ferdynand

Ciągnik do 60KM, nowy jaki??

Polecane posty

ferdynand    0

Witam, Chce wymienic 3512 na jakiś nowy sprzecik do 60 km,poradzcie co byloby najlepsze:),nie bedzie pracowal z turem,Bedzie tworzył duet z Frotką 9641 2007r. Na 30ha, i bedzie przy tych ljzejszych pracach siew,orka odleci dla frotki, Stawiam tez na ekologie,jaki by mało palił??,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Ja bym Ci polecał takiego Farmtraca:

 

http://otomoto.pl/farmtrac-665-dt-A3564.html

 

Jest to ciągnik nowy, tani a zarazem prosty w swojej konstrukcji dlatego nie powinien zawodzić. Masz za tą cenę już napęd 4x4, który zawsze się przyda, komfortową kabinę a także rewers! Te traktory mają silnik Perkinsa (bynajmniej te większe)i resztę podzespołów znanych sprawdzonych firm np. Carraro tak jak Zetor. A mając silnik Perkinsa na pewno malutko spali w lekkich pracach. Co najważniejsze składają je w Mrągowie w Polsce więc nawet jak coś się popsuje wsiadasz w samochód ruszasz na mazury kupujesz wracasz! Masz części tego samego dnia. Zamieszczam jeszcze link do filmiku opisującym ten traktor (przedstawiciel opowiada):

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja polecam Case jx 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

był już taki temat

polecam nh td-60 ,case jx-60 ale to te same ciągniki tylko o inym kolorze

 

ile chcesz z 3512 jaki stan ,czy ma wspomaganie ???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Mam podobny dylemat, tylko tyle,iż zastanawiam się nad wymianą 2812 na nowy ciągnik. Patrzyłem na ceny i ciągniki 50-60 KM są BARDZO drogie w porównaniu z modelami większymi.

Wracając do tematu, jeśli chcesz ciągnik ekonomiczny to polecam lamborghini,deutz-fahr'a lub same(ciągniki z silnikami deutza). Jeśli szukasz podobnie jak ja nowego ciągnika o zakresie mocy 50-60KM do 70.000zł to będzie ciężko ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym ci polecił Case jx 60,do tych prac które chcesz wykonywać będzie idealny,mało pali i jest zwrotny,ma rewers a do tura to sie przydaje i też jest mało awaryjny,sam mam jx 80 i wiem jak one sie sprawuje,i szczerze polecam ci go :D


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

niepolecam NH i case. jeden znajomy ma case cos kolo 70 koni miał z nim duzo problemów min. na gwarancji wymieniali mu silnik!!!! następny znajomy w new hollandzie 60 koni mial wymieniane sprzęgło na gwarancji , tuz po gwarancji padł silnik, zatarł się i duzo innyhch drobnych problemów i sąsiad w new hollandzie 80 koni miał wymienianą pompe paliwową, oraz miał problemy z napędem niechciał się włączac jakies elektrozawory, pozatym ostatnio rozleciało się jakieś łożysko w zwolnicy . wyszstkie te sprzęty są kupywane z tej nowej seri gdzie cnh składa traktory w turcji i wszystko sie sypie, poprzednia seria new hollanda była bardzo udana dwoje znajomych ma nh td80 i mają po około 3 tys godzin i zadnej awari!!! a te nowe sypią sie jak cholera. Chyba juz lepiej kupić zetora a tak z wyższej pólki to same deutz fahr bardzo oszczędne i pożądne sprzęty za dość rozsądną cene. john deere tez składa te miejsze modele w turcji to ciekawe jak z awaryjnością. Rozsądnym rozwiązaniem może być polecany przez użytkownika wyżej farmtrac tani, bez elektorniki w razie awarii naprawisz go w garażu z częsciami bez problemu z silnikiem perkinsa dość oszczędnym , jednak silniki deutza są jeszcze bardziej oszczędne. Sam posiadam ciągnik Landini o mocy 100 koni i tę markę tez mogę ci polecic silnik również perkins 2,5tys godzin przez 3 lata bez większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

zetora power65

 

Jeśli chodzi o Proxime to wersja Power jest dopiero od modelu 85.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Niewiem czy farmtrac jest dobrym rozwiązaniem. Mój niema jeszcze 500 motogodzin i stoi w warsztacie w agromie.

Podczas ładowania bali na przyczepe ciągnik zgasł z snopkiem 10 cm nad przyczepą. Dzisiaj dzwonili z serwisu ,że już go rozebrali i ukręcił się wałek rozrządu. Rozumiem że mogło by się to stać po kilku tyśiącach motogodzin ale on niema jeszcze 500.

Wiec jesli kupujesz raktor to dobze sie zastanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Taki pojedynczy przypadek nie przekreśla od razu marki ciągnika.

 

Ile się słyszało że jakie to nie ciągniki miały awarie i były dużo poważniejsze i kosztowniejsze niż ta naprawa w Farmtrac'u a nadal ludzie je kupują i polecają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdynand    0

był już taki temat

polecam nh td-60 ,case jx-60 ale to te same ciągniki tylko o inym kolorze

 

ile chcesz z 3512 jaki stan ,czy ma wspomaganie ???????????

 

Nie nie ma wspomagania, 3 dni temu na zegraek wkrecila sie 4200 godzina, 97r,stan oceniam na bdb,jedynie do wymienienia sa zarowki migaczy i przerywacz do migacza tez,Mam do niego dwa komplety kół,seryjne, i wąskie do buraków.Jesli chodzi o stan silnika to bdb,nic nie bylo robione,wszystkie filtry,oleje,byly wymieniane co 250mth, Teraz trzeba by olej w skrzyny wymienic. no cena to gdzies okolo 28-30tys.

 

Widze, radzicie zachodnie marki, a co z nowym ursusem?? co do case troche tak go niedarze przyjaznia,znajomy ma 60case,ledwo po 400h,byl w serwisie,zginął zapłon,i jak z nim rozmawiałem,To tak klima+napęd i z tej 60 robi sie 45;/,a oglądałem wlasnie deutza,i to mnie bardziej ciekawi,mniej pali,i i jak dorzuce klime i naped to bedzie 50.I ta cena własnie deutz 60 konny z klima,i lepsza skrzynią bedzie mnie kosztował,tyle co 100 konna forterrka,którą kupiłem 3 lata temu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

No rodzina SDF tania nie jest, ale w porównaniu z CASE napewno mniej awaryjna i do lekkich prac bardzo oszczędna (stwierdzam jako posiadacz Deutza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj