Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 55ha

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 20:40

Ciągnik na 55ha Witam wszystkich, potrzebuję propozycji i porad jaki ciągnik wybrać na ponad 50 ha w tym 30ha grunty orne reszta uzytki zielone. Ziemie ciężkie (gliny) głownie 4 klasa z wieloma ''górami''. Ciągnik miałby byc głownym motorem napędowym w gospodarstwie.Jaka marka, jaki byłby stosunkowo nie drogi w eksploatacji? Pracowałby z jakims pługiem 4 lub 5-cio skibowym obracanym oraz jakims agregatem uprawowo siewnym 3,4-ro metrowym. Musi być 6-cio cylindrowy. Zastanawiam się nad tym czy kupić nowego czy też jakiegoś kilkulatka. Jeżeli nowy to do 200-220tys brutto. Z góry dzieki za odpowiedzi, czekam na propozycje :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 55ha Dzisiaj, 08:49
  •  

#2 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 sierpień 2010 - 20:56

Ciągnik na 55ha A myślałeś o JD? Nowego za tą kasę nie kupisz ale kilkulatek będzie i najważniejsze - na ramie

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#3 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 21:02

Ciągnik na 55ha przegladalem te Johny ale jest ryzyko kupna jakiegos trefnego bo dziwne jak ktos sprzedaje np 3 letniego JD no nie? wiadomo co JD to JD

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 21:27

Ciągnik na 55ha Dużo tych młodych JD jest po pokazowych.

#5 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 21:34

Ciągnik na 55ha ja polecam Valtrę bardzo oszczędna i sprawuje się świtanie na glinie oraz górach

#6 Share lolo

lolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 22:11

Ciągnik na 55ha Dołączam się do kolegi wyżej. Na przykład Valtra http://allegro.pl/va...203802628.html. Sumer sobie radzi w trudnych warunkach i do tego wszystko jest bardzo dobrze przemyślane.

#7 Share ZetorekClasic

ZetorekClasic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 22:23

Ciągnik na 55ha Polecam case JXU 105 albo new Holland t5060 to jedno i to samo lecz new Holland kosztuje 180 tys a case 190 tys

#8 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 26 sierpień 2010 - 23:23

Ciągnik na 55ha Polecam Valtre! :D

Edytowany przez robertbara, 27 sierpień 2010 - 17:32.
Brak uzasadnienia

Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 04:59

Ciągnik na 55ha Pytanie czy ciagnik ma byc na fundusze z ue czy własne?

#10 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 27 sierpień 2010 - 06:12

Ciągnik na 55ha a może coś z etora forterry125? Według mnie to solidna marka
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 06:16

Ciągnik na 55ha Masz 20 ha uzytków zielonych czyli jakieś bydło mleczne lub opasowe tak?? Ja jestem w podobnej sytuacji i przy założeniu że MGR wypali i złoże wniosek to raczej( coś za często te palny się zmieniały) stanie na podwórzu Case maxxum multicontroler , dla czego on ? a nie inne >>> teraz uwaga bo będe pluł jadem i herezją i nie piszcie że źle mówie bo jest to moje zdanie i nikt z nim zgadzać się nie musi i komenty sobie darujcie ! A więc najpierw Fendt on jest naj naj naj cena też naj niestety za drogi jest dla mnie i raczej za taką kase nie będzie u mnie wykorzystany, JD wszystko ładnie pięknie cena troche za duża ale mam dilera pod nosem tylko że naoglądałem sie filmów na YT jak pokazywali dane z command centera i mi normalnie słabo się zrobiło jak kolo wyjechał 6430 premium z rozrzutnikiem 4 tonowym i przy 1600 obrotach komputer pokazywał mu zużycie 16litrów ON na godzine ( no jednym słowem lol) dla czego nie sdf?? bo nie ma powerbostera ( niby ma tylko że te powiedzmy 2km przy 140 koniach mocy znamionowej to normalnie śmiech na sali) i ta skrzynia ZF jakoś do mnie nie przemawia , dlaczego nie claas hmmm ma silnik JD który bardzo dobrze się czuje przy wysokim obciążeniu i skrzynie GIMA której się boje bo jest to raczej nowość i raczej nonstop dawanie w palnik jej służyć nie będzie już bym wolał MF bo silnik perkinsa i skrzynie GIMA tą samą którą ma claas z tym że perkins nie lubi obciążenia i wydaje mi się że pod względem harakterysyki lepiej pasuje do niego ta skrzynia i 4 punktowa amortyzacja kabiny w opcji > fajna sprawa, no i oczywiście ma power bostera, Valtra hmmm w niemczech coś około 2% sprzedanych nowych ciągników to valtra hmm czyżby niemcy nie kupowali tak dobrych i wogule naj ciągników bo są zapatrzeni w JD i fendty???? nie sądze > sporo słyszałem o awaryjnoście Valtr i jeden użytkownik na AF valtre określa jednym słowem - złom ( a valtr miał dwie i to nowe) dobra a teraz z czym urzekł mnie case no więc a więc reasumując :D ma 17 biegów w opcji do przodu i tylko jeden się nakłada z prędkością na drugiego 8 biegów zmienianych pod obciążeniem , bardzo fajna kabina, silnik cumminsa (produkowany przez iveco na licencji cumminsa) prawie 5 ton wagi jak na 17 biegów to raczej sporo tak mi sie wydaje i przy 140 koniach mocy znamionowej ma 178 koni mocy max z powerboosterem ( sporawo delikatnie mówiąc) i co najważniejsze moc na wom-ie jeśli ciągnik jedzie można osiągnąć na nim 164 konie ( model 140) jak dla mnie naprawde fajny ciągniczek do prasy na pagórki jak znalazł do kosiarek też :)
Zaznaczam że jest to moja prywatna opinia nie poparta żadnymi dowodami i oczywiście mogę sie mylić :) Pozdro
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#12 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 07:06

Ciągnik na 55ha

Pytanie czy ciagnik ma byc na fundusze z ue czy własne?

Tak liczę na MGR. Jezeli to nie wypali będe zmuszony do kupna troszeczke starszego ciągnika. Ale trzeba byc dobrej mysli;)

Do Andrzej24781 - Tak trzymamy trochę bydła mięsnego i kilka krówek. Podaj jak możesz jakieś oferty takiego CASE-a.
Do zetorki- myslalem nad forterra 125 ale doszedlem do wniosku ze za słaby bedzie na moje warunki. Nowy 160-konny by sie przydał:D

#13 Share dominik1613

dominik1613

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 07:21

Ciągnik na 55ha Jak z JD to znajmoy w tamtym roku za John Deere'a 6630 z turkiem dał 250 tyś. :D tylko nie wiem czy 130konny ślinik Ci wystarczy :)

#14 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 07:22

Ciągnik na 55ha Kasa kasa , samo podpięcie kompa kosztuje 200 zł czytałem że jednemu kolesiowi padła pompa paliwowa w JD to nie dało się zmienić jeej samej tylko razem z jakąś przystawką koszt wymiany chyba 10 czy 11 tyś ciągnik to trzeba kupić dobry i tak bierze sią go na zwrot nie sztuka kupić bubla a później dokładać nonstop do niego i w sumie wyjdzie drożej niż jd czy nawet fendt . Cena dużo zależy od wyposażenia i modelu w 200 tyś raczej się nie zmieściśż nawet w maxumie 115 x line w standardzie tak mi sie wydaje ja Ci powiem jakie znam ceny o jakie modele się pytałem case 130 maxxum multi cotroler w ful wypasie ( przedni tuz wom miękka oś amorki kabiny skrzynia 50km/h dodatkowe światła robocze, ale bez monitorów tych odpowiedników CC jak ma JD) 250 tyś netto za 125 multi cotrolera czyli już 6 garów też w ful wypasie 255 tyś ( tylko 5 tyś dopłaty do 6 garowca :D) a za multi cotrolera 140 powiedział mi koleś 267 tys ale to wszystko do nie wielkiej negocjacji ( chociaż ten sam koleś powiedział mi za steyra 1/3 kasy więcej) a jak się o steyra zapytałem w centrali we właściwej siedzibie dilera to mi powiedział że jak chce steyra to nie ma problemu będzie steyr w tej samej kasie , to ja mu powiedziałem że ta,mten koleś(kolega) powiedział 1/3 ceny więcej za steyra to on odpowiedział " a niech nie pi@rdoli" hehhe tak więc te ceny to bardziej orjętacyjne ale wydaje mi się że za dużo sie nie urwie chociaż wszyscy twierdzą żę złotówka jest nie dowartościowana względem euro o jakieś 30% tak więc przy odrobinie szzcęcia przy załatwianiu sprzętu na MGR euro powinno być tańsze to i maszyny z eurolandu też powinny być tańsze. ceby netto oczywiśćie podałęm
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#15 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 27 sierpień 2010 - 08:01

Ciągnik na 55ha może deuzt fahr agrotron m610???albo k 420??

#16 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 09:57

Ciągnik na 55ha

może deuzt fahr agrotron m610???albo k 420??

własnie nad tym modelem DF M610 myslalem, podoba mi sie ale potrzebuje porad uzytkowanikow tego ciagnika. A może cos z MF-ów?

#17 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 sierpień 2010 - 10:43

Ciągnik na 55ha no to tak, to 200tys na 160km to nie da rady. chyba ze ty tyle dajesz a reszte unia wraca, a moze same iron?

#18 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 11:43

Ciągnik na 55ha DF będzie droższy minimalnie od case najkorzystniej cenowo powinien wyjść MF no i seria 64xx godna uwagi bo 54xx to wydaje mi sie że szkoda kasy jeżeli już to kupić leprzą serie 54xx ma 4 półbiegi a 64xx ma 6 półbiegów , a jeśli chodzi o df to może M615?? albo M625 cena napewno będzie ładna ale silniki te same co fendt-ach chyba.

#19 Share dominik1613

dominik1613

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 12:47

Ciągnik na 55ha

Kasa kasa , samo podpięcie kompa kosztuje 200 zł czytałem że jednemu kolesiowi padła pompa paliwowa w JD to nie dało się zmienić jeej samej tylko razem z jakąś przystawką koszt wymiany chyba 10 czy 11 tyś ciągnik to trzeba kupić dobry i tak bierze sią go na zwrot nie sztuka kupić bubla a później dokładać nonstop do niego i w sumie wyjdzie drożej niż jd czy nawet fendt . Cena dużo zależy od wyposażenia i modelu w 200 tyś raczej się nie zmieściśż nawet w maxumie 115 x line w standardzie tak mi sie wydaje ja Ci powiem jakie znam ceny o jakie modele się pytałem case 130 maxxum multi cotroler w ful wypasie ( przedni tuz wom miękka oś amorki kabiny skrzynia 50km/h dodatkowe światła robocze, ale bez monitorów tych odpowiedników CC jak ma JD) 250 tyś netto za 125 multi cotrolera czyli już 6 garów też w ful wypasie 255 tyś ( tylko 5 tyś dopłaty do 6 garowca :)) a za multi cotrolera 140 powiedział mi koleś 267 tys ale to wszystko do nie wielkiej negocjacji ( chociaż ten sam koleś powiedział mi za steyra 1/3 kasy więcej) a jak się o steyra zapytałem w centrali we właściwej siedzibie dilera to mi powiedział że jak chce steyra to nie ma problemu będzie steyr w tej samej kasie , to ja mu powiedziałem że ta,mten koleś(kolega) powiedział 1/3 ceny więcej za steyra to on odpowiedział " a niech nie pi@rdoli" hehhe tak więc te ceny to bardziej orjętacyjne ale wydaje mi się że za dużo sie nie urwie chociaż wszyscy twierdzą żę złotówka jest nie dowartościowana względem euro o jakieś 30% tak więc przy odrobinie szzcęcia przy załatwianiu sprzętu na MGR euro powinno być tańsze to i maszyny z eurolandu też powinny być tańsze. ceby netto oczywiśćie podałęm

A kto tu mówi o premium ? :D zgodzę się z tobą ale zdaje mi się,że JD był by lepszy do case :) ale ciągnik na dzień dzisiejszy poszły strasznie w górę :) (wiem bo wujek się dowiadywał i strasznie ceny podnieśli)
nie sztuka kupić sztuka jest pózniej utrzymać ciągnik...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 13:38

Ciągnik na 55ha Zgadza się ale jak byś mógł napisać to z czym uważasz że JD i to jeszcze zwykły nie premium byłby lepszy od case??
Bo jeśli chodzi o mnie to ja jestem święcie przekonany że JD to tylko do ciężkiej pracy bo tam będzie palił w miare mało ale do lekkiej pracy się nie nadaje poprostu lubi sobie spalić i tyle ( jest mało ekonomiczny w lekkiej pracy) Takie moje zdanie , jeśli chodzi o prawdopodobieństwo wystąpienia awarii to rzeczywiście JD jest lepszy o ile nie najlepszy. Aha i ja napisałem o premium bo premiumy najmniej palą :D U mnie nie daleko są dwa nowe jaśki jeden 6220 se a drugi 6530 i każdy z właścicieli nażeka na spalanie i o ile obaj twierdzili jakieś pół roku temu żę się nie psują tak jeden z nich teraz już tak nie twierdzi >>> coś mu sie z kompem porobiło i gasł mu na drodze raz ja go ściągałem drugi raz ktoś inny serwis przyjechał pogrzebał kase wziął i pojechał facet zadowolony że usterka usunięta wyjechał jaśkiem a jaśko znowu zgasł heh coś poprawili ale usterki nie usuneli mieli jeszcze raz do niego przyjechać ale co było dalej to nie wiem.