Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Patfa    0

Witam

 

Chciałbym się spytać czy ktoś wie czy dużo pali MF 2680 to sprawa bardzo istotna dla mnie więc proszę o pomoc.

 

Dziekuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Oj nie wiem czy ktos ci pomoże te ciągniki jeszcze nie są u nas popularne :D , spalanie gdzie w okolicach 10-12l/mth


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ten ma napewno wiecej niz np 36XX czy 81X0 bo to stara konstrukcja silnika i nadrabia paliwem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Kolego kravter jesli chodzi o silniki w serii 26xx i w 36xx to sa one takie same, ta sama pojemnosc i pompy. dopiero seria 81xx miala juz inne sliniki. A spalanie tak jak koledzy wyzej pisza od 12 do tych 15 litrow.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ten ma napewno wiecej niz np 36XX czy 81X0 bo to stara konstrukcja silnika i nadrabia paliwem ;p

Żebyś się nie zdziwił, starsze silniki potrafią być oszczędniejsze od nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39
Napisano (edytowany)

KamilK199 , w 36 byly juz tez te nowsze tylko nie pamietam w jakich latach ale wiem ze ostatnie lata jakie wychodzily to miale montowane te nowsze z lezaca pompa ;)

 

 

 

Mariusz x potrafia ale rzadko to sie trafia ;p kiedys moc nadrabiano paliwem ;p no ale wtedy paliwo to bylo po 1 zl :D

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu nie o to chodzi, silniki z lat 80 i 90 były już bardzo wydajne, nie były ograniczone normami emisji spalin. Gdy zaczęła się ekologia zużycie paliwa zaczęło wzrastać. I nie ważne po ile było paliwo, konstruktorzy zawsze starają się zminimalizować zużycie, to o czym piszesz nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

rany ale chcodzi o to ze nikt nie patrzyl na ilosc palonego paliwa. i jakbys wiedzial ze im wieksza dawka tym wieksza moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To chyba normalne, ale jak piszesz: "kiedyś moc nadrabiano paliwem" to wygląda to tak, jakbyś nie wiedział co piszesz. Chcesz to możemy podyskutować o konstrukcji silników, ale w innym temacie.

 

Odpowiedzieć na pytanie czy pali dużo czy mało się nie da. Te ciągniki mają ok 30 lat, silnik może być po kilku remontach, wątpliwe, żeby trzymał fabryczne osiągi. Spodziewałbym się spalania na poziomie Ursusa 1214.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Kravter poczytaj najpierw pewne zrodla i informacje i dowiesz sie ze do modelu 3650 sa takie same slniki i do konca produkcji jak w seri 26xx. Wieksze modele jak np. 3690 mialy juz calkiem inne slniki i tu sie tylko zgodze, bo poprostu nie ma odpowiednika w serii 26xx. A lezaca pompa byla dopiero w serii 31xx a jak ktos np. wlozyl sobie slnik od 3115 do 3610 to moglo to tak wygladac, lub z kombajnu. Seria 30xx i 36xx mial swoja modernizacje w 92r i byl produkowane do 95r. A modernizacja polegala glownie na zmianie i ulepszeniu skrzyni(nie chce mi si o tym pisac bo jest tego za duzo), zwiekszeniem wydajnosci hydrauliki i pewnym zmianom konstrukcyjnym mostow itp. Pozniej weszla seria 61xx i 81xx i one mialy juz inne silniki z pozioma pompa.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W 3645 mam silnik 1006.6, w 2680 jest A6.354.4, widac, że nie są jednakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39
Napisano (edytowany)

KamilK199 bylem ogladac 3645 z tych ostatnich lat co wychodzily i mial ten nowszy typ silnika

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

W takim razie zawracam honor i przepraszam, ja jeszcze nie widzialem w 3645 nowego typu silnik a tylko stary a bylem takze ogladac ten ciagnik. Widocznie musialy wychodzic taki i takie.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co rozumiecie jako stary i nowy typ? Czym się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Nowy typ- pompa mocowana poziomo w bloku tak jak np. 255 a stary ma pionowo przyklad 3080. Nie wiem jak jest w kombajnach MF ale wydaje mie sie ze tak samo nie mialem poprostu stycznosci.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to z całą pewnością mam nowy typ ;) , i raczej wszystkie tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

3645, wersja 145 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

no pewnie ostatnie lata jakie wychodzily i masz lezaca pompe czyli nowszy typ silnika ;) u mnie w 3630 jest stary ;p ale w 8120 jest nowszy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

weżcie pod uwage żę i prostsza skrzynia tym ciągnik ma lżej w 4 kvernelanda vario 2680 średnio 12l zaorane nim 80 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Maja też swoje wady są powolne i ten promień skrętu powala . Ale w polu ok masa robi swoje w prasie też jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj