Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 7800 skrzynia

62 odpowiedzi na ten temat

#61 Share R1D2

R1D2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 23:53

John Deere 7800 skrzynia W robocie niezależnie od temp otoczenia powinno byc w granicach 50-70 stopni... Tylko w takiej powyżej 30-50 min np jazdy ciągłej... Kolego... Włącz sobie katalog części do twojego jd... Wpisz w Google" deere parts catalog" strona angielska pierwsza z góry to strona jd i tam wpisujesz model np "7530" i masz wszystkie podzespoły w twoim ciągniku , wybierz autoquad i będziesz miał całe schematy skrzyni, zaworów itd...
W katalogu widzę, że krzyżak od silnika wchodzi w frez od skrzyni, ciekawe jaki tam jest luz? Wyciagnięcie skrzyni to duży koszt wiec lepiej szukać samemu póki co... Martwi mnie to ze rewrs słabo działa... Połbiegi przy 6-8tys mth juz nie działają idealnie i tez potrafi stukać w skrzyni przy przełączaniu ale szarpnięcia są do zaakceptowania a pod obciążeniem jest płynnie wszystko... Ale rewers powinien ruszać tak ze im wyższy bieg tym łagodniej rusza (sam ciągnik ). Moim zdaniem jakby był ktoś kompetentny to by powiedział jak sterownik skrzyni to widzi i jakie ma ciśnienia (juz tam można wywnioskować czy tarczki są ok w rewersie...) , jeśli kalibracja sie udała to powinien lepiej ruszać z rewersu chociaż... Wiec watpię w tego co go kalibrowal czy miał pojęcie co sie dzieje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 7800 skrzynia Dzisiaj, 13:13
  •  

#62 Share mski

mski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 22:38

John Deere 7800 skrzynia

Witam! Dzięki za podanie adresu strony z katalogiem części JD.

Kiedyś sprawdzałem ten krzyżak miedzy skrzynią a silnikiem, ruszał się na frezach ale tylko trochę.

Wyciągnięcie, rozebranie skrzyni i koszty z tym związane nie są dla mnie straszne jeśli tylko rozwiązałyby problem, to jestem chętny!.  A gdy już o tym mowa, to muszę wspomnieć, że ktoś już ten mój ciągnik rozbierał bo między tylnym mostem a skrzynią jest inna uszczelka. Jestem ciekawy co tam było robione i czy tam ktoś nie zawalił roboty? Może uda się to ustalić w historii serwisowej bo gdy go kupowałem w Wielkiej Brytanii ciągnik był jeszcze 2 tyg na gwarancji, wykupiona była na 3 lata. Chyba, że była to robota na "kolanie".

Zgadzam się co do mechanika, że super nie był i wiele o nowoczesnych ciągnikach nie wiedział. Niestety koszty po sobie pozostawił 300zl kalibracja i robota przy wymianie oleju 200zl. Za to jeden z serwisów nie wziął nic. Zobaczył, że nie ma błędów na command center, przejechał się na pusto i powiedział wszystko dobrze. Obroty dasz na 1600 włączysz rewers to wtedy nie szarpnie. Bieg A i B ciężko wchodzi - a kto to używa w tak dużym ciągniku. itd., itd... Skoro traktor ich zdaniem jest ok to myślę, że ze mną coś nie tak? Ale po całym dniu pracy w polu jakoś nie mogę się oszukać, ze tak ma być.  Teraz czekam na inny serwis polecony od handlarza John Deere, może on będzie jakiś ludzki, zainteresuje się i chociaż podłączy komputer.
Być może przyczyna jest mechaniczna....?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#63 Share eljote

eljote

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 luty 2015 - 17:12

John Deere 7800 skrzynia

Witam. Kupiłem John Deere 6610 i mam taki problem ma 6 biegów (A-F) jest to skrzynia POWER QUAD PLUS i są 4 półbiegi. Problem jest taki że biegi A-F wszystko działa natomiast półbiegi nie działają i wogóle nie pokazuje ich na wyświetlaczu. Czekam na waszą pomoc. Pozdrawiam