Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 7800 skrzynia

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 10:46

John Deere 7800 skrzynia Jezdzac na 1 i 2 nic nie powinno sie uszkodzic ale i tak kosz od 4 masz do regeneracji, ale to tak na marginesie. kolejna sprawa skrzynia wyjezdza sie do tylu ciagnika nie zdejmujac kabiny jest do tego specjalny wozek badz mozna tez na kolach wyjechac :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 7800 skrzynia Dzisiaj, 15:36
  •  

#22 Share kor

kor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 12:03

John Deere 7800 skrzynia

Jezdzac na 1 i 2 nic nie powinno sie uszkodzic ale i tak kosz od 4 masz do regeneracji, ale to tak na marginesie. kolejna sprawa skrzynia wyjezdza sie do tylu ciagnika nie zdejmujac kabiny jest do tego specjalny wozek badz mozna tez na kolach wyjechac :P

Kolego "unki " widzę że posiadasz wiedzę o skrzyniach biegów w john deere może mógłbys mi pomóc, mam johna 6800. Miga mi w nim kontrolka zółta z wykzyknikem i nie wiem od czego ona jest założyłem temat na Agrofoto nikt mi nie pomógł.

#23 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 18:27

John Deere 7800 skrzynia Jest to kontrolka informacyjno/ostrzegawcza, swiadczy o jakims problemie ale zeby okreslic co dokladnie sie dzieje to musial bys wejsc w diagnostyke. A moze cos poza ta kontrolka jeszcze zauwazyles co sie dzieje z ciagnikiem, jak sie zachowuje???

#24 Share kor

kor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 15:58

John Deere 7800 skrzynia

Jest to kontrolka informacyjno/ostrzegawcza, swiadczy o jakims problemie ale zeby okreslic co dokladnie sie dzieje to musial bys wejsc w diagnostyke. A moze cos poza ta kontrolka jeszcze zauwazyles co sie dzieje z ciagnikiem, jak sie zachowuje???

Ciągnikiem zrobiłem ok 1000mtg wszystko działa jak należy ,ta kontrolka zapala się przy niższych obrotach silnika 650-800 powyżej gasnie mierzyłem ciśnienie w skrzyni biegów na półbiegach i na rewersie jest od 12-14 .tylko w jednym miejscu jest zamałe jest 1 atmosfera a chyba powinno być 2 atmosfery tyle zmierzyłem w innym ciągniku w tym miescu (przednia czesc skrzyni od spodu po prawej , ciagnik 6800 przebieg 11 tysiecy ).z góry dzieki za rade.

#25 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 19:19

John Deere 7800 skrzynia Nie wiem jak mierzyles cisnienia ale powinno sie to robic na rozgrzanym oleju to po pierwsze po drogie to gdyby byly problemy z cisnieniem to zapalal by sie STOP i swiecila by sie kontrolka od skrzyni takie male kolko zebate lub taka kropla jest na desce (nie moge sobie szybko przypomniec) ale skoro ci sie swieci tylko informacja to jest jeszcze cos innego ale naprawde ciezko cos mi powiedziec, a moze wiesz jaki kod generuje ten wykrzyknik???

#26 Share kor

kor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 15:10

John Deere 7800 skrzynia

Nie wiem jak mierzyles cisnienia ale powinno sie to robic na rozgrzanym oleju to po pierwsze po drogie to gdyby byly problemy z cisnieniem to zapalal by sie STOP i swiecila by sie kontrolka od skrzyni takie male kolko zebate lub taka kropla jest na desce (nie moge sobie szybko przypomniec) ale skoro ci sie swieci tylko informacja to jest jeszcze cos innego ale naprawde ciezko cos mi powiedziec, a moze wiesz jaki kod generuje ten wykrzyknik???

Nie wiem jaki to bedzie kod bledu na wyswietlaczu on sie nie wyświetla a nie wie jak go można odczytać???.

#27 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 15:53

John Deere 7800 skrzynia

Nie wiem jaki to bedzie kod bledu na wyswietlaczu on sie nie wyświetla a nie wie jak go można odczytać???.

Wiem jak to sprawdzic i wiem duzo inych ciekawostek bo w tym siedze i pracuje w JOHN DEERE ale nie napisze tego na forum ani nigdzie indziej bo jest to wiedza ktora ja zdobylem przez kilka lat pracujac przy tym i cala moja praca pojdzie na marne, malo tego za chwile okaze sie ze beda wszystkie serwisy nie potrzebne, takze sorki wielkie ale bedziesz musial sie zglosic do kogos kto Ci to zrobi ale w REALU a nie wirtualnie i nie zalecane jest czekac z awariami w JD a raczej na biezaco je usowac bo pozniej jest bardzo ciezko dojsc do ladu ze wszystkim :) POZDRAWIAM

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 17:46

John Deere 7800 skrzynia @Unki-ja już kiedyś pisałem o takim postępowaniu-ale napiszę jeszcze raz-jeżeli nie możesz napisać bo AF monitoruje Twój szef albo coś w tym rodzaju to ok. ale jeżeli nie chcesz pisać bo uważasz że po co normalnemu rolnikowi fachowa wiedza i dlaczego niby serwis ma go nie oskubać :) to sorry ale myślę że to forum jest po to aby się taką wiedzą dzielić-bezpłatnie-nieprawdaż ?

#29 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 18:09

John Deere 7800 skrzynia Na szefa to musze troche uwazac i tyle a co do fachowosci serwisu to wiem jak jest u nas i jakie jest moje podejscie do klijenta i powiem Ci ze NAM W SERWISIE NIGDY NIE ZALEZALO NA OSKUBANIU KOGOKOLWIEK A JEDYNIE NA FACHOWEEJ NAPRAWIE ( nie szybkiej a tylko FACHOWEJ ) a co do kolejnej sprawy to moze rzeczywiscie troche przesadzilem ale uwazam ze wiedza jaka ja i moi koledzy posiadamy to ona jest cos warta i chyba to rozumie kazdy? I to nie jest tak ze przyjmujesz sie do serwisu czytasz ksiazke i wszystko umiesz musisz sie nalezec pod traktorem usmarowac i wielokrotnie jeszcze zmarznac w jakiejs stodole albo przemoknac nic przyjemnego i to nie jest kwestia tygodnia czy miesiaca ale kilku lat i tak mam swiadomosc tego ze malo wiem ale tej chórowy nikt nie docenia.

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 18:18

John Deere 7800 skrzynia Dlaczego ?-ja doceniam-w kanale spędziłem naprawdę sporo czasu :huh: -ale mam taki głupi charakter że jak coś tam wiem o maszynie czy też coś tam wykoncypuje to się tą wiedzą dzielę-a przydałoby się tu na forum wiedzieć coś i o "wiedzy tajemnej" serwisów.
PS.Chyba nie znam serwisu który nie chciałby klienta oskubać :) (wnerwiające to ale niestety prawdziwe)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pikuch76

pikuch76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 18:25

John Deere 7800 skrzynia Kolego Unki mam jeszcze jedno pytanie.Czy w moim przypadku brak trzeciego półbiegu może być spowodowane przypchaniem jakiegoś zaworu od załanczania .Pzyszło mi to na myśl bo dzisiaj obracając hydraulicznie pług paproch zapchał mi zaworek w siłowniku od pługa (czas najwyższy wymienić olej w skrzyni). Czy taki sam paproch mógłby przyczynić się do zniknięcia półbiegu? Bo chyba w przypadku zerwania zębatki bądź tarczki byłoby słychać jakiś zgrzyt dochodzący ze skrzyni biegów ,a nic nie było słychać.

#32 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 18:46

John Deere 7800 skrzynia Nie bo sam mowiles ze przy zalaczonej trojce slychac zgrzyt czyli zalancza ale szlifuje tarcze no i stad opily w oleju, wniosek nasowa sie sam........

Nie bo sam mowiles ze przy zalaczonej trojce slychac zgrzyt czyli zalancza ale szlifuje tarcze no i stad opily w oleju, wniosek nasowa sie sam........

#33 Share pikuch76

pikuch76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 19:18

John Deere 7800 skrzynia

Nie bo sam mowiles ze przy zalaczonej trojce slychac zgrzyt czyli zalancza ale szlifuje tarcze no i stad opily w oleju, wniosek nasowa sie sam........

Ten odgłos ze skrzyni o którym pisałem przy włączeniu trzeciego półbiegu to było coś w rodzaju poślizgu a nie zgrzytu (tak jakby tarczki nie otrzymały odpowiedniego ciśnienia - się ślizgały i nie załanczały).Czy w ogóle jest w tej skrzyni jakiś zawór odpowiedzialny za załączenie konkretnego półbiegu?

#34 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 20:12

John Deere 7800 skrzynia

Ten odgłos ze skrzyni o którym pisałem przy włączeniu trzeciego półbiegu to było coś w rodzaju poślizgu a nie zgrzytu (tak jakby tarczki nie otrzymały odpowiedniego ciśnienia - się ślizgały i nie załanczały).Czy w ogóle jest w tej skrzyni jakiś zawór odpowiedzialny za załączenie konkretnego półbiegu?

Po pierwsze zmierz cisnienie na trojce jak jest dobre to kroj skrzynie bez rozbierania pokrywy z zaworami to ta od dolu skrzyni i tam sa zawory od poszczegolnych polbiegow. W tej dolnej pokrywie sa 4 korki kazdy ma nr od danego polbiegu na kazdym z biegow jak i na pompie SYSTEMOWEJ powinno byc w granicach 16-17 bar przy rozgrzanym oleju

#35 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 19:37

John Deere 7800 skrzynia Panowie czy warto kupić johna 7700 z padniętą skrzynią za 1/3 wartości sprawnego.

#36 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 11:45

John Deere 7800 skrzynia Kolego Unki,a ja serwisuje Kubicy bolida.Fakt portal jest by sobie pomagać,a nie robić ludziom wode z mózgu.Serwisy JD znam doskonale i mi tu nie pisz kacapołów o fachowej naprawie bez naciągania klienta.W momencie jak zjadą sieczkarnie z pól i pługi może firma wyśle was na jakiś kurs,a w okresie zimowym urlop i zęby w deche.Chłop prosi to mu pomóż jak jesteś taki fachman i przeciez jesteś anonimowy na tym portalu,to co do tego ma twój szef.Ja moge udac też fachmana na AF po wejściu na odpowiednią strone JD.Ręczna zmiana czasu napełniania sprzęgieł-możesz jaśniej.A gdzie tak nauczyli,że jak ci spadnie ciśnienie to zapali się kontrolka STOP?Seria 8000 zalatwili sprzęgło od hamulca parkingowego przeciągając ciągnik na siłe i żadna kontrolka się nie zapaliła.Odchylenie kabiny w JD to filozofia?Nikomu nie polecam rozbierania skrzyni w warunkach "stodołowych" bo-wymaga otworzenia kabiny na bok,a by to zrobić trzeba odkręcic tylne koło,mało tego-by zdjąć sprzęgła z wałków trzeba oddzielić skrzynie od tylnego mostu i silnika i bez specjalnego wózka to kaskaderka.A żeby było fajniej to w sprzęgłach znajduje się sprężyna talerzowa która ściska tarcze i żeby ją pokonać i zwolnić segeer to 10 ton może być za mało.Do naprawy skrzyń proponuje dobry serwis w tym,że z mechanikami,a nie z piekarzami.Naprawa skrzyni w JD zawsze jest droga no i części też są drogie.

#37 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 13:18

John Deere 7800 skrzynia Maciek.Używaną skrzynie możesz kupić za ok 15 tyś z spalonego.Remont ok 35 tyś albo lepiej.Chodzi o power szchift [nie wiem dokładnie jak to się pisze]Tak mi mówili mechanicy.

#38 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 15:38

John Deere 7800 skrzynia Chodzi o skrzynię power quad tą lepszą w eksploatacji także pewnie jeszcze drożej ,dziwne że ciągniki na zachodzie tak często ulegają spaleniu.

#39 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:32

John Deere 7800 skrzynia :D dziwisz się że się palą zobacz ile elektroniki jest w dzisiejszych ciągnikach a wiązki są coraz ciensze ze wzg. na oszczędnosci,przegrzanie i pożar gotowy :)
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:34

John Deere 7800 skrzynia Spalone ciągniki rzadko zapalają się od instalacji.Ubezpieczają je dobrze a resztę sprzedają i dobrze zarabiają.

Power quad kolega teraz robił w 6800.Poszły tarcze od rewersu i tuleja to części 4,5 tyś a robota 3 tyś.Remont trwał ok 1,5 tygodnia,przyjechali wyjęli, później przyjechali i założyli dobrą.To jest tańsza skrzynia w robocie.Mechanicy z spod Leszna.