Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który Bizon jest najlepszy?

309 odpowiedzi na ten temat

#281 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 lipiec 2010 - 21:16

Który Bizon jest najlepszy? Cena i rokiem produkcji :)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który Bizon jest najlepszy? Dzisiaj, 13:50
  •  

#282 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2010 - 18:41

Który Bizon jest najlepszy? Bizon Z056 Super sam posiadam i jest wszystko ok rekordy też lubię bo u mnie spółdzielnia ma rekorda z 2002roku i jest super bo jeździłem może takiego kupie na allegro są takie w cenie 100-150tyś

Z056, a nie ZO56!

Edytowany przez krolikNH, 17 lipiec 2010 - 21:15.

#283 Share radziu1910

radziu1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 11:28

Który Bizon jest najlepszy?

Witam wszystkich. Ja pracowałem dwa sezony na Z040 z 1972 roku , muszę przyznać że spisywał się dobrze i dalej się spisuje bo kupił go znajomy. Póżniej kupiliśmy z tatą Z056 z kabiną 1984 rok , kombajn jak sama nazwa super . Problemów z częściami żadnych, chociaż i awarji było mało .Pracowałem na tej maszynie 10 sezonów. Trzy lata temu przejołem gospodarstwo od rodziców a póżniej postanowiłem zmienić maszynę. Szukałem Rekorda niebieskiego ale wpadły mi w ręce prospekty wszystkich Bizonów jakich produkował FMŻ. Spodobał mi się Dynamic Z165, więc zacząłem szukać takiej maszyny. Pewnego razu znałazłem do sprzedania Z165 i Z058 w wersji eksportowej sciągniętego z Dani od jednego właściciela. Dzwoniąc o te maszyny wypytałem o wydajność i porównanie tych dwóch maszyn . Gość odpowiedział że mimo wszystko Dynamic jest lepszy bo ma lepiej rozwiązane napędy i nie zapycha się tak jak Rekord a kosił póżnyk wieczorem i wchodziła rosa. Więc po wyczerpującej rozmowie z właścicielem obu maszyn postanowiłem o zakupie Dynamica Z165. Szukałem maszyny przez pół roku. Pewnego razu szukając trafiłem na Dynamica Z115 i postanowiłem o zakupie takowej maszyny. Więc teraz od dwóch lat jestem właścicielem Dynamica Z115. Jest to maszyna naprawdę dobra jako jedyna wychodziła z dwoma wielkościami zespołu żniwnego 4,2 i 5,1. Ma wydłóżony podajnik pochyły, bęben omłotowy odrzutnik słomy i dodatkowy bęben separujący a pod tymi wszystkimi ,,bębnami "są klepiska , bardzo duże sita , zbiornik zboża 3 tony , duża chłodnica i bęben samoczyszczący - nie ma opcji grzania się ,zbiornik paliwa 300 l ,silnik 150KM, rura hydraulicznie rozkładana, no i piękna panoramiczna kabinka . Różnica między Z115 a Z165- brak bębna separującego . Jak narazie nie mam problemów z częściami ponieważ pewne części pochodzą od Rekorda np. skrzynia biegów wraz z mostem itp.Jestem z Dynamica bardzo zadowolony z jego wydajności prawie 2ha/h. Uważam że to najładniejsza maszyna z Bizonów.Na resztę się nie wypowiedam bo nie miałem z nimi do czynienia. Moja klasyfikacja-1.BS5110, Z110 2.Dynamic Z115 3.Dynamic Z165 4.Rekord 5058, Z058 5.Super 5056, Z056 6.Z050 7.Z040 . To by było na tyle . Pozdrawiam wszystkich bizoniaków . ;)

gdzie kupujesz częśći

#284 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 01 sierpień 2010 - 13:03

Który Bizon jest najlepszy? Bizon Rekord niebieski według mnie lepszy od Supra bo:
1. Ma lepsze chłodzenie poprzez większą chłodnicę.
2. Silnik doładowany turbem. Daje to jak się nie myle 20 KM więcej.
3. Czterostopniowa skrzynka biegów.
4. Większy zbiornik na zboże.
5. Zawsze posiadają kabiny.
6. Zawsze mają szerokie opony.
7. Lepiej oczyszcza powietrze poprzez podwójne wkłady filtra powietrza.
8. Większe koła tylne.
9. Drobiazgi czyli np. hebel na desce rozdzielczej, dwa koguty itp.

EDIT by @krolikNH
Post edytowany przez usera

Edytowany przez krolikNH, 03 sierpień 2010 - 21:17.

<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#285 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 03 sierpień 2010 - 20:06

Który Bizon jest najlepszy? Rekord Z058 szczególnie te najnowsze z 2004r. Wszystkie bizony są dobre pracują juz tyle lat na polskich polach i w ciąż jest ich najwięcej. Czasami sie psuja ale szykowanie ich nie jest trudne wszystkie części są dostępne i stosunkowo nie drogie.

Edytowany przez krolikNH, 03 sierpień 2010 - 21:18.

Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#286 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 11 październik 2010 - 18:50

Który Bizon jest najlepszy? Moim zdaniem to Z-056 rekordy i giganty :lol:
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#287 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 październik 2010 - 19:00

Który Bizon jest najlepszy? A moim zdaniem nie pisz głupot bo nie masz o tym pojęcia :lol:

#288 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 11 październik 2010 - 19:44

Który Bizon jest najlepszy? Według mnie to najlepszy wybór padłby na Z058 REKORD, lub BS Z110 na małe gospodarstwo. Jednak Nawet rekordem dało by się przegonić trochę więcej ha, ale wszystko zależy do utrzymania, oliwienia, itp.
U mnie w okolicy jest SGR i tam jest rekord z '89r dopóki był 1 mechanik (taki z prawdziwego zdarzenia) chodził bez zarzutu, i dobrze odwiewał. A gdy zaczęli zatrudniać innych a tamtego zwolnili skończyło się :lol: . W tym roku jak u mnie młócił nabił 3 razy więcej MTG, robota tak wolno szła, bez przerwy naprawy a co do czystości zboża to nawet nie ma co marzyć, a ile zboża zostało w słomie! I do tego ci nie udolni kombajniści :/. Czasami miałem ochotę sam kosić niż takiego wziąć :/
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#289 Share lukaso100

lukaso100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 październik 2010 - 08:57

Który Bizon jest najlepszy? Moim zdaniem najlepszy jest niebieski rekord. Sąsiad ma takiego rekorda i jak widzę jak nim kosi a jak my kosimy suprem i w ciągu żniw przynajmniej 3 razy go naprawiamy to idzie dostać. ...

#290 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 19:35

Który Bizon jest najlepszy? heh ładnie to teraz zależy od koloru który jest lepszy ??? dobre

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:13

Który Bizon jest najlepszy? Up --> tak bo czerwony i niebieski rekord są nieco inne (sporo rzeczy poprawili)

#292 Share bizon58v2

bizon58v2

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 listopad 2010 - 20:22

Który Bizon jest najlepszy? najlepsze są
1.BIZON BS Z110
2.BIZON ZO 58 NIEBIESKI
3.DYNAMIC Z 165.
4.REKORD CZERWONY
na 6 ha mtz 82 a gdy przejme gospodarstwo chce je powiększyć do 40-50 ha i kupić ursusa 914i c360 3p oraz bizona zo 56 lub bs z110

#293 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 20:23

Który Bizon jest najlepszy? na jakiej podstawie tak sądzisz??

#294 Share esiok

esiok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 20:19

Który Bizon jest najlepszy? Najlepszy jest BIZON BSZ110,sam wiem z własnego doświadczenia ponieważ posiadam go już 7 lat.Jest to kombajn o dużych parametrach wydajności,przeciętnie 2 hektary pszenicy za godzinę przy plonie 9ton.Jest to maszyna mało awaryjna w odróżnieniu do Z056

#295 Share kubektraktorzysta

kubektraktorzysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 15:53

Który Bizon jest najlepszy? u mnie kosi sąsiad rekordem hydro.był on eksportowany do dani . według mnie to on jest najlepszy

Brak uzasadnienia - %

Edytowany przez krolikNH, 26 grudzień 2010 - 17:57.

#296 Share muszkieter97

muszkieter97

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,informatyka,motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:20

Który Bizon jest najlepszy? według mnie to chyba BS lecz ma minus na mokrym zboży się zapycha ... ;)

rekord po mokrym idzie jak szatan.. ;)

ale komfort pracy BS:
-klima,
-napęd hydrostatyczny(nowsze rekordy chyba też miały
-większy zbiornik mniej roboty(u mnie aż opony pękaja)
Rekord:
-wiatraczek :P
-starsze wersje bez hydrostatic bawić sie z tymi wajchami..:/

#297 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:12

Który Bizon jest najlepszy? @muszkieter97 a skad niby wiesz, ze sie zapycha? Masz BS'a?

#298 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:07

Który Bizon jest najlepszy? A ja Powiem że najlepszym u mnie był Bizon Z040 :) Chodził jak żyletka bo silnik był pare lat młodszy od całego kombajnu B) normalnie góra nie góra szedł a Z056 się grzebała pod górke ale też nieźle sb radziła. Teraz mam Z058 ah ten to się psuje mi ciągle.. Rok 88. Jak dla mnie to Bizon Z058 ( niebieski z dużą chłodnicą ) i BS Z110 są git no i poczciwa 40-tka która chodzi jeszcze u tego gościa co mu sprzedaliśmy i ciągle bezawaryjnie ;[

Edytowany przez Karol323, 29 grudzień 2010 - 22:11.

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#299 Share muszkieter97

muszkieter97

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,informatyka,motoryzacja

Napisany 30 grudzień 2010 - 10:02

Który Bizon jest najlepszy? BSZ110 bs kosi u mojego dziadka i wiem jak jest...

godz. 19:30 troche rosy i co ...zapycha sie i teraz cofaj heder..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 30 grudzień 2010 - 10:42

Który Bizon jest najlepszy? Kolego... w tym sezonie 3 razy dzien w dzien do 23 a raz 23:30 w pszenicy :P zadnych problemow. Jesli dobrze wywnioskowalem to napisales, ze musi cofac heder, tak? To tylko bezradnosc kombajnisty bo ten heder jest taki sam jak w Gigncie oraz rekord czy super tylko powiekszony i dodany silnik na motowidła :P Dobrze wiem, ze jak zboze jest mokre to sie wiesza w hederze itp. tylko co ma heder do calego BS'a ja nie wiem gdzie co się ma zatykac w BS'ie?

Dodaj odpowiedź