Gość

Który Bizon jest najlepszy?

Polecane posty

miszka31    31

moim zdaniem Z056 ponieważ jest najmniej awaryjny (oczywiście jak się go dobrze używa),no i mogą być też te rekordy ale po 94r. bo mają zmieniony układ chłodzenia :)

 

 

układ chłodzenia nie po94r, tylko 96-97r został zmieniony, który się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marin    4

no to widocznie się pomyliłem ,ale tak słyszałem nie raz...

a do którego roku produkowano czerwone rekordy...

bo ponoć one się strasznie grzeją i nawet w gazecie czytałem jak rolnicy majstrują przy nich ,żeby poprawić tą wadę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ostatnie czerwone Rekordy wyszły w 94 roku, ale kolor nie ma nic do rzeczy, ponieważ w niebieskich też montowano tzw. "małe chłodnice", tak jak mówi @miszka w latach 96-97 zaczęto wstawiać do Rekordów tzw. "duże chłodnice"


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom83    2

widze ze kolega ,,michelin, nie miał rekorda a zna sie na nim jak sam mówiłeś nie masz nie opisuj wad i zalet:) proste. nie wszystkie sie grzeją i jak mogamieć większą przepustowość jak mają taka samą szerokość młócarni jak Z056? mają tylko wieszy zbiornik i wytrząsacze no i silnik mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1994    1

Moje 17 hektarów obrabiam ZO-50 z 1975 roku i jestem bardzo zadowolony ;d

W mojej wsi są takie 3 bizony i jeden ZO-56

W zasadzie te dwa modele prawie niczym się nie różnią, głównie tylko ceną ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Bizon Z056 Super sam posiadam i jest wszystko ok rekordy też lubię bo u mnie spółdzielnia ma rekorda z 2002roku i jest super bo jeździłem może takiego kupie na allegro są takie w cenie 100-150tyś

 

Z056, a nie ZO56!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziu1910    0

Witam wszystkich. Ja pracowałem dwa sezony na Z040 z 1972 roku , muszę przyznać że spisywał się dobrze i dalej się spisuje bo kupił go znajomy. Póżniej kupiliśmy z tatą Z056 z kabiną 1984 rok , kombajn jak sama nazwa super . Problemów z częściami żadnych, chociaż i awarji było mało .Pracowałem na tej maszynie 10 sezonów. Trzy lata temu przejołem gospodarstwo od rodziców a póżniej postanowiłem zmienić maszynę. Szukałem Rekorda niebieskiego ale wpadły mi w ręce prospekty wszystkich Bizonów jakich produkował FMŻ. Spodobał mi się Dynamic Z165, więc zacząłem szukać takiej maszyny. Pewnego razu znałazłem do sprzedania Z165 i Z058 w wersji eksportowej sciągniętego z Dani od jednego właściciela. Dzwoniąc o te maszyny wypytałem o wydajność i porównanie tych dwóch maszyn . Gość odpowiedział że mimo wszystko Dynamic jest lepszy bo ma lepiej rozwiązane napędy i nie zapycha się tak jak Rekord a kosił póżnyk wieczorem i wchodziła rosa. Więc po wyczerpującej rozmowie z właścicielem obu maszyn postanowiłem o zakupie Dynamica Z165. Szukałem maszyny przez pół roku. Pewnego razu szukając trafiłem na Dynamica Z115 i postanowiłem o zakupie takowej maszyny. Więc teraz od dwóch lat jestem właścicielem Dynamica Z115. Jest to maszyna naprawdę dobra jako jedyna wychodziła z dwoma wielkościami zespołu żniwnego 4,2 i 5,1. Ma wydłóżony podajnik pochyły, bęben omłotowy odrzutnik słomy i dodatkowy bęben separujący a pod tymi wszystkimi ,,bębnami "są klepiska , bardzo duże sita , zbiornik zboża 3 tony , duża chłodnica i bęben samoczyszczący - nie ma opcji grzania się ,zbiornik paliwa 300 l ,silnik 150KM, rura hydraulicznie rozkładana, no i piękna panoramiczna kabinka . Różnica między Z115 a Z165- brak bębna separującego . Jak narazie nie mam problemów z częściami ponieważ pewne części pochodzą od Rekorda np. skrzynia biegów wraz z mostem itp.Jestem z Dynamica bardzo zadowolony z jego wydajności prawie 2ha/h. Uważam że to najładniejsza maszyna z Bizonów.Na resztę się nie wypowiedam bo nie miałem z nimi do czynienia. Moja klasyfikacja-1.BS5110, Z110 2.Dynamic Z115 3.Dynamic Z165 4.Rekord 5058, Z058 5.Super 5056, Z056 6.Z050 7.Z040 . To by było na tyle . Pozdrawiam wszystkich bizoniaków . ;)

gdzie kupujesz częśći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Bizon Rekord niebieski według mnie lepszy od Supra bo:

1. Ma lepsze chłodzenie poprzez większą chłodnicę.

2. Silnik doładowany turbem. Daje to jak się nie myle 20 KM więcej.

3. Czterostopniowa skrzynka biegów.

4. Większy zbiornik na zboże.

5. Zawsze posiadają kabiny.

6. Zawsze mają szerokie opony.

7. Lepiej oczyszcza powietrze poprzez podwójne wkłady filtra powietrza.

8. Większe koła tylne.

9. Drobiazgi czyli np. hebel na desce rozdzielczej, dwa koguty itp.

 

EDIT by @krolikNH

Post edytowany przez usera

Edytowano przez krolikNH

<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Rekord Z058 szczególnie te najnowsze z 2004r. Wszystkie bizony są dobre pracują juz tyle lat na polskich polach i w ciąż jest ich najwięcej. Czasami sie psuja ale szykowanie ich nie jest trudne wszystkie części są dostępne i stosunkowo nie drogie.

Edytowano przez krolikNH

Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Moim zdaniem to Z-056 rekordy i giganty :lol:


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Według mnie to najlepszy wybór padłby na Z058 REKORD, lub BS Z110 na małe gospodarstwo. Jednak Nawet rekordem dało by się przegonić trochę więcej ha, ale wszystko zależy do utrzymania, oliwienia, itp.

U mnie w okolicy jest SGR i tam jest rekord z '89r dopóki był 1 mechanik (taki z prawdziwego zdarzenia) chodził bez zarzutu, i dobrze odwiewał. A gdy zaczęli zatrudniać innych a tamtego zwolnili skończyło się :lol: . W tym roku jak u mnie młócił nabił 3 razy więcej MTG, robota tak wolno szła, bez przerwy naprawy a co do czystości zboża to nawet nie ma co marzyć, a ile zboża zostało w słomie! I do tego ci nie udolni kombajniści :/. Czasami miałem ochotę sam kosić niż takiego wziąć :/


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaso100    0

Moim zdaniem najlepszy jest niebieski rekord. Sąsiad ma takiego rekorda i jak widzę jak nim kosi a jak my kosimy suprem i w ciągu żniw przynajmniej 3 razy go naprawiamy to idzie dostać. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

heh ładnie to teraz zależy od koloru który jest lepszy ??? dobre


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon58v2    0

najlepsze są

1.BIZON BS Z110

2.BIZON ZO 58 NIEBIESKI

3.DYNAMIC Z 165.

4.REKORD CZERWONY


na 6 ha mtz 82 a gdy przejme gospodarstwo chce je powiększyć do 40-50 ha i kupić ursusa 914i c360 3p oraz bizona zo 56 lub bs z110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esiok    0

Najlepszy jest BIZON BSZ110,sam wiem z własnego doświadczenia ponieważ posiadam go już 7 lat.Jest to kombajn o dużych parametrach wydajności,przeciętnie 2 hektary pszenicy za godzinę przy plonie 9ton.Jest to maszyna mało awaryjna w odróżnieniu do Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie kosi sąsiad rekordem hydro.był on eksportowany do dani . według mnie to on jest najlepszy

 

Brak uzasadnienia - %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie to chyba BS lecz ma minus na mokrym zboży się zapycha ... ;)

 

rekord po mokrym idzie jak szatan.. ;)

 

ale komfort pracy BS:

-klima,

-napęd hydrostatyczny(nowsze rekordy chyba też miały

-większy zbiornik mniej roboty(u mnie aż opony pękaja)

Rekord:

-wiatraczek :P

-starsze wersje bez hydrostatic bawić sie z tymi wajchami..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

A ja Powiem że najlepszym u mnie był Bizon Z040 :) Chodził jak żyletka bo silnik był pare lat młodszy od całego kombajnu B) normalnie góra nie góra szedł a Z056 się grzebała pod górke ale też nieźle sb radziła. Teraz mam Z058 ah ten to się psuje mi ciągle.. Rok 88. Jak dla mnie to Bizon Z058 ( niebieski z dużą chłodnicą ) i BS Z110 są git no i poczciwa 40-tka która chodzi jeszcze u tego gościa co mu sprzedaliśmy i ciągle bezawaryjnie ;[

Edytowano przez Karol323

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Kolego... w tym sezonie 3 razy dzien w dzien do 23 a raz 23:30 w pszenicy :P zadnych problemow. Jesli dobrze wywnioskowalem to napisales, ze musi cofac heder, tak? To tylko bezradnosc kombajnisty bo ten heder jest taki sam jak w Gigncie oraz rekord czy super tylko powiekszony i dodany silnik na motowidła :P Dobrze wiem, ze jak zboze jest mokre to sie wiesza w hederze itp. tylko co ma heder do calego BS'a ja nie wiem gdzie co się ma zatykac w BS'ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj