Skocz do zawartości

Reklama

proszę o opinie BELARUS 1025 wyłącznie posiadaczy!!

• Dodaj odpowiedź
30 odpowiedzi na ten temat

#1 piotra

piotra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 sierpień 2010 - 17:38

chcę opinie wyłącznie posiadaczy tych ciągników....

1) jak silnik
2) przecieki
3) ile mtg
4) wszystko jak jest czy jestescie zdowoleni

#2 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:29

Za wielu odpowiedzi to się tu nie spodziewaj :D
Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • 17285723

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:30

Ja mam 952 2001r. 95km czyli mała różnica... Mój był do tego roku jako ciągnik Główny w gospodarstwie :D Został sprowadzony z Norwegii na pewno trochę może różnic się do krajowego.. Nie mam powodów do narzekania, w chwili zakupu miał 4lata i 1320 mth, teraz już ma 2600mth bez poważnej awarii... Silnik, hydraulika suche.. Moim zdaniem (może śmiesznie to zabrzmi) ale te 95KM naprawdę jest silne :) Sorki ale nigdy bym nie zamienił na Pronara :)

#4 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5275 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 sierpień 2010 - 05:17

Zobacz postpiotra, o 28 sierpień 2010 - 17:38, powiedział:

chcę opinie wyłącznie posiadaczy tych ciągników....

1) jak silnik
2) przecieki
3) ile mtg
4) wszystko jak jest czy jestescie zdowoleni
Szukając opini o belarusach i pronarach miałem podobny problem jak ty - dużo krzykaczy którzy widzieli ten ciągnik przez płot u sąsiada lub o nim słyszeli jak sąsiad sąsiadowi pod sklepem coś tam mówił.
Ja swego 952.3 kupiłem po przeczytaniu wielu dyskusji i rozmowie z gościem co ma pronara 1025 (bebechy takie jak w belarusie a inna kabina, maska itp).
1. Na silnik nie narzeka - nic przy nim nie robił a ma go ponad 6 lat.
2. Przecieków nie miał - gniazda hydrauliki trochę ubabrane miał w hydrolu i nic więcej - sam oglądałem ten ciągnik.
3. Nie pamiętam ale wiem że uprawia nim bardzo ciężką ziemię, osiemdziesiątka znajomego jak wydzierżawił tam kilkanaście hektarów poszła się paść - silnik padł (a była zadbana i nikt by nie pomyślał że padnie).
Gość jest bardzo zadowolony i drugi raz by go kupił ale tylko i wyłącznie z klimatyzacją.

Jedyna poważna awaria w tym pronarze to była zwolnica - brak oleju od nowości czy jakoś tak.
No i cięgna zawieszenia coś robione były od strony gdzie maszynę się wiesza.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • 15668177
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 29 sierpień 2010 - 06:26

Ja często jeżdżę belarusem 1025.3 sąsiada, ma chyba coś ok 500mth i powiem że silnik chodzi bez zarzutu i czuć, że ma te 110 KM. Przecieków jak narazie nie zauważyłem i sąsiad tez nie a ciągnik sporo pracuje hydrauliką zewnętrzną, mocny podnośnik, skrzynia 16/8 może być. Moim zdaniem jest to dobry ciągnik jako główny na 35-75ha wtedy będzie odpowiednio wykorzystany :D
MTZ 80
URSUS C-330

#6 mouser

mouser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • 1705579

Napisany 30 sierpień 2010 - 20:20

A więc tak:
Belarus 1025 , przebieg 1700 mtg, pracuje głównie z ładowaczem czołowym, a oprócz tego to pług 3x40 obrotowy(tylko 3 bo teren górzysty i ziemie bardzo ciężkie) rozrzutnik 11 ton, kosiarka dyskowa 2,7m.
1. Silnik. To co ludzie mówią na jego temat to akurat prawda. Wytrzymały i praktycznie nic przy nim nie trzeba robić oprócz kontroli płynów.
2. Przecieków brak.
3. Skrzynia biegów 16x8. Reduktor to trochę jakby namiastka rewersu mechanicznego ponieważ pierwszy zakres i wsteczny są ustawione w linii co znacznie ułatwia np. manewrowanie podczas załadunku beli z sianokiszonką. Z tego co wiem to ta skrzynia jest taka sama jak w mocniejszym 130-konnym modelu (czyli przy mniejszej mocy i momencie obrotowym powinna więcej wytrzymać), ale przez to ma spory mankament tzn. rosyjscy inżynierowie nie przewidzieli, że słabszy ciągnik nie będzie miał wystarczającej mocy, aby bez kłopotów ruszyć z drugiego zakresu biegów ciągnąc spory ładunek. Przez co nie za bardzo nadaję się do transportu. Gdyby reduktor był zsynchronizowany, żeby można było zmieniać w czasie jazdy to nie miałbym, żadnych zastrzeżeń. Wszystkie biegi wchodzą bez zgrzytów.
4. Przedni most starszego typu (stożkowy), niby nie nadaję się pod ładowacz (tak niektórzy mówią), ale jak na razie daję radę z ładowaczem (raz było wymieniane łożysko w lewym kole).

Cudów nie ma, no ale niecały 1000zł za 1 KM kupując nowy ciągnik...jak to mówią coś za coś.
Jak za te pieniądze to jestem zadowolony.

#7 krzysiek200595

krzysiek200595

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 październik 2010 - 13:28

Ja  mam Pronara 1221A 130km. Żadnych problemów
mam go już 6 lat 1200mgh. narazie brak wycieków.
Jedyne usterki to pęknięcia przewodów hydrauliki, ale po pracy 24godz non-stop można mu wybaczyć xD
Jego moc jest zadzwiająca. np przy pracy z talezówką zapotrzebowanie mocy od 130 do 180km ja doczepiłem jeszcze brony i lata a ziemie mam ciężkie.
pług z którym pracuje to kverneland 5X45cm i też chodzi ;p. Ludzie tylko dużo krzyczą chociąż widzieli te ciągniki tylko z daleka. To naprawde dobra marka.
Polecam!!!

Ps.
Mam też mtz 82 z 1995. przecieki są ale tyle co on dostał to chocho.
a komfort jazdy super. resorowana przedni oś itp. nie prawda że w zetorze lepiej bo jeżdziłęm u szwagra
Pronar belarus mtz jak mają ileś koni to je mają i zawsze można na nie liczyć ;p

#8 piotrb14

piotrb14

Yamaha Tyros

• Members
  • PipPipPip
  • 1997 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 17:17

witajcie ponownie. dokonałem zakupu belka 1025 i narazie sprawuje się świetnie ma 40 motogodzin także świeżo po dotarciu. jedyny minus to skrzynia dlatego jeżeli ktoś kupuje belarusa 1025 to polecam go z .3 (1025.3) ponieważ jest w nim synchronizoway reduktor co z pewnością ułatwia zmianę przełożeń.. dodam że ten ciągnik nie nadaje się do transportu ze względu na złe rozmieszczenie najszybszych biegów z 1 szybkiej nie da się ruszyć a z 4 reduktorem na 1 szybką przeredukować to graniczy z cudem. jeśli ktoś potrzebuje pomocy i opini proszę pisać
>> kliknij strzałkę <<
serdecznie zapraszam na mój profil (galeria,blog)

#9 rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • 5460848
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 01 styczeń 2011 - 17:32

To jak wy jezdzicie ja nie wiem po co uzywacie non sto reduktora, jak massz biegi szosowe to ruszaz z mniejszego biegu jak masz duze obciazenie potem pokolei do najszybszego, tak jak np w c-360 a z tego co piszesz to wychodzi na to ze ruszasz z 4 polowej i przerzucasz na 1 szosowa dopiero nie wiem po co takie komplikacje wam wychodza poczytajcie instrukcje. |a tak po za tym to 1 szosowa jest wolniejsza od 4 polowej.

Edytowany przez rino, 01 styczeń 2011 - 19:51.

#10 kris19911

kris19911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • 7841694
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:42

@rino chyba coś ci się skrzynie pomyliły bo w skrzyni 16/8 ruszyć z najszybszej grupy z tymi 10 tonami z tyłu to trzeba sprzęgło troche przypalić, albo próbować się rozpędzić z wolniejszej grupy, jednak zmiana grupy jest trudna....

#11 gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • 6170829
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 02 styczeń 2011 - 15:13

kris masz rację jak u wuja ruszałem z przyczepą ziarna to troche na sprzęgle trzeba trzymać żeby ruszyć, w 952 już jest lepiej ale w polu z 2 żółw szosowej też trudno
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#12 kris19911

kris19911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • 7841694
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 02 styczeń 2011 - 16:23

No skrzynia 14/4 też ma swoje uroki :D ale siły i tak jest więcej niż w 1025 na 1

#13 hendryk21

hendryk21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 21:05

kup 1025 tylko ze skrzynią 24/12, jest trochę droższy ale nie pożałujesz, nie daj sobie wcisnąc kitu że w belarusie takiej skrzyni nie ma bo jest tylko nie wszyscy dilerzy o tym wiedzą i mówią ze nie ma
KPK Kumurun Team

#14 torpedo

torpedo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:43

Zobacz posthendryk21, o 02 styczeń 2011 - 21:05, powiedział:

kup 1025 tylko ze skrzynią 24/12, jest trochę droższy ale nie pożałujesz, nie daj sobie wcisnąc kitu że w belarusie takiej skrzyni nie ma bo jest tylko nie wszyscy dilerzy o tym wiedzą i mówią ze nie ma

Witam,
ile wynosi doplata do tej skrzyni? Gdzie mozna znalezc wiecej szczegolow na temat tej konstrukcji?
Pozdrawiam

Tylko czy do 1025 mozna wziac skrzynie 24/12??? Spojrzcie tutaj
Napisali, ze do tego modelu mozna zamowic Powershifta 21/6 :rolleyes:

Edytowany przez torpedo, 05 styczeń 2011 - 12:08.

#15 Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:26

Zobacz postrino, o 01 styczeń 2011 - 17:32, powiedział:

To jak wy jezdzicie ja nie wiem po co uzywacie non sto reduktora, jak massz biegi szosowe to ruszaz z mniejszego biegu jak masz duze obciazenie potem pokolei do najszybszego, tak jak np w c-360 a z tego co piszesz to wychodzi na to ze ruszasz z 4 polowej i przerzucasz na 1 szosowa dopiero nie wiem po co takie komplikacje wam wychodza poczytajcie instrukcje. |a tak po za tym to 1 szosowa jest wolniejsza od 4 polowej.

Nie jeździłeś nigdy takim belaruskiem z taką skrzynią 16/8 a się wypowiadasz.
Biegi(do przodu) on ma tak :
- 4 zakresy
- na każdym zakresie 4 przełożenia(4x4 = 16 do przodu)
- 2 zakresy znajdują się na "I" (nazwijmy je polowe) i 2 zakresy na "II" (nazwijmy je szosowe)
- na "I" jest zakres pierwszy i trzeci pod względem szybkości
- na "II" jest zakres drugi i 4 pod względem szybkości

Ponadto bardzo niewskazane jest przerzucanie z I na II w czasie gdy ciągnik się porusza(czyli po prostu w czasie jazdy) gdyż skrzynia wówczas posłuży nam na pewno nie tyle ile powinna - potwierdzi to każda instrukcja Belarus'a 1025 i każdy dobry mechanik.

Z takim ułożeniem biegów ruszenie z ciężarem 16 ton na 4 zakresie jest niemożliwe, a ruszanie z wolniejszego szosowego który jest przecież zaledwie drugim pod względem prędkości zakresem w tej skrzyni i nawet przyspieszanie biegami do najszybszego(przypominam, każdy zakres ma 4 biegi) a następnie zmiana na drugi z zakresów na biegach szosowych, czyli w rzeczywistości 4 zakres jest tak dużym przeskokiem prędkości że na pewno zadusisz ciągnik!
Jedynym wyjściem w takim przypadku jest ruszanie z trzeciego zakresu czy nawet drugiego i powolne zwiększanie prędkości poprzez zmianę KOLEJNO zakresów i biegów ale to wiąże się z wcześniej wspomnianą zmianą z I na II co jest przecież niewskazane i z pewnoscią kiedyś to odczujemy.
Dlatego między innymi każdy poleca inną skrzynię(najlepsza chyba 24/12).
Z tego co wiem to w Polsce firma grand z czarnej białostockiej chyba takie skrzynie załatwia(ale nie jestem tego pewien) oraz bezpośrednio Pronar, bo poszczególni dealerzy gdy słyszą o tej skrzyni to zazwyczaj nie maja pojęcia o czym się mówi - są po prostu niedoinformowani i to bardzo a klienta nie słuchają jak lepiej wie co jest możliwe w tym ciągniku niż oni :)

O tym Powershift'cie nie słyszałem jeszcze ale Belarus też powoli dodaje jakieś nowości więc to również może być ciekawa skrzynia

Edytowany przez Rolnikix, 05 styczeń 2011 - 18:31.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#16 badi

badi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 11:37

Witam
Wpiszcie  w Google Belarus 1022.3     znajdzie się tam  kilka  informacji  na  jego  temat,głownie  chodzi  o  skrzynie Power Shift 21/6.
z  tego  co zrozumiałem za  pomocą  translatora  i  zdjęć to skrzynia  ma 4  biegi  do przodu z  czego  trzy  dają  się  podwojić  przez  reduktor mechaniczny czyli 3x2+1=7.  Te  siedem biegów  mechanicznych  ma możliwość  3 krotną zmianę prędkośći  pod  obciążeniem  za  pomocą   przycisku.
więcej  informacji trudno znaleść i  jeszcze różnie  podają  dane  np  że  prękość  to  42  km  lub  36 km.są również  zdjęcia  częściowe  tej  sprzyni.żęby  je znaleść  trzeba  google  przestawić na  Grafike.

#17 piotrb14

piotrb14

Yamaha Tyros

• Members
  • PipPipPip
  • 1997 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:13

a przecieki wręcz potoki oleju co niektórzy piszą to mit ludzie kto nagadał wam takich głupot że z każdego MTZ się leje bzdura! może trafić się jakiś krzywy odlew lub coś wadliwego ale to można wszystko naprawić..... ps: "nie wierzcie dosłownie innym bo nie każdy musi mieć rację"
>> kliknij strzałkę <<
serdecznie zapraszam na mój profil (galeria,blog)

#18 suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 08 styczeń 2011 - 18:54

słuchajcie ja planuje kupić mtz 1025 2000 - 2001rok , 4-5tyś mth ,na 25ha, polecili byście, posłużył by mi jeszcze, bądź co bądź części są ogólnie dostępne? czy się mylę?

Kolego wisi nad Tobą miesięczny ban i nadal z uporem maniaka stawiasz pełno "?" Ostatni raz to poprawiam bez konsekwencji.

Edytowany przez milanreal1, 08 styczeń 2011 - 19:07.

#19 Jacek1025

Jacek1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:57

suzuki21l
spokojnie możesz kupić belarusa 1025.
ja jestem właścicielem takiego ciągnika od 2 miesięcy. mam już 60 mtg. i jest ok. awarii nie było.polecam.
pozdrawiam.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • 31272999
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:05

Nie chcę zakładać tematu więc tu napiszę. A więc jakie macie ciśnienie w silniku 1025. Bo rozsadziło juz 3 filtry

Dodaj odpowiedź

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk