Skocz do zawartości

Zdjęcie

1ka/ha rzepaku czy wystraczy??

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 20:19

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? Siewnik do rzepaku ustawiliśmy na 4kg/ha, zrobiliśmy próbę i było ok. Ale dziadek wpadł na pomysł (jak to dziadki) i przymknął wylot ziarnek. Tata sieje i sieje 12 ha zasiane a tam prawie tyle samo. Wyszło że siał równy 1kg/ha. Pytanie czy z 1 kg/ha można liczyć na dobre zbiory?? Pytanie czy siać jeszcze raz?? 6/ha zostało już opryskane...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? Dzisiaj, 05:51
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 20:25

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? No będzie jak z procy siane. Siej jeszcze raz a dziadkowi po łapach żeby na drugi raz nie pchał jak juz siewnik ustawiony. Pozatym to tematy pomyliłeś.

#3 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 20:29

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? siej jeszcze raz to jest bardzo malo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 21:43

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? Za mało , lepiej zasiej jeszcze :D raz , a siewnik niech najlepiej jedna osoba ustawia :)

#5 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 26 sierpień 2010 - 22:25

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? musi byc pol miliona nasion na ha mi wychodzilo 2,6 kg wiec bedzie rzadko dosiej jeszcze raz

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 04:55

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? Wszystko zależy od tego w jakiej kulturze jest ziemia i czy ktos używa nasion własnych czy kwalifikowanych.

#7 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 06:16

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? Niech lepiej ojciec interesuje się tym co robi i zagląda co jakiś czas do siewnika, a nie wsiada i niczym się nie interesuje, a potem nawet nie zajrzy do siewnika i odrazu pryska.

U mnie w okolicy też był taki bystrzak co nie odsuną zastawek i siał cały dzień bez zaglądania i nie wysiał ani ziarka.
Aż dziw bierze jak niektórych odmóżdża.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 08:11

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? tata zaglądał ubywało coś tam ale jak miał wsypane 60kg to nie było widać, zanosiło się na deszcz więc kazał mi jechać pryskać i stąd tez cześć była opryskana

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2010 - 08:34

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? 60 kg?? to ile rzepaku siejecie?? ja do nowego sprzeta na wszelki wypadek wsypuje max 20kg aby miec pewnosc ze leci tyle ile powinno

#10 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 13:28

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? 60 kg na raz do siewnika to pewnie ze 100 ha rzepaku siejecie :D. ja tam jedna porcję sypeię, góra dwie.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 sierpień 2010 - 13:33

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? ja bym siał 2. raz,
a co do tego ile sypiemy do siewnika to różnie, jesli mam w planie siac tylko jedną odmianę i akurat wychodzi ze będzie to 10-11ha to sypię wszystko czyli około 40-50kg, jesli sieje różne odmiany to wtedy całość planowanej jednej odmiany czyli po ok 10kg

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#12 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 10:08

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? Ja nigdy bym niezrobił takiej głupoty że wsypał rzepaku na więcej jak 4ha. Zawsze może być sytuacja odwrotna i nie siewnik wysieje mniej ale więcjej i np: na 1ha pójdzie nasienie na 20ha. Wtedy jest się konkretnie w plecy na nasieniu i zostaje problem co zrobić z tym polem. Jak się sypie dużo rzepaku to nie da się kontrolować ilości wysiewu, a na mniejszych ilościach widać jak ubywa i w razie problemów zostaje do przesiania 1-2ha, a nie 20.
Nawet jak mam kilka worków tej samej odmiany to sypie po jednym worku i co 1ha zaglądam co się dzieje w skrzyni, rzepak to nie pszenica gdzie niema problemu jak wyjdzie 190-260kg i niebedzie dużego problemu, w rzepaku jest duży problem jak zamast 3kg wyjdzie 2kg i ogromny problem jak zamst 3 wyjdzie 5 albo i więcej.

#13 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 10:19

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? Policzone było mniej więcej dobrze 60 kg miało starczyc na 12h. Ja przy sianiu obojetnie czego zagladam do siewnika co jakis czas. Lepiej poprawić troszkę wracie czego niż siać na nowo kilka h. Dla pewności przy siewie rzepaku podzieliłem sobie mniej więcej nasiona na konkretne pola i patrzyłem czy ubywa. Czy nie widzieliscie że dziadek przestawił siewnik po ustawieniu trzeba było wcześniej zwrócic uwage a nie w traktor i gaz do dechy, chyba że dziadek przestawił po cichu jak nikt nie widzial tak dla jaj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 12:32

1ka/ha rzepaku czy wystraczy?? Ja posiałem w tamtym roku 1,8 kg/ha i zostawiłem.Sypną z koło 3,3 tony a hybryda 3,5 na tym samum kawałku.Ale ja zaryzykowałem 3 ha z 22ha.Średnia wyszła mi 3t.Radził bym przesiać,nieważne że spryskane powinno być dobrze.