Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który Bizon jest najlepszy?

309 odpowiedzi na ten temat

#201 Share piotrek157

piotrek157

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 17:18

Który Bizon jest najlepszy? Bizon Rekord lub BS

Nie pisz posta z włączonym Caps Lockiem!

Edytowany przez krolikNH, 16 czerwiec 2009 - 19:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który Bizon jest najlepszy? Dzisiaj, 23:33
  •  

#202 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 21:59

Który Bizon jest najlepszy? chyba z056 i rekord
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#203 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 17:15

Który Bizon jest najlepszy? Wg mnie najlepiej z "bizonków" to spisuje sie Z056 z kabiną-naprawde porządna maszyna.Rekord też jest niczego sobie.Wydajnieszy,trochę bardziej komfortowy od SUPRA(mi.hydraulicznie wysuwana rura),ale ma problemy z chłodzeniem. :D
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#204 Share Dechens

Dechens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 19:17

Który Bizon jest najlepszy? Ale najładniejszy dźwięk ma Z0 56

#205 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 19:20

Który Bizon jest najlepszy? moze i tak ale BIZON BS Z110\3 to jest potęga a nie jakies tam Z056\3 choc mam go i nie narzekam

#206 Share jacek871

jacek871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 19:30

Który Bizon jest najlepszy? Witam jestem nowicjuszem na Agrofoto ale chciałbym sie wypowiedzieć na temat bizonów. Padało wiele opinii na ich temat chwalono Z056 i Z058 z czym sie w zupełności zgadzam. Fakt maja one wiele niedociągnięć i zapewniją mizerny komfort kombajniście ale ich atut to cena i dostępnośc części (moj ojciec miał 3 Z056 wiec cos o tym wiem). Kiedyś miał ojciec również BS Z110. to dopiero była gehenna maszyna z wyglądu fajna ale reszta do bani i drogie częsci. Co do dynamika sasiad ma to ustrojstwo. Szkoda ze nie ciagneli dalej producji tej maszyny bo naprawde ciekawa. a wyprodukowano podonbo 98 sztuk.

Edytowany przez krolikNH, 02 lipiec 2009 - 22:08.

#207 Share mirek22

mirek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 17:57

Który Bizon jest najlepszy? Witam wszystkich. Ja pracowałem dwa sezony na Z040 z 1972 roku , muszę przyznać że spisywał się dobrze i dalej się spisuje bo kupił go znajomy. Póżniej kupiliśmy z tatą Z056 z kabiną 1984 rok , kombajn jak sama nazwa super . Problemów z częściami żadnych, chociaż i awarji było mało .Pracowałem na tej maszynie 10 sezonów. Trzy lata temu przejołem gospodarstwo od rodziców a póżniej postanowiłem zmienić maszynę. Szukałem Rekorda niebieskiego ale wpadły mi w ręce prospekty wszystkich Bizonów jakich produkował FMŻ. Spodobał mi się Dynamic Z165, więc zacząłem szukać takiej maszyny. Pewnego razu znałazłem do sprzedania Z165 i Z058 w wersji eksportowej sciągniętego z Dani od jednego właściciela. Dzwoniąc o te maszyny wypytałem o wydajność i porównanie tych dwóch maszyn . Gość odpowiedział że mimo wszystko Dynamic jest lepszy bo ma lepiej rozwiązane napędy i nie zapycha się tak jak Rekord a kosił póżnyk wieczorem i wchodziła rosa. Więc po wyczerpującej rozmowie z właścicielem obu maszyn postanowiłem o zakupie Dynamica Z165. Szukałem maszyny przez pół roku. Pewnego razu szukając trafiłem na Dynamica Z115 i postanowiłem o zakupie takowej maszyny. Więc teraz od dwóch lat jestem właścicielem Dynamica Z115. Jest to maszyna naprawdę dobra jako jedyna wychodziła z dwoma wielkościami zespołu żniwnego 4,2 i 5,1. Ma wydłóżony podajnik pochyły, bęben omłotowy odrzutnik słomy i dodatkowy bęben separujący a pod tymi wszystkimi ,,bębnami "są klepiska , bardzo duże sita , zbiornik zboża 3 tony , duża chłodnica i bęben samoczyszczący - nie ma opcji grzania się ,zbiornik paliwa 300 l ,silnik 150KM, rura hydraulicznie rozkładana, no i piękna panoramiczna kabinka . Różnica między Z115 a Z165- brak bębna separującego . Jak narazie nie mam problemów z częściami ponieważ pewne części pochodzą od Rekorda np. skrzynia biegów wraz z mostem itp.Jestem z Dynamica bardzo zadowolony z jego wydajności prawie 2ha/h. Uważam że to najładniejsza maszyna z Bizonów.Na resztę się nie wypowiedam bo nie miałem z nimi do czynienia. Moja klasyfikacja-1.BS5110, Z110 2.Dynamic Z115 3.Dynamic Z165 4.Rekord 5058, Z058 5.Super 5056, Z056 6.Z050 7.Z040 . To by było na tyle . Pozdrawiam wszystkich bizoniaków . :D

#208 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 19:04

Który Bizon jest najlepszy? A z którego roku jest ten Twój dynamic? Mi się on bardzo podoba, zapodaj jakieś foty.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#209 Share mirek22

mirek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 15:38

Który Bizon jest najlepszy? Mój Bizon Dynamic jest z roku 1998 , ostatnie wyszły w 1999. Wyposażone były w klimatyzację , cantralne smarowanie , komputer, czujniki strat i awartyjności . Zaletą w Bizonach było to że komputer nie służył do sterowania maszyny jedynie informacyjnie , więc i bez tego też można pracować . Mi ta maszyna też się bardzo podoba więc dlatego tyle na nią polowałem . Zdjęcia trochę póżniej jak zrobię i czas pozwoli .

#210 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 16:03

Który Bizon jest najlepszy? posiadam bizona zo56 i jestem z niego zadowolony zdazaja sie w nim usterki ktore mozna naprawic i u mnie bedzie na 1 miejscu :D
Wielki fan case jx/new holland td

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 09 lipiec 2009 - 17:55

Który Bizon jest najlepszy? @mirek22 masz tego Dynamica z kabina Bosal czy płocka kwadratowa?

#212 Share pioter1222

pioter1222

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 25 postów
  • Zainteresowania:mechanika,rolnictwo...

Napisany 09 lipiec 2009 - 20:12

Który Bizon jest najlepszy? Dla mnie to BS najlepszy ale rekord też spoko kombajn a jeszcze te wersje z kimą to już lux

Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

#213 Share mirek22

mirek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 11:24

Który Bizon jest najlepszy? @BSZ110 - Dynamic jest z kabiną nowego typu (chyba Bosal półokrągła , panoramiczna czy jak kto woli ) . Według mnie każdy Bizon jest dobry jak się o niego dba w myśl przyłowia ,, jak dbasz - tak masz "

#214 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 12 lipiec 2009 - 11:32

Który Bizon jest najlepszy? Dynamic wychodził z dwoma kabinami - Bosal i polską - kwadratową <_<

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#215 Share mirek22

mirek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 12:12

Który Bizon jest najlepszy? A więc Bosal . W każdym bądz razie bardzo ładnie się prezentuje . <_<

#216 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 20 sierpień 2009 - 19:28

Który Bizon jest najlepszy? Moim zdaniem najlepszy model biozona to BS 110 2/3. Ale dużo też zależy od stanu technicznego i od własciciela. Po mojej wsi śmigają 3 BS a raczej dwa śmigają ze społdzielni nie wiem jaka to wersja ale biała kabina napewno nie 3, drugi to wer. 3 i pechowiec to chyba wer. pierwsza bo czarna kabina ale ten kombajn to już raczej lekko zajechany jest. Znajomy go kupił gdzieś ze środka polski za 100tys ale jak na tą kase to co sezon coś nawala. Tego roku padła mu jakaś pompa i nie było wogóle chydrauliki.

#217 Share KarolGigant

KarolGigant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 23:17

Który Bizon jest najlepszy? Jak dla mnie to BIZON GIGANT Z060, sama nazwa wskazuje ze z Bizonów był numer jeden :) Szkoda że wersja eksportowa nie szła na kraj :)

#218 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 07:50

Który Bizon jest najlepszy? @krolikNH

A bosal to nie polskie ? Firma znajduje się w Bielsku.

#219 Share sroczka

sroczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 październik 2009 - 19:02

Który Bizon jest najlepszy? najlepszy chyba jest z056 u mnie w okolicy jest z 5szt i jeszcze nie widziałem żeby któryś się zepsuł,a rekordy padają jak muchy!!!!!! sąsiad miał rekorda to go sprzedał na złom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 04 październik 2009 - 19:31

Który Bizon jest najlepszy? Sorry kolego za szczerość ale nie pisz takich opinii bo od razu widać, że gówno wiesz o kombajnach.
Jak może być taka wielka różnica w awaryjności, skoro oba te kombajny to praktycznie to samo, różnią się układem jezdnym, silnikiem, pojemnością zbiornika ziarna i jeszcze tylko kilkoma duperelami, zasadnicze elementy (heder, młócarnia) obu tych kombajnów są identyczne.
Masz kombajn? Supera? Ciekawe jak długo by wytrzymał w nim przedni most jakbyś pojeździł nim trochę u mnie na górkach..
Na pierwszym zjeździe z górki całe życie stanęłoby Ci przed oczami dzięki tym genialnym mechanicznym hamulcom...
good God damn and other such phrases...

Dodaj odpowiedź