Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 7800 skrzynia

62 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pikuch76

pikuch76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 20:54

John Deere 7800 skrzynia Witam.Mam problem z skrzynią biegów w john deere 7800.Mianowicie zaginął mi trzeci półbieg (po załączeniu nie ciągnie - słychać poślizg dobiegający ze skrzyni biegów).Pozostałe półbiegi działają bez zarzutu.Zastanawiam się czy to można wyregulować poprzez kalibrację skrzyni , czy to poważna awaria? Może ktoś miał taki przypadek , proszę o radę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 7800 skrzynia Dzisiaj, 04:54
  •  

#2 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 10:56

John Deere 7800 skrzynia Tego nie da sie wyregulowac i tej skrzyni sie nie kalibruje. A jezeli jest tak jak mowisz to nie ma innej mozliwosci jak tylko wyciagnac skrzynie i ja naprawic. Sciely sie zeby na koszu od 4 polbiegu i tarcza od 3 biegu i co do tego to jestem PEWIEN a co jeszcze to zobaczy sie jak rozbierzesz.

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 11:09

John Deere 7800 skrzynia @unki-jak rozumiem znasz się na skrzyniach PQ-jak je oceniasz,ile dajesz im bezawaryjnej pracy ?Znasz też wersję 16x16 ?Czym różni się od 24x24 oprócz obcięcia dwóch zakresów ?

#4 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 11:21

John Deere 7800 skrzynia Troche chyba sie znam B) Od tego ile one wytrzymia zalezy glownie sposob uzytkowania i terminowe wymiany oleju wraz z filtrami wazne jest tez zeby nie mieszac oleji bo cuda sie dzieja wtedy. srednia zycia takiej skrzyni przy skrajnie ciezkiej pracy to moze byc 7000 godzin moze byc tez 15000 godzin a moze byc tylko 5000. wszystko zalezy od tego co wyzej napisalem i od tego na jaki model traficie bo nie oszukujmy sie nawed w JD trafi sie jakis BUBEL. Skrzynie Power Quad sa to skrzynie najbardziej dopracowane i najwytrzymalsze, no i tez moge powiedziec ze srednio tanie w utrzymaniu. Skrzynie 16x16 i 24x24 roznia sie iloscia zakresow i cisnieniami systemowymi bo co do budowy nie ma wiekszych roznic.

#5 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 11:32

John Deere 7800 skrzynia Średnio tanie ?-tzn. chodzi Tobie o cenę oleju ?Niemieccy rolnicy z którymi mam kontakt twierdzili że mają już po 16 tys mth a sprzęgło i skrzynia te same B).Co masz na myśli z tym sposobem użytkowania ?Są jakieś tajemne chwyty  B) ? (ja mam zwykłą PQ 16x16 czyli ta na linki).Pozdrawiam

#6 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 13:35

John Deere 7800 skrzynia [quote name='jaro' date='29 August 2010 - 13:32' timestamp='1283077939' post='553216']
Średnio tanie ?-tzn. chodzi Tobie o cenę oleju ?Niemieccy rolnicy z którymi mam kontakt twierdzili że mają już po 16 tys mth a sprzęgło i skrzynia te same B).Co masz na myśli z tym sposobem użytkowania ?Są jakieś tajemne chwyty  B) ? (ja mam zwykłą PQ 16x16 czyli ta na linki).Pozdrawiam
[/quo

Tanie tzn mam tu na mysli cene czesci do tych skrzyn biegow. A co do niemieckich rolnikow to powiem tak "kazdy swoj towar chwali" zdarzaja sie modele ktore wytrzymaja tyle godzin ale sa to nieliczne egzemplarze, no i nastepna wazna sprawa niemcy ciagniki serwisuja u deelerow a nie w stodole jak to sie robi u nas co troche podnosi zywotnosc tych jelonkow.

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 14:02

John Deere 7800 skrzynia Znając podejście co niektórych dealerów wolałbym serwisować ciągnik sam w stodole B)-co najczęściej siada w tych skrzyniach ?Masz jakieś doświadczenia z serią 5020 ?Jakieś słabe strony (ja słyszałem jedynie o problemach z pompą hydrauliki ).

#8 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:43

John Deere 7800 skrzynia I jak tam kolego pikuch76 co ze skrzynia? Bo jesli jezdzisz talej swoim JELENIEM bez trzeciego biegu to za jakis czas rozsadzi Ci kosz od 4 biegu i bedzie problem i to dosc spory, bo malo ze nie bedziesz mial 2 biegow to remont tez bedzie nie maly B)

#9 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 12:32

John Deere 7800 skrzynia

Troche chyba sie znam :) Od tego ile one wytrzymia zalezy glownie sposob uzytkowania i terminowe wymiany oleju wraz z filtrami wazne jest tez zeby nie mieszac oleji bo cuda sie dzieja wtedy. srednia zycia takiej skrzyni przy skrajnie ciezkiej pracy to moze byc 7000 godzin moze byc tez 15000 godzin a moze byc tylko 5000. wszystko zalezy od tego co wyzej napisalem i od tego na jaki model traficie bo nie oszukujmy sie nawed w JD trafi sie jakis BUBEL. Skrzynie Power Quad sa to skrzynie najbardziej dopracowane i najwytrzymalsze, no i tez moge powiedziec ze srednio tanie w utrzymaniu. Skrzynie 16x16 i 24x24 roznia sie iloscia zakresow i cisnieniami systemowymi bo co do budowy nie ma wiekszych roznic.

Mam 6320 ze skrzynią 24/24, maszyna ma 5600 h i od niedawna zauważyłem że rewers działa bardzo "ostro", prawie nie da się jeździć bez użycia sprzęgła, jeszcze z przodu do tyłu nie ma tragedii ale odwrotnie jest gorzej. I tu moje pytanie, czy do kalibracji potrzebny jest serwis?
Druga sprawa dotyczy pochylania kabiny, jeden z przewodów idących między skrzynią a ramą zaczyna lekko cieknąć i bez podniesienia kabiny chyba się nie obędzie. Jest możliwe pochylenie kabiny bez jakiś specjalistycznych narzędzi?
Sorki że tyle pytań ale jeśli widać że ktoś się zna to warto się spytać :)

#10 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 20:23

John Deere 7800 skrzynia Co do szarpania skrzyni biegow to mozna sprobowac kalibracji tylko jest niewielkie prawdopodobienstwo ze ona cos pomoze ze wzgledu na to ze ciagnik szarpie tylko do tylu z tego co rozumiem, ale napewno zaczac trzeba od kalibracji!!! jesli to nie pomoze to mozna sie pobawic w reczna zmiane czasow napelnien sprzegiel i to powinno zadzialac a zeby wszystko dzialalo jak trzeba to musial bys wymienic na koniec zawor proporcjonalny i skalibrowac skrzynie. do kalibracji potrzebny serwis a do zmiany czasow napelnien sprzegiel polecam sam siebie :D
A kabine samemu mozna wywrocic bardzo prosto ale to troche dluzsza historia i takie info wraz z tymi odnosnie skrzyni moge udzielic tylko indywidualnie badz przez tel POZDRAWIAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 21:04

John Deere 7800 skrzynia waitam, mam jelonka ktory jest po pierwszym przegladzie, ale do rzeczy .... byl lekko niski stan oleju w tylnim moscie, serwisant zalezal dolac troche oleju wiec i tak zrobilem :D Ale po dolaniu olej zrobil sie malo klarowy, co z tym robic? mam obawy czy to moze nie zaszkodzic.

teraz olej tak jakby nabiera barwy, przepracowal tak z 2 godziny. Co ty na to unki? :D

#12 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 21:26

John Deere 7800 skrzynia pytanie czego dolales?
Bo jezeli to byl hydramot to moglo sie tak stac bo ma on taki ciemny nawet bardzo ciemny kolor. A oryginalny jd olej jest przejzysty. Ale nic sie nie boj te dwa akurat mozna mieszac. a tak na marginesie to jezeli chodzi o oleje to najlepiej do jd kupowac oryginal jd ceny porownywalne z np fuchs.

#13 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 13:37

John Deere 7800 skrzynia

Co do szarpania skrzyni biegow to mozna sprobowac kalibracji tylko jest niewielkie prawdopodobienstwo ze ona cos pomoze ze wzgledu na to ze ciagnik szarpie tylko do tylu z tego co rozumiem, ale napewno zaczac trzeba od kalibracji!!! jesli to nie pomoze to mozna sie pobawic w reczna zmiane czasow napelnien sprzegiel i to powinno zadzialac a zeby wszystko dzialalo jak trzeba to musial bys wymienic na koniec zawor proporcjonalny i skalibrowac skrzynie. do kalibracji potrzebny serwis a do zmiany czasow napelnien sprzegiel polecam sam siebie :D
A kabine samemu mozna wywrocic bardzo prosto ale to troche dluzsza historia i takie info wraz z tymi odnosnie skrzyni moge udzielic tylko indywidualnie badz przez tel POZDRAWIAM

Dzięki za odp. Troszkę niewyraźnie napisałem, ciągnik bardziej zrywa do przodu, do tyłu mniej ale też idealnie nie jest. Dlaczego jest tak że 4 półbieg włącza się ostrzej niż pozostałe, dotyczy to również nowego ciągnika?
Czy Szanowny Kolega pracuje bądź pracował w serwisie JD?
Jeśli można to prosiłbym numer tel. na PW.

#14 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 16:08

John Deere 7800 skrzynia olej ktory dolalem to orginal JD :D dzieki za info, podobnie powiedzial tez i serwis ;p

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 16:51

John Deere 7800 skrzynia

pytanie czego dolales?
Bo jezeli to byl hydramot to moglo sie tak stac bo ma on taki ciemny nawet bardzo ciemny kolor. A oryginalny jd olej jest przejzysty. Ale nic sie nie boj te dwa akurat mozna mieszac. a tak na marginesie to jezeli chodzi o oleje to najlepiej do jd kupowac oryginal jd ceny porownywalne z np fuchs.

Z ciekawostek to np. w Contractusie (tam ostatnio kupowałem ) oryginał JD był znacznie tańszy od Fuchsa...

#16 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 18:05

John Deere 7800 skrzynia czasami jak włacze z postoju bieg ze sprzegłem a nastepnie przełącze rewers do tyłu z neutrala to ciągnik nie ruszy, dopiero jak z powrotem wylacze na neutral i następnie na pozycję dźwigni jazdy w tył ciągnik normalnie rusza, ciągnik 6210 przebieg 5400 mth skrzynia power revers 16/16 ? wie ktoś czemu ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#17 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 19:05

John Deere 7800 skrzynia to to raczej zadna wada, wedlug mnie to tak jest , jakies zabezpieczenie po prostu :D

#18 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 20:13

John Deere 7800 skrzynia raczej coś może nie łączy ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#19 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 21:06

John Deere 7800 skrzynia moze sie nie znam ale mocno wydaje mi sie ze w power rewers jest rewers mechaniczny :D wiec nie ma mowy zeby cos nie laczylo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pikuch76

pikuch76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 08:39

John Deere 7800 skrzynia

I jak tam kolego pikuch76 co ze skrzynia? Bo jesli jezdzisz talej swoim JELENIEM bez trzeciego biegu to za jakis czas rozsadzi Ci kosz od 4 biegu i bedzie problem i to dosc spory, bo malo ze nie bedziesz mial 2 biegow to remont tez bedzie nie maly :blink:

Dzięki kolego Unki za odpowiedź.Na razie jeżdżę JD, tylko używam półbiegu pierwszego i drugiego .Planuję jeszcze dokończyć orkę ,a remont skrzyni zrobię zimą. Mam pytanie czy używając tylko dwóch pierwszych półbiegów kosz od 4 półbiegu nie uszkodzi się ? Czy do wyjęcia skrzyni biegów trzeba zdjąć kabinę ? Za odpowiedź z góry dziękuję.