Skocz do zawartości

Zdjęcie

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 06 lipiec 2007 - 09:19

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 jaki jest olej w hydraulice w orginalnym nowym belarusie?
HL32 ?? :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 Dzisiaj, 20:53
  •  

#2 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 11:10

jaki jest olej w hydraulice w orginalnym nowym belarusie?
HL32 ?? :)

Ja tam do hydrauliki leje agrol :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:00

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 Ja mam mtz 82 (praktycznie to samo) a olej w hydraulice to superol.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#4 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:38

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 ja w hydraulice mam coś oleistego, a co to jest to już nie jestem pewien - chyba jakaś mieszanka, hmmm.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#5 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 00:31

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 MTZ(przynajmniej 82) ma hydraulikę na osobnym zbiorniku(tym przed kabiną) tak więc wg mnie należy mu się olej typowo hydrauliczny czyli HL czy BOXOL, ewentualnie Hipol 6, ale to ewentualnie-a , że ludzie leją cokolwiek to inna sprawa-jedni mówią, że działa, inni narzekają, że słaba hydraulika....

#6 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 10:24

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 Dla uściślenia ja leję Hydrol68 jak w kombajnie tylko że sprzęt dużo pracuje z hydrauliką zewnętrzną, czasem ktoś pożyczy sprzęt czasem jak coś pożyczę i oleje się mieszają, zresztą w innych traktorach hydraulika ma olej ze skrzyni biegów i też jest inny olej.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#7 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 29 lipiec 2007 - 21:18

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 ja obecnie wszystko zalalem hl 46 :rolleyes:

#8 Share Lewrol

Lewrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 14:49

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 W Mtz-ach stosuje sie w hydraulice taki sam ojej jak w silniku!!!!
Bo jak pompa od wspomagania pusci olej ,to nie pomiesza sie on z silnikowym!!!!
A więc zawsze tylko olej silnikowy np.Superol :) :) :)

#9 Share fzhut

fzhut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 22:11

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 Nie wiem jak to wygląda w MTZ'ach z Białorusi, ale w Pronarach w układzie hydraulicznym stosuje się olej hydrauliczny L-HL-32, tak jest w instrukcji obsługi, dodane jest tylko, że taki olej stosuje się w ciągnikach od numeru: 82A - 10642P, 82SA - 01051U, 82TSA - 02432S, 1025A - 01602R, więc wcześniej może stosowano ten samo olej co w silniku, ale teraz to jest hydrauliczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:14

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 jak do mnie przyjechał serwis na pierwszy przegląd (30 mtg) to do silnika i do hydrauliki wlewali superol

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2010 - 21:51

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 U mnie wg instrukcji jest Milvus lub superol cc 30. Ale boję sie dolać

#12 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 31 grudzień 2010 - 22:28

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 @lewrol nie we wszystkich mtz tak jest jak piszesz bo np w 952.2tak jest jak piszesz że jak uszczelniacz w pompie od wspomagania puści to olej z hydrauliki ucieknie do silnika,ale np w 952.3 pompa od wspomagania ma oddzielny zbiorniczek,a jak symeryng na pompie od hydrauliki puści to olej popłynie do skrzyni biegów a nie silnika :o

#13 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 01 styczeń 2011 - 09:18

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 Z mojego doświadczenia z olejami postawiłem na HL100 zero wycieków, pocenia,ten olej nie robi problemu mojemu 820 nawet przy dużych mrozach.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#14 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:24

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 S-Piotr a jak myślisz jak bym wlał do swojego mtz-ta ten HL 100 to czy w duże mrozy jak by tur z nim radził ?

#15 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:49

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 Mój 820 chodzi z pługiem do odśnieżania i zero problemu a już w -17 wyjeżdżałem.A co masz zalane bo oleje marki HL można mieszać.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#16 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:02

JAki olej do hydrauliki Belarus 952,2 hmm niewiem co tam ruscy wlali bo instrukcją nie po polsku,a bym chciał wiedzieć jaki tam jest <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share dominik82

dominik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 luty 2015 - 06:02

koledzy jestem nowym posiadaczem mtz i troche podpytywalem starych wyjadaczy,do silnika,skrzyni i hydrauliki lejanten sam olej dosc czesto superol.czy dobry czy zly sami wiecie.

ja dopiero ucze sie jak i co dziala w tym traktorze,wczoraj chcialem podniesc ramiona o calodniowym dopieszczaniu mtza lecz nic z tego.bylo juz ciemno wiec niewiem czy niemam oleju czy cos niedziala,przedtem mialem czterdziestke i bylo prosciej.dodadkowo jak jechalem to te biegi albo wolno albo 9wbilem i po sasiada pieknym trawniku przetargalem.dobrze ze snieg jest.

Dodaj odpowiedź