Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 29 sierpień 2010 - 10:45

Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy Witam. JAK w temacie chce naprawi swoje wały przegubowo teleskopowe i mam takie pytanie znacie może jakieś sklepy gdzie można kupić podzespoły bądź producentów podzespołów? Pytam bo patrzyłem na ceny przegubów na allegro i na to wychodzi ze taniej kupi się nowy wałek:/

Za pomoc dziękuje :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy Dzisiaj, 15:25
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 sierpień 2010 - 10:56

Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy GRENE - http://www.sklep-gre...cPath/1242_2805

A często taniej wychodzi kupić nowy wałek, warto też jak kupuje się nową maszynę to domagać się wałka gratis (często są w standardzie).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 12:12

Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy A ja swoje stare wały od WOM naprawiłem pasowały krzyżaki od przedniego napędu z MTZ82 za 20 zł i nowe łożyska wszystko działa.

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 20:02

Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy Porównaj jakość starego walu z nowym i wtedy -taniej kupić nowy -ci wyparuje z głowy i naprawisz stary, który przeżyje jeszcze nie jeden nowy polski a tym bardziej włoski, nawet lfmr za 480 zl zszedł na psy [czytaj tandetę] i wole stary niż nowy

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 sierpień 2010 - 21:31

Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy wiesz - ja dostałem 3 wałki z maszynami które niedawno kupiłem więc raczej będę ich używał niż remontował stare B)

PS: stare wałki poczekają na gorsze czasy B)
PS2: stary wałek i tak naprawiasz nowymi częściami które są kiepskiej jakości B)
PS3: włoski wałek robił u nas na zmianę z rozsiewaczem i opryskiwaczem przez całe 9-10 lat, fakt wyrobił się ale to nie znaczy że włoskie jest złe.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 06:15

Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy Ja kupiłem wał turecki, nie drogi - a chodzi od dłuższego czasu rewelacyjnie B)
W rolnictwie siła!!! :)

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 06:31

Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy

Porównaj jakość starego walu z nowym i wtedy -taniej kupić nowy -ci wyparuje z głowy i naprawisz stary, który przeżyje jeszcze nie jeden nowy polski a tym bardziej włoski, nawet lfmr za 480 zl zszedł na psy [czytaj tandetę] i wole stary niż nowy

No to chyba okazjonalnie tylko wałka używasz że tak piszesz, na mój gust to żaden wałek dłużej jak 1-2 tyś mtg nie wytrzyma, należy regularnie smarować, ale nie każdy o tym pamięta woda kurz itd i zapiekają się łożyska zaczynają obracać się w krzyżakach i już po wałku nawet te stare nie były wcale takie mocne, chyba że z c 330 i ustawione tak żeby były na prosto, wiekszy ciągnik to jest śmierć dla wałka i musi mieć zabezpieczenie zrywalne, oczywiście jeśli jest to wałek 540Nm bo jak słabszy to sam jest zabezpieczeniem zrywanym, a rozerwany krzyżak potrafi wysoko w górę lecieć he he, wszystko można dokupić na miejscowym bazarze i jest to to samo co na allegro z 10-20% taniej, przegub kosztuje około 90zł, przegub zrywalny 150zł, jak jest cała rurka frezowa to można same krzyżaki wymienić, wałek w częściach czy w całości kosztuje tak samo B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 15:07

Naprawa wału przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy Oczywiście ze okazjonalnie, teraz mam tylko 4 walki na stanie, czasami używam beczkowozu tylko z 1000 beczek na rok, czasami kosze trawę nie więcej niż 150 ha, pryskam tylko 50 ha, obornika tez wywożę nie więcej niż 50 rozrzutników [dawniej ponad 100] ziemniaków kopie tylko paręnaście ha tyle samo przyczep samozbierających. Wiem ze to niewiele wiec przepraszam ze się wtrącam do dyskusji fachowców, a 30 to dawno sprzedałem B) :) B) :) :) :) :)
Tak poważnie to mam wałek z 1992 r lfmr i on jest nie do zdarcia oprócz częściowo zniszczonych osłon to 1 raz krzyżak naprawiany-pniak po drzewie i parę razy zatrzask wymieniany, niejeden tysiąc mtg przerobił. A w tamtym roku kupiłem wałek tez lfmr [teraz sipma] po roku zatrzask się zacina [trzeba go młotkiem stuknąć] osłony pokrzywione, dlatego naprawiłem stary befado i na nim kosiłem, aż się kompletnie rozleciał ale dałem go do tokarza i ma naprawić, pożyczyłem od kolegi raz włoski,on tylko pryska parę ha na rok to wygląda tak jak by ze szrotu go wyciągnął

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Dodaj odpowiedź