Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu Zetor 8045

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kmiecio

Kmiecio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 13:21

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Witam.

Mam taki oto problem. W moim Zetorze jeżeli rozgrzeje się olej w skrzyni biegów przy ciężkiej pracy zaczyna "gwizdać" i zaczyna się świecić jakaś kontrolka. Napęd ciągnie, myślę że ta kontrolka jest od wzmacniacza momentu bo jest podłączona pod jakiś czujnik w skrzyni biegów. Co może oznaczać to "gwizdanie"?? Czy winą może być mikropompka?

Proszę o jakieś porady. Może ktoś miał do czynienia z taką sytuacją lub wie dlaczego tak się dzieje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Dzisiaj, 07:24
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 14:36

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Mikro pompa poszła a może i wzmacniacz.Napęd ciągnie bo może masz sprzęgło kłowe.

#3 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 27 sierpień 2010 - 15:51

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Ta kontrolka jest od spadku ciśnienia w układzie mikropomki. to gwizdanie świadczy o poślizgu wzmacniacza momentu Jeżeli na "zającu" swieci a na "żułwiu" nie świadczy o nieszczelności układu wzmacniacza momentu. ale taki jest urok tych ciągników.

#4 Share Kmiecio

Kmiecio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 15:55

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Na rozgrzanym oleju w skrzyni biegów przy jeździe na biegach szosowych przy większych obrotach silnika (np. 1500 obr.) ciągnik idzie wolno a potem raportownie przyspiesza tak jakby "coś" się ślizgało.

p.s. jakie ma zadanie sprzęgło kłowe?

#5 Share Pavvelek

Pavvelek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 28 wrzesień 2010 - 14:14

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Miałem identyczny problem z tym przyspieszaniem. Jadąc na zającu ciągnik na wyższych obrotach przyspieszał. Była to wina mikropompki która była zużyta. Przez to ciagnik ruszał z żółwia a po zwiększeniu obrotów ciśnienie sie zwiększało i zając sie załączył. Wcale nie musisz miec sprzegła kołowego. U mnie szwankował tylko wzmacniacz, napęd i wałek chodził bez zazutu.

Łączę ten temat z podobnym po niżej.

Edytowany przez MAT912, 02 maj 2012 - 14:08.

#6 Share crystal8045

crystal8045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 maj 2012 - 12:18

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 WITAM MOZE KTOŚ WIE CO DOLEGA MOIEMU CIAGNIKOWI JAK DZISIAJ ORAŁEM TO MI SIE NAPED ROZŁACZAŁ I JAK WCISKAŁEM SPRZEGŁO TO CIAGNIK STAWAL DOPIERO JAK WYŁACZYŁEM PÓL BIEGI I NAPED TO DOBRZE CHODZIŁ

Wyłącz Caps Lock

Edytowany przez MAT912, 02 maj 2012 - 14:10.

#7 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 maj 2012 - 12:37

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 czyli jak włączyłeś sprzęgło to ciągnik stawał??? czy jak wcisnełeś sprzegło to dopiero staną po wyłączeniu pół biegu??? :blink: ludzie, od czego są znaki interpunkcyjne.... :huh: napisz, jeszcze raz tą wypowiedz tak aby to miało ręce i nogi.... bo po takim poscie to jest jeden bełkot...
ale podejrzewam, że pewno chodzi tobie o tą mikropompkę co jest w szkrzyni...a wom pod obciążeniem chodzi??

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 02 maj 2012 - 12:48

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Kolego tylekroć było to maglowane na forum że wystarczy poczytać o wzmacniaczu inaczej o żółwiu jeszcze inaczej zającu a kto inny nazwie to półbiegiem.
A żeby nie pisać na pusto do wymiany mikro pompka układu wzmacniacza momentu obrotowego plus naprawa samego wzmacniacza. Warto przejrzeć przystawkę od przedniego napędu oraz WOM. Może po prostu brak oleju lub brudny filtr.
Jak to zrobić i sprawdzić nie pytaj na forum było.

#9 Share jakuq1626

jakuq1626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 17 marzec 2013 - 17:49

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Witam wszystkich
Sprawa wygląda tak po przełożeniu z zająca na żółwie ciągnik ledwo jedzie i coś jak by gwizda, ale dzieje się tak tylko w pracy w polu po obciążeniem. Jak jadę samym ciągnikiem na pusto lub z małym obciążeniem jest wszystko dobrze i nic się nie dzieje. Proszę o pomoc odnośnie naprawy nie chodzi mi o zespawanie.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 17 marzec 2013 - 21:34.
Dublowanie tematów. Połączone

#10 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:19

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Sa 2 wyjscia albo lekko podciagnac taśme moze sie wytarła i nie trzyma miałem tak 9245 tasma była lekko naderwana ale chodził ,dopiero po czasie jak przepuszczał cisnienie na tulei to sie slizgał i nie było wyjscia trzeba było robic ,mozna tez zaspawac i jezdzic bez reduktora

#11 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 15:56

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Mam pytanie do znawców tematu gdzie najlepiej zaspawać wzmacniacz by gdy będę chciał go reanimować koszta były jak najmniejsze?Satelity zablokować(zaspawać)?Trzeba coś wyrzucić np.tarczki?I czy trzeba coś zaślepić w układzie hydraulicznym?Ciągnik jest rozebrany i chyba wole go zaspawać niż prawić bo ciągnik pracuje głównie z turem,i wzmacniacza praktycznie nie używałem.Najlepiej by ktoś opisał krok po kroku tą "operacje". Z góry dzięki za pomoc.

#12 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 16:53

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Skoro masz rozebrany to zrób półbiegi w końcu to nie majątek. Też mam ciagnik z ładowaczem i jeżdżę prawie wyłacznie na reduktorze bo wtedy biegi łagodniej wchodza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 18:53

Wzmacniacz momentu Zetor 8045 Ja ich użyłem pare razy w ciągu 4 lat,a jakość części dostępnych w okolicznych sklepach pozostawia wiele do życzenia.Z tąd ten pomysł. Czy jak zaspawam satelity z koszem będzie ok?Czy jeżeli wyrzuce tarczki z całą zawartością bębna kompletnego chodzi mi o te sprężynki nie będzie to w niczym przeszkadzało?Duża część tych sprężynek jest popękana