Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd stale włączony

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share RaczekL

RaczekL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 maj 2011 - 21:35

Przedni napęd stale włączony Chciałem odświeżyć temat ponieważ mam podobny problem. Od niedawna jestem posiadaczem 6140 i również mam problem z przednim napędem, jest cały czas włączony mimo że kontrolka gaśnie. Elektrozawór sprawny (podłączyłem wtyczkę od blokady i działa jak należy - rozłącza i włącza bez problemu). Do przełącznika napędu dochodzi prąd, do elektrozaworu też ale gdy zapłon jest wyłączony 12V natomiast po przekręceniu kluczyka spada na 6V (to samo gdy ciągnik pracuje). Po przyciśnięciu włącznika żadnej zmiany nadal 6V po wyłączeniu zapłonu jest 12. Moim zdaniem nienormalna sytuacja. Co o tym sądzicie?? Czy to może być autotronic zwalony? A jeszcze dodam że po przekręceniu kluczyka wyświetla przez chwilkę kod 87. Proszę o jakieś sugestie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd stale włączony Dzisiaj, 14:31
  •  

#22 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 29 maj 2011 - 12:28

Przedni napęd stale włączony hej
jak sprawdzasz błędy? U nas jest coś zwalone z wtyczką A na panelu autotronic. Będziemy coś kombinować bo kable są pozamieniane

#23 Share RaczekL

RaczekL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 maj 2011 - 14:08

Przedni napęd stale włączony

hej
jak sprawdzasz błędy? U nas jest coś zwalone z wtyczką A na panelu autotronic. Będziemy coś kombinować bo kable są pozamieniane

Błędy wyświetlają się na wyświetlaczu prędkości, tylko nie wiem jak się je kasuje (pewnie trzeba podłączyś jakiś tester tylko gdzie). Temat napędu rozwiązałem - wyczyściłem czujnik prędkości i czujniki od hamulca i póki co działa jak należy.

#24 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 13:40

Przedni napęd stale włączony i wystarczyło wyczyścić czujnik predkości i hamulca? Gdzie ten czujnik się znajduje w mf 3080?

Edytowany przez pawel131, 05 sierpień 2011 - 13:42.

#25 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 14:35

Przedni napęd stale włączony On pisze o 6140 B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share RaczekL

RaczekL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 10:02

Przedni napęd stale włączony W 6140 znajduje się on na prawej zwolnicy do góry pod kabiną być może w 3080 też.

#27 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 22:28

Przedni napęd stale włączony Od wczoraj w moim 3655 mam ten sam problem, odpalam ciągnik, napęd cały czas świeci i cały czas pracuje, niezależnie od prędkości jazdy (w trasie strasznie hamuje traktor). Po przeczytaniu tematu stwierdzam że może być to czujnik hamulca... Gdzie on się znajduje ???

Nie jestem pewien jeszcze gdzie dokładnie jest elektrozawór od napędu i blokady... ma ktoś może zdjęcia prawej strony skrzyni żeby wskazać ??? I jak tam dokładnie podłączyć "lewy" prąd???

proszę o szybką odpowiedź. pilne

#28 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:20

Przedni napęd stale włączony ma może ktoś zdjecie albo schemat gdzie znajduje się ten czujnik prędkości w mf 3080, bo nie mogę go zlokalizować

#29 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 09:32

Przedni napęd stale włączony Witam, Czy ma ktoś opis położenie elektrozaworów w MF 3655 szczególnie mi chodzi mi od przedniego napędu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share erni16pl

erni16pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 22:07

Przedni napęd stale włączony położenie elektrozaworów jest banalne chyba na każdym deklu gdzie tylko są elektrozawory to obok są skróty co do czego jest bynajmniej w każdym massey-u tak widziałem wystarczy wytrzeć dekiel i czytać niepotrzebne są żadne rysunki i schematy
a ten czujnik prędkości zazwyczaj znajduje się na środku tylnego mostu tuż nad dyferencjałem

Edytowany przez erni16pl, 30 marzec 2012 - 22:11.