Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomi1349    8

Witam, Mam pytanie ile macie średnio snopków z hektara z żyta na kiszonkę??

I czy wystarczyłoby dać przed siewem ze 100kg/ha lubofoski i wiosną ze 100kg/ha saletry i z tego byłby zadawalająca ilość snopków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja dalem tylko 100kg saletry na wiosne i wyroslo bardzo duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

W tym roku miałem 2,5ha żyta posiane na całość było 500kg saletry pogłównie tylko. Plon z tego kawałka to 18 rozrzutników polskich z burtami do kiszonki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685
Napisano (edytowany)

U mnie żyto było posiane na oborniku(większość na Va) bez nawożenia sztucznego na wiosnę(początek marca) 68kg azotu w czystym składniku+2xdolistnie(11,5kg N+12,5kg siarczanu magnezu jednowodnego).Żyto skosiłem z 2,5 hektara i dało z tego 31 przyczep 4,5tonowych z nadstawkami(burty 50cm+nadstawki 100cm),koszone było co ważne 11maja czyli przed wykłoszeniem

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

co lepsze dla bydła mlecznego kiszonka z żyta czy traw:)

 

co lepsze dla bydła mlecznego kiszonka z żyta czy traw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

gdzieś kiedyś słyszałem że żyto ubijane na pryzmie traci białko którego i tak nie jest za dużo :/ Sam robie w pryzmie choć zastanawiam się nad zmienieniem metody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

jeżeli żyto traci to dlaczego??a kukurydza,trawa i inne nie tracą?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Klasycznie jak inne kiszonki. 4-5 tygodni. A kolor to już zależność od tego jak długo suszyłeś no i czy deszczu dostała. Nie można tego jednoznacznie określić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

przynajmniej po 6 tygodniach jeśli kosiłeś z pnia np. orkanem ma ona kolor zielonkawo-żółtawy o wyraźnym zapach kiszonej kapusty

ja swoją mam otwartą od początku lipca a kosiłem 11maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

Jak pokazują się" wąsy" później to już coraz więcej słomiste się robi i gorzej pobiera je bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Znajomy robił gpsa z roślin jarych wśród których był jęczmień. Kosił to gdy jęczmień był plus minus w tej fazie co twoje żyto. Stwierdził że przez to, że kosił w momencie gdy wąsy się już pokazały bydło kaszlało. Widocznie ,,wąsy kłuły,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

wąsy w tej fazie są jeszcze bardzo mięciutki i niema opcji aby kuły,a poza tym jęczmień a żyto to zupełnie co innego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. Kupiłem na kiszonkę żyto Dańkowskie złote i planuje posiać po niedzieli bo w sobotę koszę QQ. Będę pierwszy raz siał żyto na kiszonkę i moje pytanie czy na ziemiach słabych V i VI klasa posiać 180 na ha i czy to będzie dobra dawka? Po QQ przyjdzie obornik i wiosną pewnie coś dolistnie i azot. Będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelllll    0

Panowie i Panie musze kupic sprzet do skoszenia tego zyta, i chciałbym taki co by skosił żyto i kukurydze i nie mam pojecia co kupic, nie mam duzo tego zyta 2,5 h .a po tym tyle kuku bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj