla bydla opasowego jesli tak to co?

p.s jesli jest podobny temat to przepraszam ale ja nie zauwazylem go jak szukalem.

#36 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 16:56

Kiszonka z żyta ja też stoje przed podobnym dylematem ponieważ w prasie nie mam rotora a później ciężko się rozwija zbita taka bele, choc może jak ją się lżej zbije to jest ok, nie wiem może ktoś wie czy z pryzmy czy z balotów maja większe wartości odżywcze
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#37 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 17:00

Kiszonka z żyta u mnie nikt żyta nie tnie na kiszonke nawet dla opasów mój znajomy co trzyma bydło mięsne sieje tylko QQ na kiszonkę B)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#38 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 18:48

Kiszonka z żyta QQ tez ma na kiszonke ale juz sie konczy a wicej niz jest zasiane nie da rady i dlatego pomysł z żytem tylko czy to dobry pomysl..
QQ jest zasiane 3-4ha cos w tych granicach.. i w zeszlym roku bylo tyle samo no i juz sie koczy a żyta tez jest chyba 3,5 no i zeby do jesieni starczylo i wtedy bedzie QQ no ale pytanie jak te zyto zakisic

#39 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:06

Kiszonka z żyta Co roku obsiewamy kawałek pola trawą razem z owsem, kosimy je i w baloty, opasy jedzą ze smakiem, ja tam wole żyto kosić na ziarno bo mi słoma potrzebna. Przy owijaniu trzeba uważać , bo u kolegi za mocno napinali folie i końcówki zboża folie dziurawiły i kilka balotów wyrzucili , a połowa popleśniała, u mnie tylko jedna rolka owsa poszła na straty bo coś mi do rolki wlazło (szczur czy coś).
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:20

Kiszonka z żyta to zależy ile masz hektarów tego żyta jak mało to możesz się zabawić w baloty a jak dużo to lepiej pryzmę taniej wyjdzie pozatym zależy też ile masz miejsa bo baloty możesz poupychać w kąty a z pryzma tak nie zrobisz. B)