Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 1065 czy Rekord?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share huba288

huba288

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 22:41

JD 1065 czy Rekord? Ostatnio dużo myśleliśmy o zmianie kombajnu mamy niecałe 15ha ziemi klasy od III do VI i musimy już odesłać na emeryture naszego poczciwego claasa mercatora Po prostu nie wyrabialiśmy z czasem dlatego myślimy o kupnie nowego kombajnu dla tego na oku mamy JD 1065 a także Rekorda oto zdjęcie JD Dodany obrazek a rekorda to chyba każdy z was zna więc doradzcie który kombajn wybrać!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 1065 czy Rekord? Dzisiaj, 14:31
  •  

#2 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 04:26

JD 1065 czy Rekord? A jaka cena takiego JD?

#3 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 28 sierpień 2010 - 08:15

JD 1065 czy Rekord? a ile kasy możesz przeznaczyć na ten kombajn??? który rok tego JD??

#4 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 08:24

JD 1065 czy Rekord? jako uzytkownik jd 1055 i poprzedni własciciel bizona super a potem bizona rekord w 100% polecam jd bez najmniejszego namysłu. Przez 5 lata wymieniłem w nim łożysko na targańcu kosy, pas od napędu hedera bo wyleciało zabezpieczenie napinacza oraz króciec chłodnicy. Rocznie kładzie średno 100 ha u mnie i kilku ludzi, dziennie na zmiany kosimy nieraz od 8 rano do 2 w nocy. O bizonach nie wspomne ile naprawiałem. A jeśli zaraz powstanie tu kółko zwolenników bizonów, z argumentem, że tanie części to trudno. Bizona miałem supra od 86 roku a od 97 do 2005 rekorda. Od 2005 mam jd. Zapomniałem wspomnąć o komforcie pracy, tym kombajnem laik potrafi kosić, bizonem jak ktoś nie kosił już gorzej.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#5 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 28 sierpień 2010 - 08:25

JD 1065 czy Rekord? Patrz na:
Stan!
Cenę!
Dostępność części!

I ilość mth!

:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 28 sierpień 2010 - 09:16

JD 1065 czy Rekord?

Ostatnio dużo myśleliśmy o zmianie kombajnu mamy niecałe 15ha ziemi klasy od III do VI i musimy już odesłać na emeryture naszego poczciwego claasa mercatora Po prostu nie wyrabialiśmy z czasem

czemu nie wyrabiacie ja swoim mercatorem 70 w tym roku skosiłem swoich 30ha i na usługach 25ha ale mam inny problem też szukam jakiegoś jd z hederem do 4 metrów i kabiną obowiązkowo, (mam niezłe uczulenie na kurz i lekarz wręcz zabronił mi pracy w kurzu), więc już zaczynam myśleć o sprzedaży claasa i kupnie nowszego cena do 60tys.

#7 Share Pawel1990

Pawel1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 09:57

JD 1065 czy Rekord? Moim zdaniem wybierz JD sami w gospodarstwie mamy 1188 s2 hydro4. seria 10XX jest podobna do 11stki. Przy zakupie zwracaj uwagę na: 1 czy filtr powietrza jest w dobrym stanie(bywa że jest dziurawy)
2; czy nigdzie nie wiszą jakieś kable pookręcane taśmą izolacyjną,
3; czy ślimaki wewnątrz zbiornika są bardzo powycierane
ja osobiście jestem z naszej maszynki zadowolony, bez awaryjna tylko z małymi poprawkami w elektryce po zakupie

#8 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 28 sierpień 2010 - 12:16

JD 1065 czy Rekord? :D no nie mów, że na 15ha nie dajesz rady Mercatorem?? No chyba, że chcesz się omłócić w 2 dni i miec wolne to rozumie :). Może ten Mercator jest już w słabym stanie i więcej się psuje niż pracuje- no to też rozumie zmianę.
Wracając do Twojego pytania- oczywiście, że JD. Nawet jeśli ceny części do niego są 10 razy droższe to i tak stawiam na JD. U siebie przy JD jak na początku powymieniałem niektóre łożyska co miałem do wymiany to jak na razie przez 5 sezonów nic się nie dzieje. A w bizonie czasami to po sezonie się nadają do wymiany co niektóre.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share huba288

huba288

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 10:38